Itaalia alistas MMi tõelises maiuspalas Inglismaa

Mario Balotelli ja Jordan Henderson Itaalia - Inglismaa kohtumises.
Mario Balotelli ja Jordan Henderson Itaalia - Inglismaa kohtumises. Foto: SCANPIX

Brasiilias toimuva jalgpalli MMi kolmanda mängupäeva kõige oodatumas mängus läksid D-alagrupis vastamisi jalgpallimaailma tõelised hiiud Inglismaa ja Itaalia. Claudio Marchisio viis itaallased 36. minutil juhtima, ent minut hiljem Daniel Sturridge viigistas. Itaaliale tõi võidu Mario Balotelli, kes oli täpne mängu 50. minutil.

Inglismaa - Itaalia 1:2 (1:1)

Väravad: 37. Daniel Sturridge - 35. Claudio Marchisio, 50. Mario Balotelli

Hoiatused: 90+2. Sterling (Inglismaa)

Inglismaa: Joe Hart, Glen Johnson, Gary Cahill, Phil Jagielka, Leighton Baines, Steven Gerrard, Jordan Henderson (73. Wilshere), Wayne Rooney, Raheem Sterling, Danny Welbeck (61. Barkley), Daniel Sturridge (80. Adam Lallana).

Itaalia: Salvatore Sirigu, Giorgio Chiellini, Matteo Darmian, Antonio Candreva (79. Marco Parolo), Claudio Marchisio, Mario Balotelli (73. Immobile), Andrea Barzagli, Daniele De Rossi, Gabriel Paletta, Andrea Pirlo, Marco Verratti (57. Motta).

Mängu käik (Inglismaa - Itaalia):

Kell 1:00 algava Inglismaa ja Itaalia kohtumise algkoosseisud on järgmised: Inglismaa: Joe Hart, Glen Johnson, Gary Cahill, Phil Jagielka, Leighton Baines, Steven Gerrard, Jordan Henderson, Wayne Rooney, Raheem Sterling, Danny Welbeck, Daniel Sturridge.

Itaalia: Salvatore Sirigu, Giorgio Chiellini, Matteo Darmian, Antonio Candreva, Claudio Marchisio, Mario Balotelli, Andrea Barzagli, Daniele De Rossi, Gabriel Paletta, Andrea Pirlo, Marco Verratti.

Itaalia koondise põhiväravavaht Gianluigi Buffon jätab tänase mängu vigastuse tõttu vahele.

Mäng algas!

3. mänguminut: Sterlingul Inglismaa poolel hea võimalus, ent pall lendab küljevõrku.

9. mänguminut: Itaalia tekitab inglaste värava ees ohtliku olukorra, ent Hart sekkub õigeagselt.

11. mänguminut: Sirigu pannakse Itaalia väravas taas proovile, kui kaugelt lööb väravale Welbeck.

16. mänguminut: Itaallased tõstavad palli karistusalasse, ent oma mehi seal pole ja Hart püüab.

19. mänguminut: Hart pillab palli, ent inglaste õnneks ühtegi itaallast olukorda ära kasutamas pole.

23. mänguminut: Balotellilt pealelöök, ent pall lendab mööda.

24. mänguminut: inglastel suurepärane võimalus, ent Itaalia kaitse likvideerib ohu, lüües Sterlingi eest palli minema.

29. mänguminut: Balotellilt taas läbijooks, ent ta ei ulatu pallini.

33. mänguminut: taas itaallastel hea võimalus, ent inglased suudavad palli väravaesiselt minema toimetada.

0:1

34. mänguminut: Värav! Itaalia läheb Claudio Marchisio kauglöögist 1:0 juhtima!

1:1

37. mänguminut: inglased viigistavad kontrarünnakust 1:1. Värava autoriks Daniel Sturridge.

1:1

Rooneylt suurepärane sööt.

1:1

45. mänguminut saab täis.

1:1

45+2 mänguminut: Pirlolt suurepärane sööt Balotellile, kes suudab luhta läinud võimalusest siiski suurepärase löögi välja võluda. Inglaste kaitse saab viimasel hetkel palli minema löödud.

1:1

45+3 mänguminut: Candreva löök läheb posti.

1:1

Avapoolaeg on lõppenud 1:1 viigiseisul!

1:1

Algas teine poolaeg!

1:1

Kumbki meeskond pole vaheajal vahetusi teinud.

1:1

49. mänguminut: Sturridge´il tekib veidi ruumi ja lööb kohe kaugelt pealt. Mööda.

1:2

50. mänguminut: Itaalia asub 2:1 juhtima. Balotelli jääb värava ees vabaks ja lööb peaga palli sisse.

1:2

54. mänguminut: ka Rooneyl hea võimalus, kuid kauglöök läheb mööda.

1:2

56. mänguminut: Itaalia vahetab - Motta tuleb väljakule, Verratti lahkub.

1:2

62. mänguminut: Rooneyl supervõimalus, ent pall veereb napilt mööda.

1:2

64. mänguminut: mitu võimalust järjest mõlemal, ent väravani ei jõuta.

1:2

73. mänguminut: Itaalia vahetab Balotelli puhkama, mängu tuleb Immobile. Ka inglased vahetavad - Henderson välja,  Wilshere sisse.

1:2

75. mänguminut: inglased teenivad heast kohast karistuslöögi. Baines lööb otse peale, ent Sirigu tõrjub.

1:2

Inglased on hädas krampidega, vahetusi on järel vaid 1.

1:2

80. mänguminut: mõlemad meeskonnad vahtavad: Inglismaal lahkub Sturridge ja asemele Lallana, Itaalial lahkub Candreva, asemele tuleb Parolo.

1:2

85. mänguminut: karistuslöök inglastele, Gerrardi löök lendab üle värava.

1:2

87. mänguminut: Rooney saab proovida, ent pall lendab taas mööda.

1:2

90. minutit on täis, kohtunik lisab 5 minutit.

1:2

90+2 mänguminut: suurepärane sööt Pirlolt, misjärel tehakse viga Parolole ja kollase kaardi saab Sterling.

1:2

90+4 mänguminut: Pirlolt ka väga hea karistuslöök, mis läheb latti.

1:2

90+5 mänguminut: Immobilelt hea ärajooks, ent lisa ei tule.

1:2

Kõlab kohtuniku vile ja mäng on lõppenud. Itaalia võitis 2:1.

Samad meeskonnad olid viimati suurturniiril omavahel vastamisi kaks aastat tagasi, kui EMi veerandfinaalis võitis penaltiseeria järel Itaalia.

Itaalia puhul on tegemist neljakordse maailmameistriga, kelle viimane tiitel pärineb 2006. aastast. Inglased on aga suurest triumfist unistanud 1966. aastast alates, kui kodusel MMil võideti finaalis Lääne-Saksamaad. Alates sellest ajast pole Inglismaa ühelgi MMil finaali jõutud, poolfinaali on jõutud vaid korra (1990. aastal).