Kontaveit alistas Barty ja pääses Wimbledoni põhiturniirile

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Toomas Tatar

Eestlanna Anett Kontaveit (WTA 176.) pidas täna Wimbledoni tenniseturniiri kvalifikatsioonivooru kolmanda kohtumise ja sai austraallanna Ashleigh Barty (WTA 203.) üle 6:7(5), 6:3, 6:4 võidu. Seega pääses eestlanna Wimbledoni põhiturniirile.

Mängu käik (Kontaveit - Barty):

Eelmine matš 14. väljakul on lõppenud ja Kontaveit alustab õige pea võitlust koha eest phitabelisse.

Barty võitis 2011. aastal Wimbledoni noorteturniiri, mullu jõudis ta paarismängus finaali kolmel slämmiturniiril, sealhulgas ka Wimbledonil.

0:3

Austraallanna jätkab väga kindlalt ning Kontaveit pole seni suutnud vastrohtu keida

6:6

Kontaveit suudab tasavägise geimi võita ja mängu avaseti kiiresse lõppmängu viia

6:6

Kiires lõppmängus läheb Barty 3:0 ette. Siis saab esimese punkti ka Kontaveit. Seejärel punkt Bartyle (4:1). 4:2 Barty juhtimas.

6:6

5:3 Barty kiires lõppmängus juhtimas.

6:6

Kontaveit ei anna alla ja saab kiires lõppmängus kaks punkti järjest - 5:5.

6:7

6:5 taas teenib punkti austraallanna ja võidab kiire lõppmängu 7:5.

4:1

Eestlanna tegutseb teises setis kindlalt, asudes 4:1 juhtima. Avasetis oli hoopis Kontaveit 1:4 kaotusseisus..

5:4

Kontaveit oli vastase servil 40:30 eduseisus, ent Barty viigistas ja võitis geimi

6:4

Oma servil jäi eestlanna 15:40 kaotusseisu, ent suutis 40:40 viigini jõuda ning lõpuks geimi võita. Mängu võit seega samuti eestlannale.

6:4

Seega pääses Kontaveit põhiturniirile.

Kontaveidi tänane vastane on eriti ohtlik just muruväljakutel, mis tulemuste põhjal on tema lemmikkate. Barty võitis 2011. aastal Wimbledoni noorteturniiri, mullu jõudis ta paarismängus finaali kolmel slämmiturniiril, sealhulgas ka Wimbledonil.