Messi vedas Argentina avakohtumises võidule

Argentina asus Bosnia ja Hertsegoviina vastu kiiresti juhtima.
Argentina asus Bosnia ja Hertsegoviina vastu kiiresti juhtima. Foto: SCANPIX

Argentina jalgpallikoondis alustas MM-finaalturniiri võidukalt, kui F-alagrupi esimeses kohtumises alistati 2:1 Bosnia ja Hertsegoviina.

Argentina asus kohtumist juba 3. minutil juhtima, kui Lionel Messi karistuslöögi järel suunas palli oma väravasse Sead Kolašinac.

Avapoolajal rohkem väravaid ei nähtud, kuid teisel poolajal jõudis 65. minutil pika proovimise järel väravani ka Messi ise. Bosnia ja Hertsegoviina ainsa tabamuse autoriks oli 85. minutil Vedad Ibiševic.

Argentina – Bosnia ja Hertsegoviina 2:1

Väravad: 3. ov. Kolašinac, 65. Messi – 85. Ibiševic

Hoiatused: 25. Rojo – 63. Spahic

Argentina: Romero, Zabaleta, Garay, Campagnaro (46. Gago), Fernandez, Rojo, Mascherano, Rodriguez (46. Higuain), di Maria, Messi, Agüero (87. Biglia).

Bosnia ja Hertsegoviina: Begovic, Spahic, Mujdža (69. Ibiševic), Bjčakčic, Bešic, Kolašinac, Misimovic (74. Medunjanin), Pjanic, Lulic, Hajrovic (71. Hajrovic), Džeko.

Kohtumise käik:

-

Argentina algkoosseis: Romero, Zabaleta, Garay, Campagnaro, Fernandez, Rojo, Mascherano, Rodriguez, di Maria, Messi, Agüero.

Bosnia ja Hertsegoviina algkoosseis: Begovic, Spahic, Mujdža, Bjčakčic, Bešic, Kolašinac, Misimovic, Pjanic, Lulic, Hajrovic, Džeko.

-

Pall pandi mängu!

3 min

Argentina asub kohtumist juhtima!

3 min

Messi karistuslöögi järel lendab pall väravasse Kolašinacist. Seega näeme taas omaväravat

6 min

Argentinale nurgalöök

12 min

Ohtlik olukord Argentina värava all, kuid pärast mõningast pudistamist suudetakse olukord siiski klaarida

18 min

Argentina keerutab oskuslikult vastaste karistusala lähistel, kuid ohtliku löögini ei jõuta

21 min

Messi üritab taas ise, kuid Bosnia ja Hertsegoviina mehed saavad karistusalas palli siiski enda valdusesse

25 min

Rojo teenib kohtumise esimese kollase kaardi, kui ta teeb vea Mujdža vastu

29 min

Lulicil on tekkimas hea võimalus, kuid enne seda on ta siiski jõudnud suluseisu

32 min

Begovic tõrjub Mascherano kauglöögi

33 min

Džeko kauglöök lendab üle värava

39 min

Viimastel minutitel pole kumbki pool midagi ohtlikku suutnud korda saata

41 min

Romerolt suurepärane tõrje, Lulicilt korralik löök

44 min

Poolaja lõpus on Bosnia ja Hertsegoviina mäng tunduvalt paranenud ja palli vallatakse rohkem

45 min

Messi hoiab taas pikalt palli ja otsib lõpuks ka kaaslasele söötu, kuid ebaõnnestunult

45 min

Esimesele poolajale lisatakse üks minut

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Algas teine poolaeg

46 min

Argentina vahetab: Higuain mängu, Maxi Rodriguez puhkama

46 min

Puhkama võetakse ka Campagnaro, mängu tuleb Gago

50 min

Bosnia ja Hertsegoviinale heast kohast karistuslöök. Hajrovicilt korralik löök, kuid pall lendab liiga värava keskele ja Romero püüab

54 min

Hajrovicilt taas tugev löök, kuid jälle keskele ja pall langeb Romero saagiks

59 min

Kordamööda tekib nüüd olikordi mõlema värava all

60 min

Messi hoiab taas pikalt palli ja lõpuks leiab ta Agüero, kelle löök kõige parmini siiski välja ei tule

63 min

Spahic teeb Agüero vastu vea ja teenib kollase kaardi

64 min

Messi põrutab hea koha pealt karistuslöögi kindlalt üle värava

65 min

2:0 Argentinale. Messi saab lõpuks värava kirja!

65 min

Ilusa soolorünnaku teinud Messi mängib korraks seina meeskonnakaaslasega ja värav ongi tõsiasi

69 min

Bosnia ja Hertsegoviina vahetab: Ibiševic mängu, Mujdža puhkama

71 min

Bosnia ja Hertsegoviina vahetab veel: Višca mängu, Hajrovic puhkama

71 min

Bosnia ja Hertsegoviina teeb ära ka oma viimase vahetuse: Medunjanin mängu, Misimovic puhkama

78 min

Messilt hea tõste Higuaini suunas, kuid sööt on natuke siiski liiga kõrge

82 min

Messi võtab taas hoo üles ja tekkimas on ohtlik olukord, kuid lõpuks lüüakse Agüero sööt üle otsajoone

85 min

Bosnia ja Hertsegoviina lööb ühe värava tagasi

85 min

Hea söödu saanud Ibiševic saadab palli Romerol jalgade vahelt väravasse

87 min

Argentina teeb ära oma viimase vahetuse: Agüero puhkama, Biglia mängu

90 min

Messi üritab taas ise, kuid ebaõnnestunult

90 min

Kohtunik annab lõpuvile. Argentinale 2:1 võit!

Argentinat peetakse üheks MMi favoriidiks ja kindlasti loodavad Barcelona klubi staar Lionel Messi ja tema kaaslased täna kirja saada võidu. Bosnia ja Hertsegoviina koondis on ainuke meeskond, kes mängib MMil aga esmakordselt: aastatel 1998-2010 ei kvalifitseerunud meeskond maailmameistrivõistlustele, varasematel aastatel osales Bosnia endise Jugoslaavia ridades.