Šveits alistas tänu viimasele rünnakule Ecuadori

Haris Seferovic tähistamas kohtumise võiduväravat.
Haris Seferovic tähistamas kohtumise võiduväravat. Foto: SCANPIX

Jalgpalli MMil tehti täna avalöök E-alagrupis, kus Šveits alistas põnevusmängus 2:1 Ecuadori.

Ecuador asus kohtumist 22. minutil juhtima, kui peaga suunas palli väravasse Enner Valencia. 1:0 skooriga ka avapoolaeg lõppes, kuid 48. minutil viigistas vahetusest sekkunud Admir Mehmedi nurgalöögi järel matši seisu.

Kolmandal lisaminutil tõi Šveitsile võidu aga teise vahetusmehe Haris Seferovici tabamus. Seejärel anti peagi ka kohtumise lõpuvile.

Teises E-alagrupi kohtumises lähevad vastamisi Prantsusmaa ja Honduras.

Šveits – Ecuador 2:1

Väravad: 48. Mehmedi, 90.+3. Seferovic – 22. E. Valencia

Hoiatused: 84. Djourou – 53. Paredes

Šveits: Benaglio, Djourou, Lichtsteiner, von Bergen, Rodriguez (46. Mehmedi), Behrami, Inler, Stocker, Shaqiri, Xhaka, Drmic (75. Seferovic).

Ecuador: Dominguez, Guagua, Ayovi, Paredes, Erazo, A. Valencia, Noboa, Gruezo, Caicedo (70. Arroyo), Montero (77. Rojas), E. Valencia.

Mängu käik:

-

Šveitsi algkoosseis: Benaglio, Djourou, Lichtsteiner, von Bergen, Rodriguez, Behrami, Inler, Stocker, Shaqiri, Xhaka, Drmic.

-

Ecuadori algkoosseis: Dominguez, Guagua, Ayovi, Paredes, Erazo, A. Valencia, Noboa, Gruezo, Caicedo, Montero, E. Valencia.

-

Kohtumine on alanud!

4 min

Ecuador on kohtumist alustanud aktiivsemalt, teenitud on nii nurga- kui ka karistuslööke

8 min

Taaskord saab Lõuna-Ameerika meeskond mängida justkui koduväljakul, ka täna on staadionil väga palju Ecuadori koondise fänne

10 min

Šveits on ka rohkem mängu sisse saanud ja mängupilt on võrdsustunud

13 min

Xhaka lööb kaugelt, kuid siiski piisavalt mööda

22 min

Ecuador asub juhtima!

22 min

Värava autoriks on Enner Valencia

24 min

Ecuadoril on taas tekkimas ohtlik olukord, kuid see laheneb Šveitsi jaoks soodsalt

25 min

Lichtsteiner lööb peale, kuid löök blokeeritakse. Šveitsile teine nurgalöök

33 min

Šveits üritab oma tempot peale suruda, kuid seni ei ole rünnakul häid lahendusi leida

33 min

Šveitsile järjekrodne nurgalöök

34 min

Behrami saab nurgalöögi järel peage löögile, kuid Dominguez püüab siiski kindlalt

36 min

Inler saab kaugelt löögile ja löök on ka päris ohtlik. Šveitsile järjekordne nurgalöök

36 min

Shaqirilt ilus pall karistusalasse, kuid Dominguez püüab selle siiski kindlalt

39 min

Šveitsile taas nurgalöök, kuid seekord on nurgalöök suhteliselt ebaõnnestunud

40 min

Šveits jätkuvalt ründab ja nad on saanud mängu kindlalt enda kontrolli alla

41 min

Shaqiri karistuslöök ebaõnnestub totaalselt

44 min

Vahelduseks ründab ka Ecuador, kuid Montero löök suudetakse blokeerida

45 min

Taas ohtlik olukord Šveitsi värava all, kuid pall suudetakse viimasel hetkel karistusalast siiski ära toimetada

45 min

Avapoolajale lisatakse üks lisaminut

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Algas teine poolaeg!

46 min

Šveits teeb ka ühe vahetuse: mängu tuleb Mehmedi, puhkama läheb Stocker

48 min

Šveits viigistab

48 min

Rodriguez annab nurgalöögi ning just vahetusest sekkunud Mehmedi saadab peaga palli väravasse

49 min

Šveitsil tundub hea hoog sees olevat ning nüüd saab löögile Inler

52 min

Ecuadorile karistuslöök, mille järel Frickson Erazo saab löögile, kuid lööb siiski üsna kindlalt üle värava

53 min

Paredes tõmbab Mehmedi keskväljal maha ja teenib kollase kaardi

55 min

Šveits saab Ecuadori rünnaku järel ise kiiresti vasturünnakule, kuid Mehmedi sööt kaaslasele on ebatäpne

55 min

Monterolt tsenderdus trahvikasti, mis kaaslasi siiski ei leia

57 min

Ecuador teenib enda neljanda nurgalöögi. Lõpuks saadakse ka kaugelt löögile, kuid löök läheb kindlalt üle värava

60 min

Enner Valenia lööb kaugelt ohtlikult peale, kuid napilt siiski üle

66 min

Monterolt suurepärane löök, kuid Benaglio on ülesannete kõrgusel ja tõrjub

70 min

Drmic saadab palli väravasse, kuid kohtunik vilistab suluseisu

71 min

Ecuador vahetab: Arroyo mängu, Caicedo puhkama

73 min

Šveitsilt taas suurepärane rünnak, lõpuks saab löögile Shaqiri, kuid pall maandub küljevõrgus

74 min

Omakorda hea võimalus Ecuadoril, kuid Šveitsi kaitsja suudab tühja värava poole veereva palli minema lüüa

75 min

Šveits vahetab: Seferovic mängu, Drmic puhkama

76 min

Ecuador vahetab: Montero puhkama, Rojas mängu

81 min

Šveitsile karistusala joone lähistelt karistuslöök

82 min

Shaqiri lööb müüri

85 min

Djourou tõmbab Ayovi maha ja teenib kollase kaardi

87 min

Benaglio tõrjub Ayovi ohtliku karistuslöögi

90 min

Kolmandal lisaminutil on Ecuadoril hea võimalus, kuid kaitsja saab viimasel hetkel jaole

90 min

Šveits tormab kiiresti vasturünnakule ja kolmandal lisaminutil viib Seferovic Šveitsi 2:1 juhtima