Hävitustöö: Saksamaa lõi Argentina väravasse neli vastuseta palli

Jalgpalli MM-finaalturniiri kolmandas veerandfinaalis näitas väga head mängu Saksamaa koondis, kes alistas koguni 4:0 Argentina.

Võitjate poolel lõi kaks väravat Miroslav Klose (68. ja 89. minut) ning korra olid täpsed Thomas Müller (3. minut) ja Arne Friedrich (74. minut).

Argentina kaotus tähendab ühtlasi ka seda, et maailma parimaks jalgpalluriks hinnataval Lionel Messil jäi tänavusel turniiril värav löömata.

Sakslastele võib võidu juures muret teha vaid see, et Müller sai täna turniiri teise kollase kaardi ning peab seetõttu poolfinaali vahele jätma.

Poolfinaalis kohtub Saksamaa nüüd kohtumise Hispaania - Paraguay võitjaga.

Mängu käik:

-

Mäng käib!

3 min

Podolski teenib sakslastele karistuslöögi

3 min

Ja värav. Saksamaa juhib 1:0

3 min

Otamendi magab Mülleri maha ning Müller lükkab tsenderduse peaga väravasse

6 min

Schweinsteigeri kauglöök lendab kindlalt üle värava

6 min

Müller on nüüd samuti nelja värava peal ning jagab David Villa, Wesley Sneijderi, Gonzalo Higuaini ja Robert Vittekiga resultatiivsustabelis esikohta.

8 min

Saksamaa jätkab aktiivselt ning teenib nurgalöögi

11 min

Esimene kollane kaart. Otamendi tõmbab Friedrichi maha ning teenib kollase kaardi

13 min

Sakslased mängivad edasi ründavalt ning teenivad taas nurgalöögi

14 min

Argentinal hea võimalus, kuid viimastel hetkedel jääb otsustavausest puudu ning sakslased saavad palli tagasi

18 min

Argentiinlased hoiavad palli ning otsivad oma võimalust ja teenivad nurgalöögi

19 min

Midagi ohtlikku argentiinlased siiski korda saata ei suuda

22 min

Pall mängitakse Tevezele hästi ette, kuid Neuer jõuab õigel ajal jaole

24 min

Klosel suurepärane võimalus, kuid ründaja lööb umbes 12 meetri peal palli üle

28 min

Messi murrab paremalt äärelt läbi ja tsenderdab, kuid pall lendab üle otsajoone

29 min

Heinze kauglöök lendab kindlalt mööda

31 min

Podolski võtab Teveze maha ning Argentina teenib heast kohast karistuslöögi

31 min

Messi lööb otse peale, kuid saadab palli kindlalt üle

32 min

Di Maria tuleb paremalt äärelt hästi läbi ning saadab Boatengi jalgade vahelt palli värava suunas, kuid Neuer püüab

35 min

Higuain lööb ette nurka, Neuer püüab

35 min

Müller mängib käega palli ning saab kollase kaardi. Kui Saksamaa pääseb poolfinaali, siis Müller peab selle kohtumise vahele jätma

36 min

Messi saadab karistuslöögist palli müüri

36 min

Argentina lööb värava, kuid suluseisu tõttu jääb see siiski lugemata. Suluseisus oli koguni neli Argenina mängijat

39 min

Podolski lööb vasaku jalaga hästi peale, kuid pall lendab napilt postist mööda

42 min

Özili kauglöök lendab üle värava

44 min

Müller saab karistusalas hästi palli, kuid Argentina kaitsja saab jala vahele

45 min

Schweinsteiger lööb kindlalt üle

45 min

Esimesele poolajale lisatakse üks minut

45 min

Messi kauglöök lendab kindlalt üle värava

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Käib teine poolaeg!

