Mülleri kübaratrikk ja Pepe rumalus tõid Saksamaale suure võidu

Thomas Müller lõi sel MMil esimesena ühes mängus kolm väravat.
Thomas Müller lõi sel MMil esimesena ühes mängus kolm väravat. Foto: SCANPIX

Täna alustasid jalgpalli MMi omavahelise kohtumisega Portugali ja Saksamaa rahvuskoondis. Sakslased said G-grupi avamängus suure 4:0 võidu, mängu kangelaseks kerkis kübaratriki teinud Thomas Müller. Sakslaste neljanda värava autor oli keskkaitsja Mats Hummels.

Portugal jäi juba 37. minutil kümnekesi, kui rumala liigutuse järel saatis väljakukohtunik Milorad Mažic platsilt minema portugallaste keskkaitsja Pepe. Lisaks kaotas Portugal vigastuse tõttu ka Hugo Almeida ja Fabio Coentrao.

Saksamaa – Portugal 4:0

Väravad: 12. pen., 45.+1, 78. Müller, 32. Hummels

Hoiatused: 11. Joao Pereira

Eemaldamine: 37. Pepe

Saksamaa: Neuer, Mertesacker, Boateng, Höwdes, Hummels (73. Mustafi), Lahm, Khedira, Özil (63. Schürrle), Kroos, Götze, Müller (82. Podolski).

Portugal: Rui Patricio, Pepe, Bruno Alves, Fabio Coentrao (65. Andre Almeida), Joao Pereira, Raul Meireles, Nani, Miguel Veloso (46. Ricardo Costa), Joao Moutinho, Cristiano Ronaldo, Hugo Almeida (28. Eder).

Mängu käik (Saksamaa - Portugal):

Meeskondade algkoosseisudes pole suuri üllatusi, kõik vigastustega hädas olnud mehed on mänguvalmis - Portugali eest alustab nende supertäht Cristiano Ronaldo, Saksamaa algkoosseisus on Sami Khedira. Bastian Schweinsteigeri on Joachim Löw siiski pingile jätnud, kuid seda oli ka oodata

Saksamaa algkoosseis: Neuer, Boateng, Mertesacker, Hummels, Höwedes, Lahm, Khedira, Kroos, Özil, Müller, Götze.

Portugali algkoosseis: Rui Patricio, Joao Pereira, Pepe, Bruno Alves, Fabio Coentrao, Veloso, Joao Moutinho, Meireles, Nani, Almeida, Cristiano Ronaldo.

Meeskonnad on platsil, kõlavad rahvushümnid!

MÄNG ON ALANUD!

2. min - Saksamaa teeb esimese ohtliku rünnaku ja teenib nurgalöögi, kuid see mängitakse ebaõnnestunult lahti

4. min - esimene rünnak ka Portugalilt, kuid Neuer püüab hõlpsalt Almeida pealelöögi

6. min - Ronaldo proovib esimest korda löögitäpsust, pall lendab kõrgelt üle värava

7. min - Ronaldo teine löök sakslaste pallikaotuse järel on juba palju ohtlikum, Neuer siiski tõrjub

8. min - kohe eksib sööduga Rui Patricio, kuid Khedira saadab palli Portugali tühjast väravast mööda!

10. min - Saksamaa teenib penalti! Joao Pereira tõmbab Götze pikali ja saab kollase kaardi

11. min - Müller ei eksi, Saksamaa juhib 1:0!

Sakslased on kindlasti veidi pahased, et Pereirat punase kaardiga väljakult minema ei saadetud, sest Götzel oli suhteliselt vaba tee väravale

20. min - Portugalil ei õnnestu kuidagi positsioonirünnakut üles võtta, sakslased on mängu esimese paarikümne minuti jooksul selgelt kontrollinud. Tasub märkida, et Saksamaa on koguni viimasel kuuel korral alustanud MM-finaalturniiri võidukalt - avamängust ei saadud kolme punkti viimati 1986. aastal, kui viigistati 1:1 Uruguayga

Mülleri täpne penalti jätkas aga sakslaste suurepäraseid penaltilöömistraditsioone, sest MMil on nüüd (koos penaltiseeriatega) löödud viimasest 20st penaltist sisse tervelt 19. Mängust said sakslased penaltivärava samas viimati kirja 1994. aastal, kui täpne oli Lothar Matthäus.

24. min - Nani sähvatab esmakordselt, kuid talle omane terav ja ohtlik pealsega löök lendab peaaegu latti riivates üle värava

28. min - Portugal peab tegema sunnitud vahetuse, sest Almeida on saanud vigastada ja tema asemele tuleb Eder

31. min - Portugal kaotab keskjoone juures palli ja kiire sööduga leitakse Özil, kes jätkab rünnakut sööduga Götzele; pealelöögi tõrjuvad Portugali kaitsjad üle otsajoone

32. min - Saksamaa juhib 2:0, nurgalöögist lööb peaga võimsa hüppe järel värava keskkaitsja Hummels!

34. min - Nani kehv sööt Ronaldo suunas rikub ära Portugali lubava vasturünnaku

35. min - Coentrao on suluseisus, kuid kohtunikud seda ei näe ja Saksamaa kaitsja jalast veerab pall napilt postist mööda, nurgalöök. Selle järel pääseb peaga löögile Eder, kuid pall lendab üle

37. min - Pepe saab punase kaardi!

