Austraalia ja Holland pidasid maha tõelise põnevuslahingu

Hollandi ässad Robin van Persie ja Arjen Robben.
Hollandi ässad Robin van Persie ja Arjen Robben. Foto: SCANPIX

Jalgpalli MMi tänast võistluspäeva alustasid Holland ja Austraalia. Tänavuse MM-i senises kõige põnevamas matšis võitis Holland Austraaliat seisuga 3:2. Esimesel poolajal viis vanameister Arjen Robben Hollandi juhtima, kuid Austraalia suutis juba järgmisel hetkel seisu viigistada. Teisel poolajal läks Austraalia mängu penaltist juhtima, kuid Robin Van Persie andis koheselt tagasilöögi ning viis mängu viiki. 68. mänguminutil lõi Depay Memphis Hollandile võidu toonud värava.

Austraalia - Holland 2:3 (1:1)

Väravad: 21. Cahill, 51. pen. Jedinak - 20. Robben, 58. van Persie, 68. Memphis

Hoiatused: 43. Cahill - 47. van Persie

Austraalia: Ryan, Davidson, Cahill (69. Halloran), Spiranovic, Leckie, Oar (77. Taggart), Jedinak, McKay, McGowan, Wilkinson, Bresciano (51. Bozanik)

Holland: Cillessen, Vlaar, De Vrij, Martins Indi (45.+3. Memphis), Blind, De Jong, Janmaat, De Guzman (78. Wijnaldum), Van Persie (87. Lens), Sneijder, Robben

Mängu käik (Austraalia - Holland):

Austraalia algkoosseis: Ryan, Davidson, Cahill, Spiranovic, Leckie, Oar, Jedinak, Mckay, McGowan, Wilkinson, Bresciano

Hollandi algkoosseis: Cillessen, Vlaar, De Vrij, Martins Indi, Blind, De Jong, Janmaat, De Guzman, Van Persie, Sneijder, Robben

ANTI MÄNGU AVAVILE!

0:0

3. minut: Martins Indi pikali maas, kuid pääseb kohe väljakule tagasi.

0:0

Austraalia mängib agressiivsemalt. Holland ei pääsegi pallile väga ligi.

0:0

8. minut: Blind niidetakse maha. Hoiatust ei anta.

0:0

10. minut: Austraalia out'i väljaviskest tekib ohtlik moment.

0:0

Hollandil on raskusi vastase värava ligi pääsemisega. Austraalia kaitse teeb head tööd.

0:0

15. minut: Snejider annab valesöödu. Austraalia pääseb löögile.

0:0

16. minut: Esimene nurgalöök Austraaliale.

0:0

17. minut: Robbenile tehakse viga. Van Persie pääseb karistuslöögilt peaga löögile.

0:0

19. minut: De Guzman teeb vea.

0:1

19. minut: ROBBEN VIIB HOLLANDI JUHTIMA!

1:1

20. minut: CAHILL LÖÖB VÄRAVA! SEIS ON VIIGIS!

1:1

24. minut: Sneijderi nurgalöögist pääseb Robben väravale peaga löögile.

1:1

Austraallased mängivad väga emotsionaalselt.

1:1

28. minut: Austraallased mängivad palli out'ist välja. Hollandlased võidavad palli.

1:1

Austraallased teevad kõrget pressingut.

1:1

30. minut: Bresciano pääseb löögile. Suurepärane koht löömiseks!

1:1

Austraalia on kindlalt mängus sees. Võib isegi öelda, et mängu domineerivam poolt.

1:1

34. minut: Leckie pääseb löögile.

1:1

37. minut: Oar pääseb löögile.

1:1

39. minut: Spiranovic ja Van Persie rüselevad. Kohtunik kaarti ei anna.

1:1

40. minut: De Jongile vilistati viga. Kumbki mängija ei mõista, mille eest viga vilistati.

1:1

41. minut: Hollandlased viivad palli paremasse äärde. Austraallased teevad kõrget pressingut.

1:1

42. minut: Cahill saab kollase kaardi! Cahill on järgmisest mängust väljas!

