Mehhiko võttis MMi teises mängus Kameruni vastu võidu

Oribe Peralta.
Oribe Peralta. Foto: SCANPIX

Jalgpalli MM-finaalturniiril on täna kavas esimene täispikk võistluspäev, mille avas A-alagrupi kohtumine Mehhiko ja Kameruni vahel. Mehhiko näitas avapoolajal paremat mängu ning kuigi Kameruni väravavahi selja taha suudeti saata kaks palli, vilistasid kohtunikud mõlemal puhul suluseisu. Teisel poolajal, 61. mänguminutil, avas lõpuks reeglitepäraselt skoori Oribe Peralta, kes viis Mehhiko 1:0 juhtima. Sama seisuga mäng ka lõppes.

Mehhiko - Kamerun 1:0

Väravad: 61. Peralta

Hoiatused: 57. Moreno, 77. Nounkeu

Mehhiko: Guillermo Ochoa, Paul Aguilar, Francisco Rodriguez, Rafa Marquez, Hector Moreno, Miguel Layun, Jose Juan Vazquez, Hector Herrera (90+2. Carlos Salcido), Andres Guardado (69. Marco Fabian), Oribe Peralta (73. Javier Hernandez), Giovani dos Santos.

Kamerun: Charles Itandje, Cedric Djeugoue (46. Dani Nounkeu), Nicolas N'Koulou, Aurelien Chedjou, Benoit Assou-Ekotto, Stephane Mbia, Alex Song (79. Pierre Webo), Eyong Enoh; Benjamin Moukandjo, Samuel Eto'o, Maxim Choupo-Moting.

Mängu käik (Mehhiko - Kamerun):

Tere, head jalgpallisõbrad! MMi teise päeva avamänguni on jäänud vähem kui pool tundi!

Tänase päeva esimeses matšis kohtuvad A-alagrupi meeskonnad Mehhiko ja Kamerun

Juba on selgunud ka meeskondade algskoosseisud

Mehhiko algkoosseis:
Ochoa, Rodriguez, Marquez, Herrera, Layun, Dos Santos, Moreno, Guardado, Peralta, Aguilar, Vazquez

Kameruni algkoosseis:
Itandje, Assou-Ekotto, Nkoulou, Djeugoue, Song, Moukandjo, Eto'o, Choupo Moting, Chedjou, Mbia, Enoh

Meeskonnad on väljakule kõndinud, hakkavad kõlama riikide hümnid

Mängustaadionil sajab vihma, aga mängijaid ega fänne ei paista see häirivat

Mäng on alanud!

Tänase mängu kohtunik on Kolumbia päritolu Wilmar Roldan

6. mänguminut - vihmasajus mäng on alanud üsna rahulikus tempos

8. mänguminut - Mehhikol on võimalus, aga Peraltale vilistatakse suluseis

9. mänguminut - Mehhiko tuleb taas, aga Kameruni kaitsjad saavad seekord veel jala vahele

11. mänguminut - Dos Santos lööb Mehhiko poolt värava, aga kohtunikud vilistavad taas suluseisu, mis seekord on üsna piiri peal...

16. mänguminut - Kamerun teenib kohtumise esimese nurgalöögi

16. mänguminut - omakorda suudavad Kameruni mängijad saata palli Mehhiko väravavahi selja taha, aga kohtunikud vilistavad õigustatult suluseisu

18. mänguminut - Kameruni poolt Eto'ol võimalus, aga Moreno jõuab siiski jaole nja nurgalöök Kamerunile

18. mänguminut - Kameruni teine nurgalöök ohtlikuks ei kujune

20. mänguminut - Song (Kamerun) saab Vazquezi jalaga kõhtu ja jääb mõneks ajaks murule lamama, aga saab siiski jätkata

22. mänguminut - Eto'o saab healt kohalt peale lüüa, aga pall läheb napilt siiski väravast mööda

23. mänguminut - Kamerun on viimastel minutitel oluliselt aktiivsem ja nii teenitakse järjekordne nurgalöök

23. mänguminut - pinev olukord Mehhiko värava all, aga Mehhikol õnnestub segadus lõpuks ära klaarida ja kohtumise esimese korrektset väravat veel ei sünni

Ilm pole vahepeal paremaks läinud ja endiselt sajab vihma

27. mänguminut - Mehhiko saab karistuslöögi ja Peralta annab hea tsenderduse, aga Moreno ja Marquez segavad üksteist ja nii lendab pall tagumisest postist siiski mööda ilma, et keegi mehhiklastest pea vahele saaks