Portugali kaitsja teeb Müllerile vea, Müller jääb maha pikali. Seejärel otsustab Pepe aga minna Müllerit sõimama ning müksab teda peaga ja kohtunik Milorad Mažic karistab teda selle eest reeglite kohaselt eemaldamisega

Midagi pole öelda - varemgi rumalustega silma paistnud Pepe vedas taas meeskonda alt, sest nüüd peab Portugal mängima peaaegu tund aega vähemuses ja kaheväravalises kaotusseisus

Portugal on MMil võitnud viimasest seitsmest mängust vaid ühe, kui neli aastat tagasi tümitati alagrupi punast laternat Põhja-Koread 7:0. Paistab küll, et seeria venib kaheksale mängule ning täna tuleb võidu kolme viigi kõrvale neljas kaotus.

45. min - Müller võitleb penaltipunktil palli endale ja saadab selle taas Portugali väravasse - 3:0!

AVAPOOLAEG LÄBI!

Kolmeväravaline eduseis ja ühemeheline enamus - Saksamaal on sisuliselt võimatu seda mängu nüüd veel kaotada. Sakslased on täiuslikult ära kasutanud pea kõik portugallaste eksimused, kuid paraku on ühtlasi nüüd ka eeldatavast põnevusmängust suurem pinge kadunud.

Pepe hullumeelsushoog, mis portugallaste jaoks mängu lõplikult ära rikkus, pole samas üllatus, sest Portugali koondis on alates 2002. aasta finaalturniirist osanud hankida 15 MM-mänguga koguni kuus punast kaarti...

Ronaldo vahetab juba poolajapausile minnes vastasega särke. Vahetuskaupa tehakse meeskonnakaaslasega Real Madridist, Sami Khediraga.

Portugal vahetab - Veloso välja ja Ricardo Costa tema asemele

TEINE POOLAEG ON ALANUD!

50. min - Özil pääseb üksinda läbi ja Rui Patricio päästab Portugali neljandast väravast!

55. min - sakslased mängivad nüüd juba rünnakutel natuke üle, tahetakse liialt ilusaid väravaid lüüa

Kui imet ei juhtu, võtavad sakslased siit Portugali vastu neljanda järjestikuse võidu ja kõik need on tulnud suurturniiridel - samast vastasest oldi üle ka 2006. aasta MMil ning 2008. ja 2012. aasta EMil

60. min - Ronaldo lajatab karistuslöögi healt positsioonilt sakslaste müüri. Järgnenud nurgalöögi ajal on sakslaste karistusalas kerge segadus, kuid löögile ei saa Portugali mängijad ikkagi

62. min - Özil pääseb puhkama ja tema asemele tuleb Andre Schürrle

Portugalil on täna tõeliselt halb päev - Hugo Almeidast juba jäädi vigastuse tõttu ilma, nüüd tõmbab ka Fabio Coentrao lihase ära ja viiakse platsilt kanderaamil minema

Mõlema mehe vigastused nägid välja sellised, et oleks paras ime, kui nad Ghana ja USA vastu mängida saaksid. Arvestades, et ka Pepe jääb pühapäevasest mängust USAga kindlasti kõrvale ning halvemal juhul määratakse talle isegi kahemänguline karistus, muutuvad Portugali read ähvardavalt hõredaks

69. min - Portugal pakub, kuid Saksamaa ei taha neljandat väravat vastu võtta. Kiirrünnakul leiab Schürrle kenasti üles Götze, kuid löök tabab Portugali kaitsjat ja lendab üle värava

Kehvad uudised ka sakslastele, sest Hummels teeb põlvele viga ja vahetatakse välja. Tema asemele tuleb Shkodran Mustafi, kes pääses Brasiilia-lennukile seejuures üsna viimasel minutil vigastatud Marco Reusi asendajana.

76. min - portugallased on jälle Mažici peale maruvihased, sest Eder kukub karistusalas Höwedesiga võideldes, aga kohtunik penaltit ei määra. Telekordus näitab, et otsus oli õige - Eder mängis küll esimesena palli, aga vea väärilist kontakti ka polnud

78. min - selle MMi esimene kübaratrikk on sündinud, sest Müller lööb 4:0!

Schürrle teeb hea eeltöö ja Rui Patricio tõrjub tema madala tsenderduse otse Mülleri jalale - ründajal pole raske palli mõnelt meetrilt tühja võrku lükata

82. min - Saksamaa tänane kangelane Müller pääseb puhkama. Tundub, et talle MM-finaalturniiril mängimine sobib, sest mees on löönud seitsme mänguga nüüd koguni kaheksa väravat!

Tema asemel tuleb platsile Lukas Podolski, nii et Miroslav Klose ei saa täna veel võimalust jahtida finaalturniiride 15. väravat, mis viiks ta samale pulgale praeguse rekordimehe Ronaldoga

Eder lööb lisaminutitel palli Saksamaa väravasse, kuid enne oli kohtunik määranud Portugali kasuks karistuslöögi

Neuer tõrjub Ronaldo pommi, mis läks siiski üsna värava keskele

MÄNG LÄBI!

Ei sobi Ibeeria poolsaare meeskondadele kuidagi see Salvadoris mängimine - Hispaania ja Portugal on avamängudes kahepeale löönud ühe värava ja enda võrgust välja võtnud koguni üheksa!

Saksamaa alustab aga MMi 4:0 võiduga nagu ka nelja aasta eest Lõuna-Aafrikas, kui sama skooriga alistati Austraalia

Vigastusega hädas olnud Portugali suurim staar Cristiano Ronaldo kinnitas mängu eel, et on valmis kaasa tegema. Saksamaa poolel on samuti rivis traumadega kimpus olnud Philipp Lahm ja väravavaht Manuel Neuer.

Lisaks Portugalile ja Saksamaale kuuluvad G-alagruppi USA ja Ghana.