48 min

Argentina valdab teise poolaja alguses palli

48 min

Di Maria saadab tugeva löögi värava suunas, mis lendab siiski napilt mööda

51 min

Viimastel minutitel on rohkem palli hoidnud Saksamaa

53 min

Tevez mämgitakse hästi löögile, pallile jääb siiski ette Mertesacker

56 min

Sakslased ei suuda karistuslöögist midagi ohtliku tekitada - Podolski lööb otse müüri

57 min

Higuain on hästi läbi saamas, kuid ründaja on napilt suluseisus

58 min

Klose noolib kastis palli, kuid Romero tuleb õigel ajal väravast välja

58 min

Podolski tsenderus ei leia kastis omasid

60 min

Higuain tormab rünnakule, kuid Boateng võtab talt lihtsalt palli käest

60 min

Lahmi tsenderdus langeb Romero saagiks

61 min

Kohtumine on muutunud väga lahtiseks ning mõlemad meeskonnad ründavad

61 min

Saksamaa teenib heast kohast karistuslöögi, viga tehti Mülleri vastu

62 min

Schweinsteiger lööb otse müüri

63 min

Teveze kauglöök langeb kindlalt Neueri saagiks

63 min

Messi mängib Higuaini hästi löögile. Neuer püüb kindlalt Higuaini nõrga löögi

64 min

Argentina surub, Messi löök blokeeritakse

65 min

Di Maria lööb Neuerile otse sülle

67 min

Schweinsteigeri karistuslöök midagi ohtlikku ei too

68 min

Saksamaa mängib Argentina kaitse puhtalt üle ning Miroslav Klose lööb palli tühja väravasse. Saksamaa juhib 2:0

68 min

Klose tõuseb nüüd MMi kõigi aegade väravaküttide edetabelis jagama kolmandat kohta. Klose arvel on nüüd MMidel kokku 13 väravat (sama palju on ka prantsasel Juste Fontainel). Liider on brasiillane Ronaldo 15 väravaga ning teine sakslane Gerd Müller 14 tabamusega.

70 min

Argentina vahetab. Nicolas Otamendi pingile, Javier Pastore mängu

72 min

Vahetab ka Saksamaa. Jerome Boateng pingile, Marcell Jansen mängu

74 min

Sakslased kombineerivad taas suurepäraselt ning Friedrich lükkab Schweinsteigeri suurepärase söödu väravasse. Saksamaa juhib 3:0

75 min

Argentina vahetab. Angel Di Maria pingile, Sergio Agüero mängu

78 min

Saksamaa vahetab. Sami Khedira pingile, Toni Kroos mängu

80 min

Mascherano tõmbab Klose maha ning teenib kollase kaardi

81 min

Kroos lööb kaugelt peale, Romero tõrjub

84 min

Saksamaa vahetab. Thomas Müller pingile, Piotr Trochowski mängu

85 min

Pastore kauglöök lendab kindlalt mööda

87 min

Messi kauglöök lendab otse värava keskele ning Neuer püüab kindlalt

89 min

Saksamaa teeb tõelist hävitustööd, Klose lööb veel ühe palli Argentina väravasse. Saksamaa juhib 4:0!

89 min

Klose on nüüd MMi kõigi aegade väravaküttide edetabelis jagamas teist kohta!!

90 min

Mängule lisatakse vaid üks minut

90 min

MÄNG LÄBI!

Argentina algkoosseis: Sergio Romero, Nicolas Otamendi, Martin Demichelis, Nicolas Burdisso, Gabriel Heinze, Maxi Rodriguez, Javier Mascherano, Angel Di Maria, Lionel Messi, Carlos Tevez, Gonzalo Higuain.

Saksamaa algkoosseis: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Per Mertesacker, Arne Friedrich, Jerome Boateng, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller, Mesut Özil, Lukas Podolski, Miroslav Klose.

Mäletatavasti kohtusid Argentina ja Saksamaa omavahel ka 2006. aasta MMi veerandfinaalis ning siis jäi pärast 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaega penaltiseerias 4:2 peale Saksamaa.

Argentina ja Saksamaa on kahel korral omavahel kohtunud ka MMi finaalides. 1986. aastal jäi 3:2 peale Argentina ning 1990. aastal teenis 1:0 võidu Saksamaa.

Käimasoleval MM-finaalturniiril alistas Argentina alagrupiturniiril 1:0 Nigeeria, 4:1 Lõuna-Korea ning 2:0 Kreeka. Kaheksandikfinaalis alistati 3:1 Mehhiko.

Saksamaa alistas alagrupiturniiril kõigepealt 4:0 Austraalia, kaotas siis 0:1 Serbiale ning alistas 1:0 Ghana. Kaheksandikfinaalis alistas Saksamaa 4:1 Inglismaa.

Seni on endale käimsoleval MM-finaalturniiril koha poolfinaali taganud Holland ja Uruguay.