Suarezi supermäng pani Inglismaa väga raskesse seisu

Luis Suarez kerkis Uruguay kangelaseks
Luis Suarez kerkis Uruguay kangelaseks Foto: SCANPIX

Brasiilias toimuval jalgpalli MMil on väga raskes seisus Inglismaa koondis, kes täna jäi 1:2 alla Uruguayle. Inglismaal ei ole kahe mänguvooru järel ühtegi punkti ning D-alagrupis hoitakse viimast kohta. Teoreetiline võimalus edasipääsuks siiski veel säilib.

Uruguay poolelt oli täna taas väljakul Luis Suarez, kes mängu saatuse ka otsustas. Avapoolajal läks Uruguay Suarezi peaga löödud väravast juhtima ning poolajapausile läksid inglased juba kaotusseisus. Teisel poolajal õnnestus Wayne Rooneyl küll viigistada, kuid viimane sõna jäi Uruguayle ja Suarezile.

Inglismaa pole mitte kunagi varem MMi alustanud kahe kaotusega.

Inglismaa - Uruguay 1:2 (0:1)

Väravad: 75. Wayne Rooney - 39., 85. Luis Suarez

Hoiatused: 68. Steven Gerrard - 9. Diego Godin

Inglismaa: Joe Hart; Glen Johnson, Phil Jagielka, Gary Cahill, Leighton Baines; Jordan Henderson (87. Rickie Lambert), Steven Gerrard; Raheem Sterling (64. Ross Barkley), Wayne Rooney, Danny Welbeck (71. Adam Lallana); Daniel Sturridge.

Uruguay: Fernando Muslera; Martin Caceres, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Alvaro Pereira; Alvaro Gonzalez (79. Jorge Fucile), Egidio Arevalo Rios, Nicolas Lodeiro (67. Christian Stuani), Cristian Rodriguez; Edinson Cavani, Luis Suarez (88. Sebastian Coates).

Mängu käik:

-

Inglismaa algkoosseis: Hart, Jagielka, Johnson, Baines, Cahill, Gerrard, Henderson, Sterling, Rooney, Sturridge, Welbeck

-

Uruguay algkoosseis: Muslera, Cacares, Godin, Pereira, Gimenez, Rodriguez, Gonzalez, Arevalo, Lodeiro, Suarez, Cavani

-

Suurim muutus võrreldes esimese vooruga siis ilmselgelt Luis Suarezi kuulumine algkoosseisu. Liverpooli eest suurepärase hooaja teinud ründaja on vigastusest paranenud ning alustab Inglismaa vastu algkoosseisus. Inglismaa algkoosseisu kuulub viis Liverpooli mängumeest.

-

Eelmises mängus algkoosseisu kuulunud Diego Forlan ei ole isegi mitte varumeeste pingil

-

Meeskonnad tulevad väljakule. Samal ajal sosistas Gerrard Rooneyle midagi kõrva sisse. Kas täna suudab Rooney esimest korda MMil tõeliselt suure mängu teha? Mida suudab aga Suarez, kes tunneb inglasi läbi ja lõhki. Palju küsimusi suure mängu eel. Kindel on aga see, et täna on oodata väga põnevat lahingut. Võitlus elu ja surma peale!

-

Inglismaa fännid teevad ennast hümni ajal selgelt kuuldavaks

-

Hümnid kuulatud! Kohtumise avavile antakse mõne hetke pärast

-

KOHTUMINE ON ALANUD!

2min

Inglismaa on alustanud rünnates. Seni midagi ohtlikku pole veel korda saadetud

4min

Uruguay teenib esimese nurgalöögi

5min

Inglismaa väravavaht Hart paistab esimestes olukordades veidi ebakindel, kuid seni siiski liiga suuri eksimusi teinud pole

6min

Kumbki meeskond pole initsiatiivi eenda kätte haaranud

7min

Nüüd püüab Inglismaa pikemalt sööta ning lõpuks teenib Sterling ohtliku koha pealt karistuslöögi. Gerrardi tsenderduse löövad aga kaitsjad klaariks

9min

Diego Godin teenib kollase kaardi käega mängu eest. Inglismaale 20 meetri pealt karistuslöök. Rooney võimalus?

10min

Rooney löök lendab väga napilt ristnurgast mööda. Muslera isegi ei reageerinud

11min

Inglismaa hoiab rohkem palli ning on mängu alguses olnud üsna terav

12min

Taas teeb silmapaistvat mängu noor Sterling

14min

Rodriguez saab vabalt löögile, kuid pall lendab ülinapilt üle värava. Olukord sai alguse Inglismaa kaitsjate ebakindlusest

16min

Inglsimaalt korralik rünnak, mis lõppeb Welbecki löögiga. Rooney, Sterling ja Welbeck on kõik isukalt alustanud

20min

Mõlemad meeskonnad on teinud palju valesööte ja mäng on veidi närviline

22min

Uruguay otsib pidevalt Suarezit, kuid seni on Inglismaa kaitsjad temaga hakkama saanud

24min

Suarez on juba mitmel korral suluseisu jäänud. Äärekohtunike suunas lendab üha krõbedamaid sõnu. kindlasti on Uruguay jaoks oluline, et Suarez liigselt üle ei keeks

26min

Uruguay karistuslöök lendab inglaste värava ristnurga suunas, kuid Hart püüab seekord kindlalt

27min

Uruguay on viimastel minutitel elavnenud. Ümber Inglismaa karistusala lükatakse julgelt ja hästi söötu. Cavani pääseb ka nurgalöögijärgses olukorras löögile, kuid pall lendab taas napilt üle. Uruguay võimalused on seni paremad olnud!

