Kolumbia astus väga suure sammu edasipääsu suunas

Juubeldavad Kolumbia mängumehed
Juubeldavad Kolumbia mängumehed Foto: SCANPIX

Jalgpalli MMil astus väga suure sammu edasipääsu suunas Kolumbia koondis, kes alistas teises mängus 2:1 Elevandiluuranniku. Kolumbial on kahe mängu järel koos kuus punkti ning koht kaheksandikfinaalis on sisuliselt kindel. Täna kell 1 lähevad C-alagrupi teises kohtumises vastamisi Jaapan ja Kreeka. Kui see mäng peaks lõppema viigiga, siis ei saa Kolumbia edasipääsu enam miski väärata.

Kolumbia - Elevandiluurannik 2:1

Väravad: 64. James Rodriguez, 70. Juan Quintero - 73. Gervinho

Hoiatused: 55. Didier Zokora, 90. Cheick Tiote (mõlemad Elevandiluurannik)

Kolumbia: Ospina, Zapata, Yepes, Sanchez, Armero (72. Arias), Aguilar (79. Mejia), Gutierrez, Rodriguez, Cuadrado, Ibarbo (53. Quintero), Zuniga.

Varus: Vargas, Mondragon, Arias, Carbonero, Meija, Balanta, Bacca, Ramos, Quintero, Jackson, Valdes, Guarin.

Elevandiluurannik: Barry, Boka, Zokora, Gradel (67. Kalou), Tiote, Gervinho, Bony (60. Drogba), Aurier, Yaya Toure, Serey Die (73. Bolly), Bamba.

Varus: Mande, Gbohou, Kolo Toure, Akpa-Akpro, Viera, Djakpa, Diomande, Kalou, Drogba, Ya Konan, Sio, Bolly.

Mängu käik:

-

Elevandiluuranniku algkoosseis: Barry, Boka, Zokora, Tiote, Gervinho, Bony, Gradel, Aurier, Yaya Toure (kapten), Serey, Bamba

-

Võerreldes eelmise mänguga on aafriklaste algkoosseisus siis üks muutus: Salomon Kaolu asemel alustab Max Gradel. 36-aastane riigi kõigi aegade parim jalgpallur Didier Drogba alustab taas varumeeste hulgast. Mehe arvel on 102 koondisemängu, mille jooksul on endine Chelsea ründaja võrku sahistanud koguni 65 korral

-

Kolumbia läheb täna väljakule sama koosseisuga, mida kasutati ka võidumängus Kreeka üle: Ospina, Zapata, Yepes (kapten), Sanchez, Armero, Aguilar, Gutierrez, Rodriguez, Cuadrado, Ibarbo, Zuniga

-

Elavandiluurannik ei ole mitte kunagi kaotanud MMil kohtumist, kui Drogba on alustanud varumeeste pingilt (seni kirjas 1 võit ja 1 viik). Kui Drogba on alustanud algkoosseisust, siis on ühe võidu kõrvale saadud kolm kaotust.

-

Elevandiluurannik ja Kolumbia ei ole jalgpalliväljakul mitte kunagi omavahel vastamisi läinud

-

Meeskonnad on väljakul ja esitamisele tulevad hümnid

-

Tänase mängu vilemees on tuntud inglane Howard Webb, kes kusjuures on ka Eestis kinos käinud.

-

AVAVILE!

2min

Esimesed minutid midagi ootamatut kaasa ei too. Pall liigub keskväljal ühe meeskonna käest teise kätte ja mingit pea ees ründesse tormamist paista ei ole

4min

Nüüd proovib Kolumbia rohkem palli hoida ning lükkab oma kaitseliinis ning keskväljal pikalt söötu

6min

Esimese pealelöögi sooritab Kolumbia mängumees Gutierrez, kuid pall veerab siiski kindlalt väravast mööda. Midagi eriti ohtlikku pole veel tekkinud

8min

Kolumbia on esimesel kümnel minutil siiski karvavõrra parem meeskond olnud. Kaks ohtlikku rünnakut ja üks pealelöök.