30. mänguminut - Dos Santos suudab nurgalöögist saata palli Itandje selja taha, aga kohtunikud vilistavad jälle suluseisu. Kordusest tundub, et palli saatis väravasse siiski keegi Kameruni mängijatest ning mehhiklased pole rahul, et juba teine värav neilt ära võetakse

Dos Santose värava kordusest selgub tõepoolest, et viimase mehhiklasena puutus palli nurgalööki andnud Layun, sest palli saatis peaga oma väravasse keegi Kameruni meestest, seega suluseisus Mehhiko mängijatest keegi polnud. Väljakukohtunik, kellel oli raske seda olukorda näha, usaldas seekord äärekohtunikku, kes vilistas, et pall läks väravasse Dos Santosest, kes oli tema hinnangul suluseisus ning seetõttu võetigi värav ära

35. mänguminut - Kamerunil karistuslöök ja Song seda andmas, aga mehhiklased saavad end löögile vahele

Vihmasadu on vahepeal läinud veel tugevamaks, seega teiseks poolajaks on väljak ilmselt veel libedam ja mängijatel veel keerulisem mängida

39. mänguminut - Mbia lükkab Guardado üsna jõhkralt pikali, aga kaarti veel kohtunik ei näita

41. mänguminut - Peralta saab hea söödu värava ette, aga Kameruni puurisuul seisev Itandje püüab

44. mänguminut - Mehhikol on Kameruni kastis taas hea võimalus, aga Dos Santos korralikult löögile ei saa ja Kameruni kaitsjad puhastavad olukorra

45. mänguminut - Mehhiko teenib nurgalöögi

45+1 mänguminut - mehhiklastel jälle võimalus, kui Peraltale antakse tagumisse posti hea tsenderdus, aga kohtunikud vilistavad taas suluseisu - seekord õigustatult

Kõlab poolajavile! Esimene poolaeg lõppeb seisul 0:0. Mõlemal võistkonnal olid oma võimalused ja Mehhiko sai koguni kahel korral palli ka Kameruni väravasse, ent mõlemal korral asusid pearolli täitma kohtunikud, kes vilistasid olukordades suluseisud

Teine poolaeg on alanud!

Kamerun teeb ühe vahetuse: Djeugoue tuleb ära ja platsile Nounkeu

Mehhiko jätkab sama koosseisuga, mis avapoolajal

48. mänguminut - Mehhikol kohe võimalus, aga Kameruni väravavaht tuleb hästi vastu Peraltale ja tõrjub

50. minut - Song võtab Peralta üsna jõhkralt maha, aga Mehhiko mängumees suudab siiski püsti tulla ja jätkab mängu

Endiselt kallab staadionil korralikult vihma

52. mänguminut - Choupo-Moting saab löögile Mehhiko värava all, aga mehhiklaste kaitseliin sätib jala vahele

55. mänguminut - teine poolaeg on alanud jõhkrama mänguga, aga samas rahulikuma tempoga

57. mänguminut - Kolumbia kohtunik annab kohtumise esimese kaardi - kollase -, kui Mehhiko ridadesse kuuluv Moreno võtab Mbia veaga maha

58. mänguminut - Kolumbia saab ka karistuslöögi ja pall lendab Mehhiko kaitsemängijate puutest napilt postist mööda

59. mänguminut - Kamerun teenib olukorrast ka nurgalöögi ja kuigi pall jõuab Mehhiko karistusalasse, suudavad mehhiklased palli puhtaks lüüa

1:0

61. mänguminut - Mehhiko avab mänguskoori!!

1:0

Dos Santos suudab peale lüüa, aga Kameruni väravavaht tõrjub palli, mis põrkab lahtiselt eemale ja Peralta saadab selle seekord määrustepäraselt väravasse!

1:0

69. mänguminut - Mehhiko vahetab: Guardado tuleb platsilt ära ja mängu saab Fabian

1:0

73. mänguminut - Mehhiko järgmine vahetus, kui numbri all 14 tuleb sisse Hernandez, välja tuleb värava autor Peralta

1:0

75. mänguminut - kohtumise lõpuni on jäänud 15 minutit

1:0

77. mänguminut - Nounkenu (Kamerun) saab kollase kaardi Mehhiko rünnaku takistamise eest

1:0

77. mänguminut - Mehhikol kasutada ka nurgalöök ja Dos Santos on palli taga, aga tõste karistusalasse jääb veidi madalaks