Kaotusseisu jäänud Ecuador alistas Hondurase

Hondurase ja Ecadori vaheline matš.
Hondurase ja Ecadori vaheline matš. Foto: SCANPIX

Jalgpalli MMi tänase õhtu viimases kohtumises alistas Ecuador 2:1 Hondurase. Kohtumist sai 31. mänguminutil juhtima Honduras, kui täpne oli Carlo Costly, ent juba kolm minutit hiljem olid tablool viiginumbrid, kui Ecuadori poolt sai jala valgeks Enner Valencia. Teisel poolajal lõi Ecuadori võiduvärava 65. minutil taas Enner Valencia.

Honduras – Ecuador 1:2

Väravad: 31. Costly – 34., 65. E. Valencia

Hoiatused: 7. Bernandez, 45. Bengtson – 57. A. Valencia, 72. E. Valencia, 80. Montero

Honduras: Valladares, Figueroa, Bernardez, Izaguirre (45. Garcia), Bengtson, Costly, Garcia (82. Chavez), Espinoza, Garrido (71. Martinez), Claros, Beckeles

Ecuador: Dominguez, Guagua, Erazo, Paredes, Noboa, Montero (90+2 Achilier), Ayovi, Caicedo (82. Mendez), E. Valencia, Minda (83. Gruezo), A. Valencia

Mängu käik (Honduras-Ecuador):

Tänase mänguõhtu viimase kohtumise alguseni on jäänud ligikaudu kümme minutit

Hondurase algkoosseis: Valladares, Figueroa, Bernardez, Izaguirre, Bengtson, Costly, Garcia, Espinoza, Garrido, Claros, Beckeles

Ecuadori algkoosseis: Dominguez, Guagua, Erazo, Paredes, Noboa, Montero, Ayovi, Caicedo, E. Valencia, Minda, A. Valencia

Kõlavad riikide hümnid

Kohtumine on alanud!

6. mänguminut - kohtumine on alanud tempokalt

7. mänguminut - Honduras alustab üsna jõhkralt ja Bernandez võtab kindla vea eest kollase, karistuslöök Ecuadorile

8. mänguminut - Ecuadori karistuslöök müüri ja teise laine löök üle värava

19. mänguminut - Ecuadoril hea võimalus, kui Valencia saab kaitseliini taha hea palli, aga löök läheb siiski üle värava

22. mänguminut - Ecuadoril mitmes nurgalöök järjest

30. mänguminut - Hondurasel rünnakuvõmalus, aga käega mängimise eest annab kohtunik mänguõiguse Ecuadorile

1:0

31. mänguminut - Honduras läheb kohtumist juhtima!!

1:1

34. mänguminut - Ecuador vastab kiire väravaga ja seis jälle viigis!

1:1

Hondurase värava autoriks oli Costly, Ecuadori poolt sai jala valgeks Valencia

1:1

42. mänguminut - Ecuadorile karistuslöök, aga pall läheb üle värava

1:1

45. mänguminut - karistuslöök Hondurasele ja Bernandezi löök läheb raamidesse, aga Ecuadori väravavaht tõrjub

1:1

45+2 mänguminut - Honduras saadab palli Ecuadori väravavahi selja taha, aga segadus väljakul, kas värav loeb või mitte

1:1

Kohtunik vilistab, et värava kõmmutanud Bengtson oli suluseisus ning kuna Hondurase mängumees hakkab oma õigust taga nõudma, näitab kohtunik mehele hoopis kollast kaarti

1:1

60. mänguminut - Hondurase mängumees Bengtson lööb eemalt peale ja Ecuadori väravavaht on raskustes, et näppe vahele saada

1:1

61. mänguminut - Hondurasel kasutada nurgalöök, aga pall üle värava

1:2

65. mänguminut - Ecuador läheb kohtumist juhtima!

1:2

Ecuadoril oli kasutada hea karistuslöök ja tsenderduse järel sai värava kirja Valencia

1:2

68. mänguminut - Costly lendab Ecuadori väravavahile selga ja väike mängupaus

1:2

71. mänguminut - Honduras vahetan, kui puhkama läheb Garrido ja mängu tuleb Martinez

1:2

79. mänguminut - viimastel minutitel on olnud aktiivsemaks meeskonnaks Honduras

1:2

81. mänguminut - Montero ja Costly lähevad omavahel veidike tõuklema ja Monterole näidatakse kollast kaarti

1:2

82. mänguminut - meeskonnad vahetavad. Ecuadoril tuleb Mendez platsile ja Caicedo puhkama, Boniek tuleb Hondurase poolt pingile ja Chavez saab platsile

1:2

85. mänguminut - Ecuadoril karistuslöök, aga Hondurase väravavaht püüab

1:2

90. mänguminut - kohtunik lisab neli minutit mänguaega

1:2

91. mänguminut - Ecuador vahetab veel, kui puhkama läheb Montero ja mängu tuleb Achilie

1:2

90+1 mänguminut - Ecuador vahetab veel, kui puhkama läheb Montero ja mängu tuleb Achilier

1:2

Kõlab lõpuvile ja mäng on läbi!

Avamängus brutaalset ja agressiivset mängu näidanud Honduras teenis esimeses voorus kindla 0:3 kaotuse Prantsusmaa käest. Ecuador oli Šveitsi vastu lähedal punktile, kuid viimastel sekunditel endale lüüa lastud värav tõi neile napi 1:2 kaotuse.

Tänane kohtumine on seega meeskondadele ülitähtis, kuna kaotajate võimalused kaheksandikfinaali pääseda on ülimalt väikesed.

FIFA edetabelis hoiab Ecuador 26. kohta, Honduras on 33. positsioonil.