10min

Esimene nurgalöök Elevandiluurannikule midagi ohtlikku kaasa ei too

12min

Elavandiluurannik teenib hea koha pealt karistuslöögi, kuid Toure tsenderduse lööb Kolumbia väravavaht rusikatega klaariks

13min

Esilagu paistab, et Kolumbia on proovib rohkem palli hoida ning Elevandiluurannik otsib oma võimalusi kiirete vasturünnakutega

16min

Kolumbia on terav. Taas tullakse kiirelt üle ning jõutakse madala ja ohtliku tsenderudseni. Järgnenud nurgalöögijärgses olukorras saadakse ka kaugelt löögile, kuid väravavaht tõrjub

21min

Päris lõbusat jalgapalli on täna mängitud. Pall liigub ühest väljaku otsast teise ning särtsu paistab meestel olevat. Küll lõpuks ka väravani jõutakse.

25min

Tiote lööb paarikümne meetri pealt selgelt üle värava. Ründefaasi viimases faasis on terevasuest mõlemal meeskonnal puudu jäänud.

28min

Mängu parim võimalus! Rodriguez söödab palli keskele Teole, kes ei suuda viie m kasti joonel korralikku puudet teha ning puterdab palli väravast mööda.

31min

Elevandiluuranniku keskväljamootor ja aju on selgelt Yaya Toure, kes annab häid tsenderdusi, loob teravusi ja kontrollib vajadusel ka mängu tempot

34min

Kolumbia kapten Yepes lööb palli peaga kindlat üle värava. Täna on legendi jaoks suur päev, kuna peab sajandat mängu koondise eest

37min

Elevandiluurannik hoiab nüüd palli pikalt vastaste poolel. Jõutakse ka löögile, kuid ei muud peale nurgalöögi

38min

Järgnevas olukorras tuleb Kolumbia mõne sekundiga üle väljaku. Õigel hetkel saavad Elevandiluuranniku kaitsjad siiski jaole

40min

Poolaja lõpuni viis minutit. Ilmselt nüüd enam keegi liigseid riske ei taha võtta

44min

Elavandiluurannik surub ja mitmel korral saadakse löögile, kuid Kolumbia kaitsjad blokeerivad

-

POOLAEG!

-

Kui mängu alguses jättis parema mulje Kolumbia, siis viimasel paarikümnel minutil domineeris Elevandiluurannik.

ALGAS TEINE POOLAEG!

46min

Vahetusi pole kumbki meeskond teinud

46min

Paistab, et Elevandiluurannik haarab taas initsiatiivi enda kätte. Kolumbia on aga vasturünnakutel väga-väga terav

49min

Korraks ka võimalus Kolumbiale, kuid viimases faasis antakse ebatäpne sööt

51min

Kolumbia rünnakud on konkreetsed. Palliga tullakse kiirelt üle ning tavaliselt antakse ka terav tsendeerdus. Pealelöögile jõutakse aga pigem harva

53min

Elevandiluurannik teenib heast kohast karistuslöögi, kuid Yaya Toure keerutab palli napilt väravast mööda

53min

Kolumbia vahetab. Väljakult lahkub Ibarbo, teda asendab Quintero

55min

Elevandiluuranniku mängumees Zokora teenib kollase kaardi. Kuna ta teenis hoiatuse ka esimeses mängus, siis alagrupiturniiri viimane mäng jääb mehel vahele

57min

Toure annab Bony'le suurepärase tsenderduse, kuid ründaja lööb pallist mööda... Selle asemel,m et pall omaks võtta, proovis Bony kummalist käärlööki

58min

Taas võimalus Elevandiluurannikule, kuid viimasel hetkel suudab Kolumbia oma vea lappida ja olukorra klaarida

59min

Meisterlik sooritus Cuadrado poolt, kelle löögi väravavaht latti tõrjub

60min

Elevandiluurannik vahetab! Drogba tuleb väljakule, Bony lahkub

60min

Kolumbia on viimastel minutitel kõvasti pressima hakanud. Korra oldi väga lähedal ka väravale, kuid Cuadrado löök lendas latti

63min

Saab olema põnev jägida, millise muutuse toob mängu Drogba

64min

Kolumbia lööb värava! 1:0!!!!