29min

Godin tõmbab Sturrdge'i maha ning inglastele karistuslöök karistusala nurgast

29min

Uruguay kaitseliin suudab Gerrardi tsenderduse puhtaks lüüa

30min

Taas teenib Inglismaa hea koha pealt karistuslöögi. Taas Gerrard palli taga

30min

Suurepärane tsenderdus! Taga postis olnud Rooney lööb peaga palli latti!

32min

Kui vahepeal suutis Uruguay initsiatiivi haarata ja inglastele surve peale panna, siis sellele järgnes Inglismaa mitme minuti pikkune hea periood, kui teravalt vastaste väravat ohustati

36min

Sterling on eriline optimist ja lööb umbes 40 meetri pealt peale. Pall lendab tribüünidele

38min

Inglismaa hoiab keskväljal hästi palli, kuid Uruguay karistusala lähedal saavad justkui mõtted otsa

39min

1:0! SUAREZ VIIB URUGUAY JUHTIMA!

39min

Cavani annab ründepartnerile suurepärase tsenderduse, mille Saurez kindlalt posti äärde suunab

41min

Sturridge pääseb hästi löögile, kuid Muslera tõrjub

43min

ALGAS TEINE POOLAEG!

46min

Inglismaa paneb palli mängu ja hakkab viigiväravat jahtima

47min

Kui esilagu ei olnud Diego Forlani varumeeste hulka märgitud, siis tegelikult on mees valmis ja teeb juba ka sooja

48min

Suarez lööb nurgalöögi tervalt esimesse posti ning pall lendab peaaegu otse väravasse. Hart suudab napilt tõrjuda

50min

Gerrard blokeerib Uruguay pealelöögi nurgalöögiks. Jätkuolukorras saab Suarez vabalt löögile, kuid pall lendab kõvasti väravast mööda

51min

Inglased on teisele poolajal tulnud ebakindlalt

52min

Suarez söödab liini taha Cavanile, kes aga omakorda palli väravast mööda lööb. Suurepärane võimalus Uruguayle!

54min

Nüüd suudab Inglismaa ka lõpuks mängu üles võtta

54min

Rooney pääseb karistusalas vabalt löögile, kuid Muslera tõrjub!

55min

Welbeck lendab tald ees Mulsera põlvedesse ning Uruguay väravavaht jääb väljakule lebama. Lõpuks tõuseb mees siiski püsti

57min

Tribüünidel jälgib kohtumist ka MMilt eemale jäänud Zlatan Ibrahimovic

59min

Inglismaa hoiab palli vastaste poolel, kuid Uruguay on suurte vägedega kaitses ja ei lase inglastel karistusala ümbruses midagi ohtlikku korraldada

60min

Pereira kaotab korraks teadvuse, kuid tõuseb siiski taas jalule

64min

Inglismaa jätkab ründavalt. Plaanitakse ka esimest vahetust

64min

Inglismaa vahetab: Sterling välja, Barkley sisse

66min

Uruguay vahetab: Stuani tuleb Lodeiro asemele

68min

Gerrard sõidab Rodriguezile valusalt sisse ja teenib kollase kaardi

70min

Inglismaa pressib kõvasti, kuid uruguaylased seisavad kaitses hästi. Rooney mängib väravast kaugel ja proovib pigem söötudega teravusi luua. Palju proovitakse ka mööda äärt tsenderdustega olukordi luua

71min

Inglismaa vahetab: Welbeck välja, Lallana sisse

73min

Inglismaa on vallanud palli 62 % mänguajast. Nad on andnud 311 söötu (Uruguay 152), kuid väravaolukordi on suudetud tekitada vähe

74min

Sturridge pääseb löögile, kuid pall lendab täpselt värava keskele

75min

1:1!!! WAYNE ROONEY VIIGISTAB!

75min

Paremal äärel kombineerisid hästi Sturridge ja Johnson. Viimane andis hea söödu Rooneyle, kes seekord enam ei eksinud!

78min

Inglismaa jätkab samas vaimus. Sturridge lööb, Muslera tõrjub!

80min

Teisel poolajal on mäng olnud täielikult Inglismaa kontrolli all. Uruguay on olnud raskustes. Pall pole enam nii palju Cavani ja Suarezini jõudnud

83min

Uruguay paneb nüüd veidi hoogu juurde ja pall suudekatse inglaste poolel hoida. Mängu lõpp tõotab tulla võrdne ja põnev!

85min

2:1 URGUAY LÄHEB JUHTIMA! TAAS LUIS SUAREZ!

85min

Inglismaa kaitse eksimuse tagajärjel pääseb Suarez Hartiga silmitsi ning lööb palli kõvasti ette nurka!

88min

Inglismaa vahetab: Lambert sisse, Henderson välja

88min

Uruguay vahetab: Saurez saab puhkust, Coates väljakule

90min

Kohtunik lisab mängule viis minutit

90min

Inglased ei suuda palli hoida ning Uruguay tapab mängu igal võimalusel

90min

Gerrard jõuab lõpuks löögile, kuid ei midagi ohtlikku

90min

Inglismaa teenib nurgalöögi, lõpuni alla minuti! Joe Hart läheb kasti!

90min

Löögile ei jõuta. Uruguay võtab võidu!

90min

KOHTUMINE ON LÕPPENUD! LUIS SUAREZ TEGI INGLISMAALE TUULE ALLA. SUAREZ - ROONEY 2:1

Turniiri avamängus tuli inglastel tunnistada Itaalia 2:1 paremust, Uruguay vandus 1:3 alla Costa Ricale. Seega on tänane kohtumine mõlema jaoks ülitähtis, kui alagrupist edasi soovitakse pääseda.

Uruguay poolel saab täna mängida ka nende tähtründaja Luis Suarez, kes on vigastusest piisavalt taastunud.