1:1

44. minut: Martins Indile sõidetakse sisse. Kukub väga õnnetult ning ta toimetatakse väljakult minema.

1:1

45+1 minutit: Memphis saadetakse väljakule.

1:1

ESIMENE POOLAEG ON LÄBI! SEIS ON VIIGIS 1:1!

1:1

TEINE POOLAEG ON ALANUD!

1:1

45. minut: Van Persie saab kollase kaardi. Hollandi põhiründaja peab järgmist mängu pingilt vaatama.

1:1

49. minut: Sneijder lööb väravale peale. Suurepärane tõrje väravavahi poolt!

1:1

51. minut: Bresciano vahetatakse Bozanici vastu välja.

1:1

52. minut: Austraaliale penalti! Janmaat mängib palli käega!

2:1

53. minut: JEDINAK LÖÖB PENALTI SISSE! SEIS 2:1!

2:1

57. minut: Mckay lööb Austraalia nurgalöögist väravale peale. Ohtlik olukord!

2:2

57. minut: VAN PERSIE VIIB MÄNGU VIIKI! SEIS ON 2:2!

2:2

61. minut: Austraallastel hea võimalus korralik löögipositsioon välja mängida karistuslöögist.

2:2

62. minut: Cahill lööb peaga väravale peale, kuid eksib.

2:2

Emotsioonid hakkavad üle keema. Kohtunik peab mängijaid rahustama.

2:3

67. minut: MEMPHIS SKOORIB VÄRAVA! SEIS 2:3!

2:3

72. minut: Robben niidetakse maha. Hollandi saab karistuslöögi.

2:3

73. minut: Robben lööb ohtliku karistuslöögi, väravavaht saab palli kätte.

2:3

74. minut: De Jong lööb väravale peale. Ohtlik olukord!

2:3

76. minut: Austraalia teeb kolmanda vahetuse. Oar vahetatakse Taggarti vastu välja.

2:3

78. minut: De Guzman vahetatakse Wijnaldumi vastu välja.

2:3

79. minut: Austraalia liigub kiirele rünnakule, kuid De Jong võidab meisterlikult palli endale.

2:3

80. minut: Karistuslöök Austraaliale. Jedinak lööb palli väravale peale, kuid eksib.

2:3

Palli valdamise protsent 52 Hollandile ja 48 Austraaliale.

2:3

Hollandlased on hakanud rohkem liikuma. Mäng on väga tasavägine!

2:3

87. minut: Van Persie vahetatakse vigastuse tõttu välja. Mees lonkab väljakult minema.

2:3

90. minut: 3 lisaminutit lisatakse mänguajale.

2:3

90+2 minutit: Hollandil hea võimalus lüüa neljas värav. Väravavaht tõrjub!

2:3

90+3 minutit: KOHTUMINE ON LÕPPENUD! HOLLAND VÕITIS 3:2!

Holland valmistas avavoorus senise turniiri ühe suurema üllatuse, kui tiitlikaitsjat Hispaaniat klohmiti koguni 5:1. Tollele mängule viie kaitsjaga läinud peatreener Louis van Gaal vahetab tänaseks tõenäoliselt formatsiooni ja kasutab 4-3-3 asetust. Vigastustega Hollandil suuremaid probleeme pole, ehkki ühe treeningu pidid vahele jätma  nii Daley Blind kui ka Ron Vlaar. Mõlemad on täna siiski mänguvalmis.

Austraalia kaotas küll avavoorus Tšiilile 1:3, kuid pärast kiiret kahe väravaga kaotusseisu jäämist oli nende mängupilt Tim Cahilli vedamisel üsna lootustandev. Peatreener Ante Postecoglou peab kindlasti tegema vähemalt ühe vahetuse, sest äärekaitsja Ivan Franjici turniiri sai lihaserebestuse tõttu läbi. Muidu mängib Austraalia aga tõenäoliselt samasuguses 4-2-3-1 formatsioonis nagu avamänguski.

Austraalia ja Holland on varem kohtunud kolmel korral, kusjuures Austraalia on seni löömatu - üks mäng on võidetud ja kaks viiki mängitud. MMil minnakse vastamisi esmakordselt.