64min

James Rodriguez lööb nurgalöögist tulnud palli pega väravasse. Kusjuures väravalööjat markeeris äsja mängu tulnud Drogba

66min

Drogba teenib Elevandiluurannikule väga heast kohast karistuslöögi. Kas vanameister läheb ka ise palli taha?

66min

Samal ajal Elevendiluurannik vahetab. Gradel välja, Kalou sisse

67min

Toure lõi palli müüri

69min

Elevandiluurannik on pärast Kolumbia väravat hoopis teise käigu sisse lülitanud ja vastased kõva surve alla pannud

70min

2:0! Vahetusmees Quintero realiseerib kontrarünnaku!

70min

Elevandiluurannik viis kõik jõud rünnakule ja kaitse jäi selgelt unarusse. Kolumbia on aga kontrarünnakutel väga kibe käsi.

72min

Kui Elevandiluurannik sama taktikaga jätkab, siis tekib Kolumbial ilmselt veel sarnaseid võimalusi

72min

Kolumbia on sisuliselt kindlustanud koha kaheksandikfinaalis

74min

2:1! Elevandiluurannik on mängus tagasi! GERVINHO!

74min

Gervinho pääseb karistusalast löögile ning virutab palli tugevalt esimesse nurka. Väravavaht saab küll käed vahele, kuid ei enamat

76min

Avamängus Jaapani vastu jäi Elevandiluurannik kaotusseisu, kuid võttis lõpuks võidu. Täna on sarnase stsenaariumi kordamine raske, kuid kindlasti mitte võimatu

78min

Elevandid otsivad Drogbad, kuid seni pole mees veel löögile pääsenud

79min

Kolumbia vahetab: Meija stuleb mängu, Aguilar lahkub

80min

Elevandiluurannik jätkab ründamist. Kümme minutit kohtumise lõpuni

83min

Midagi väga ohtlikku aafriklased korda saata ei suuda. kolumbia noolib samal ajal aga kiireid vasturünnakuid. Mängu lõpp läheb väga põnevaks

85min

Väga hea rünnak Elevandiluurannikult. Gervinho leiab täiesti vabana seisnud Kalou, kes palli aga täpselt väravavahile pihta suunab

88min

Elevandiluurannikul karistuslöög. Toure tsenderduse järel aga keegi löögile ei jõua

89min

Elevandiluurannik saadab palle järjepanu Kolumbia karistusalasse, kuid kaitsjad on ülesannete kõrgusel

89min

Quintero proovib lüüa MMi kõige ilusamat tabamust. Mees lööb poolelt väljakult peale, kuid väravast välja tulnud Barry suudab õigel hetkel reageerida ja tõrjuda. Samal ajal oleks Quintero võinud ka sööta, kuna mitu oma meest avanesid kaitseliini selja taha

90min

Webb lisab kohtumisele neli lisaminutit

90min

Pika palliga otsitakse Drogbat. Seni aga edu Elevandiluurannikut ei saada. kolmbia seisab kaitses päris hästi

90min

Algas neljas lisaminut. Viimased võimalused Elevandiluurannikule

90min

MÄNG ON LÕPPENUD! KOLUMBIA VÕIDAB 2:1 NING KOHT KAHEKSANDIKFINAALIS ON SISULISELT KINDEL!

Mõlemad said avamatšides kirja võidud - Kolumbia oli 3:0 üle Kreekast ja Elevandiluurannik võitis Jaapanit 2:1.