Horvaatia alistas Kameruni seisuga 4:0

Ivan Perišic ja Benjamin Moukandjo palli pärast võitlemas.
Ivan Perišic ja Benjamin Moukandjo palli pärast võitlemas. Foto: SCANPIX

Jalgpalli MM-i õhtu viimases mängus kohtusid omavahel Horvaatia ja Kamerun. Horvaatia võitis mängu ülekaalukalt seisuga 4:0. Esimesel poolajal viis Ivica Olic Horvaatia mängu juhtima. 47. mänguminutil lõi Ivan Peršic teise värava. Mario Mandžukis viis horvaadid võiduka lõpuni ning lõi teisel poolajal Kameruni vastu kaks väravat.

Kamerun - Horvaatia 0:4 (0:1)

Väravad: 11. Olic, 48. Perišic, 61., 73. Mandžukic

Hoiatused: 89. Eduardo (Horvaatia)

Eemaldamine: 40. Song (Kamerun)

Horvaatia: Pletikosa, Srna, Lovren, Corluka, Pranjic, Modric, Rakitic, Perišic (78. Rebic), Sammir (72. Kovacic), Olic (69. Eduardo), Mandžukic.

Kamerun: Itandje, Matip, N'Koulou, Chedjou (46. Nounkeu), Assou-Ekotto, Mbia, Song, Enoh, Moukandjo, Aboubakar (70. Webo), Choupo-Moting (75. Salli).

Mängu käik (Horvaatia - Kamerun):

Horvaatia algkoosseis: Stipe Pletikosa; Darijo Srna, Dejan Lovren, Vedran Corluka, Danijel Pranjic; Luka Modric, Ivan Rakitic; Ivan Perišic, Sammir, Ivica Olic; Mario Mandžukic.

Kameruni algkoosseis: Charles Itandje; Joel Matip, Nicolas N'Koulou, Aurelien Chedjou, Benoit Assou-Ekotto; Stephane Mbia, Alex Song, Eyong Enoh; Benjamin Moukandjo, Vincent Aboubakar, Maxim Choupo-Moting.

Kõlavad Horvaatia ja Kameruni hümnid.

AVAVILE ON KÕLANUD!

0:0

2. minut: Moukandjo niidetakse maha.

0:0

3. minut: Kamerun lööb esimese nurgalöögi. Aboubakar saab peaga löögile, kuid eksib.

0:0

5. minut: Aboubakar karistusalas pikali. Assou Ekotto lööb lahti karistuslöögi, mis Horvaatia poolt tõrjutakse.

0:0

9. minut: Kameruni värava all tekib ohtlik olukord, kuid horvaatlane ei pääse löögile.

1:0

11. minut: OLIC VIIB HORVAATIA MÄNGU JUHTIMA!

1:0

14. minut: Horvaatia asub rünnakule. Itanjde tõrjub kaks pealelööki.

1:0

16. minut: Olic eksib värava ees paari meetri kauguselt. 2:0 oli käega katsutav.

1:0

18. minut: Mbia pääseb löögile, kuid eksib.

1:0

19. minut: Matib niidab Modrici maha.

1:0

20. minut: Mbia lööb kaugelt peale, kuid eksib.

1:0

22. minut: Kamerun lööb nurgalöögi. Pall lendab väravast kaugele.

1:0

29. minut: Srna niidetakse maha. Mees vajab arstiabi.

1:0

36. minut: Horvaatia lööb nurgalöögi. Peršic pääseb peaga löögile, kuid eksib.

1:0

39. minut: Song saab horvaatlase löömise eest punase kaardi ning Kamerun jääb vähemusse!

1:0

45. minut: Lisatakse üks lisaminut.

1:0

45+1 minutit: Aboubakar lööb väravale kaugelt peale, kuid eksib.

1:0

ESIMENE POOLAEG ON LÕPPENUD! HORVAATIA JUHIB 1:0!

1:0

TEINE POOLAEG ON ALANUD!

2:0

47. minut: PERŠIC VIIB HORVAATIA 2:0 JUHTIMA!

2:0

50. minut: Mandžukic lööb väravale väga ohtlikult peale, kuid eksib.

2:0

56. minut: Peršic niidetakse maha. Karistuslöök 19ndalt meetrilt.

2:0

58. minut: Srna lööb karistuslöögi väravast üle.

3:0

61. minut: MANDŽUKIC VIIB HORVAATIA  3:0 JUHTIMA!

3:0

66. minut: Aboubakar pääseb löögile. Pall lendab kõrgelt üle värava.

3:0

68. minut: Olic vahetatakse Eduardo vastu välja.

3:0

69. minut: Aboubakar vahetatakse Webo vastu välja.

3:0

Horvaatia meeskond on selgelt mängu domineerivam pool.

3:0

72. minut: Sammir vahetatakse Kovacici vastu välja.

4:0

73. minut: MANDŽUKIC LÖÖB MÄNGU NELJANDA VÄRAVA! SEIS 4:0 HORVAATIALE!

4:0

77. minut: Peršic saadetakse puhkama. Rebic saadetakse tema asemel mängima.

4:0

82. minut: Kamerunil tekib võimalus väravale peale lüüa. Pletikosa saab palli kätte.

4:0

84. minut: Moukandjol tekib hea võimalus väravale peale lüüa, kuid eksib paari meetriga.

4:0

86. minut: Itanjde tõrjub horvaatlase tugeva rünnaku.

4:0

87. minut: Rakitic lööb tühjast väravast mööda!

4:0

88. minut: Nounkeu lööb palli peaga vastu värava latti.

4:0

90. minut: Lisatakse kaks lisaminutit.

4:0

90+2 minutit: MÄNG ON LÕPPENUD! HORVAATIA VÕIDAB KOHTUMISE 4:0!

Horvaatial on MMi avavoorust kirjas 1:3 kaotus Brasiilia vastu, Kamerun jäi omakorda 0:1 alla Mehhikole. A-alagrupi liidrid Brasiilia ja Mehhiko mängisid aga eile omavahel 0:0 viiki ja nii on praegusel hetkel kahel riigil kirjas tabelis neli punkti, Horvaatial ja Kamerunil seni aga null silma.

Horvaatia fännidel on põhjust rõõmustamiseks, sest meeskonna ridadega on taas ühinenud Mario Manduzkic, kes pidi kohtumise Brasiiliaga vahele jätma karistuse tõttu. Samal ajal on Kameruni koondises kahtluse all nimeka Samuel Eto'o osalemine, sest möödunud hooajal Chelseas pallinud vutistaari põlv sai MMi avamängus kannatada.

Varem pole Kamerun ja Horvaatia omavahel kohtunud.