USA ja Portugali põnevuslahing lõppes võitlusliku viigiga

USA ründaja Clint Dempsey (nr 8) väravat tähistamas
USA ründaja Clint Dempsey (nr 8) väravat tähistamas Foto: SCANPIX

Brasiilias toimuval jalgpalli MMil pidasid G-alagrupis maha tõelise põnevuslahingu Portugal ja USA, kes lõpuks mängisid välja 2:2 viigi.

Potugal läks mängu 5. minutil Nani väravast juhtima, kuid teisel poolajal olid USA poolelt täpsed Jermaine Jones ja Clint Dempsey ning USA oli väga lähedal teisele järjestikusele võidule. Lisaminutitel leidis Cristiano Ronaldo tsenderdus siiski Varela, kes palli väravasse lõi ning seisuks 2:2 vormistas.

G-alagrupi liidrid on 4 punkti kogunud Saksamaa ja USA, kes omavahel viimases voorus ka vastamisi lähevad. Ghana ja Portugal on kogunud ühe punkti, kuid Portugalil on avamängus Saksamaalt saadud 0:4 kaotuse tõttu üsna väikesed võimalused edasipääsuks.

Mängu käik:

-

USA algkoosseis: Howard, Beasley, Johnson, Cameron, Besler, Jones, Bradley, Beckerman, Zusi, Bedoya, Dempsey

Portugali algkoosseis: Beto, Ricardo Costa, Bruno Alves, Joao Pereira, Raul Meireles, Nani, Miguel Veloso, Joao Moutinho, andre Almeida, Cristiano Ronaldo, Helder Postiga

-

Kohtumise alguseni on jäänud alla kümne minuti

-

Kõlvad USA ja Portugali rahvushümnid

-

Omavahel on meeskonnad kohtunud viiel korral. Mõlemal on kirjas kaks võitu, korra on mängitud ka viiki

-

KOHTUMINE ON ALANUD!

2min

Esimestel minutitel hoiab rohkem palli Portugal

4min

Ronaldo esimesed trikid tulevad hästi välja ning ilmselt lisab see mehele enesekindlust

5min

1:0! PORTUGAL ASUB NANI VÄRAVAST JUHTIMA!

5min

USA kaitsjad eksivad rängalt ning Nani sai väga lähedalt väga vabalt löögile. Manchester Unitedi mängumees ei eksinud

7min

Portugal jätkab aktiivselt ning teenitakse nurgalöök

11min

USA on ka oma mängu vähe rohkem käima saanud

12min

USA teenib umbes 25 meetri pealt karistuslöögi. Võib olla täitsa hea löögikoht, kuid sobib ka tsenderduseks

12min

Dempsey löök lendab napilt esimesest ristnurgast üle

16min

Portugal teeb sunnitud vahetuse: vigastatud Postiga lahkub, Eder tuleb tema asemele Portugali rünnakuid lõpetama

17min

Dempsey pääseb terava nurga alt löögile, Beto tõrjub

18min

Nurgalöögi järel saab löögile Bradley, kelle tõste läheb väravast mööda

21min

Nüüd valdab taas palli Portugal, kuid USA kaitse seisab kindlalt

26min

Bradley proovib ligi 30 meetri pealt, kuid pall läheb napilt üle

26min

Pealelöögid 4:2 USAle

26min

Pallivaldamise protsent aga 63:37 Portugalile

27min

Dempsey pääseb taas löögile, kuid kaitse blokeerib

29min

Bradley löök lendab väravast mööda. USA rünnakuskeem on lihtne ja konkreetne: palliga tullakse kiiresti üle ning pea esimesel võimalusel lüüakse ka peale

32min

USA jätkab samas vaimus, seekord lööb palli napilt väravast mööda Johnson

34min

Ronaldo senised pallipuuted on olnud suhteliselt geniaalsed. Päris stiilsete söötudega tekitab kaaslastele võimalusi.

35min

Beto tõrjub USA järjekordse kauglöögi

36min

Ronaldo esimene pealelöök on terav, kuid lendab värava keskele. Howard püüab

40min

Portugal on endiselt rohkem palli vallanud. Pealelöögid on aga 9:3 USAle. poolaja lõpuni viis minutit

41min

Ronaldo annab suurepärase söödu Nanile, kelle hea löögi Howard tõrjub

43min

Portugalil 25 m pealt karistuslöök. Ronaldo koht!

43min

Ronaldo lööb nõrgalt ja üle. Veidi kummaline löök tema poolt

45min

Nani lööb posti. Jätkuolukorras teeb Howard supertõrje, kui lükkab üle värava Ederi löögi

45min

-

Võrdne poolaeg. Portugal toetub peamiselt Nani ja Ronaldo teravusele. USA poolelt üritavad samal ajal kõik mehed igal võimalusel peale äsada

-

ALGAS TEINE POOLAEG!

47min

Esimestel minutitel valdab palli Portugal

47min

Portugal tegi ka poolajal ühe vahetuse. Almeida asemele tuli William

48min

Eder saab ootamatult karistusalas palli, kuid löök lendab selgelt üle värava

49min

Dempsey terava tsenderduse järel teenib USA nurgalöögi

51min

Eder saab seekord raamidele pihta, Beto tõrjub nurgalöögiks

53min

Teine poolaeg sarnaneb esimesele. Endiselt võrdsete heitlus

55min

Bradley pääseb löögile, kuid väravajoonel on Costa, kes pallile ennastsalgavalt ette viskub. Väravavaht Beto oli mängust väljas, kuid Bradley ei suutnud imelist võimalust ära kasutada

59min

USA jahib päris innukalt viigiväravat. Hetkel tundub, et pigem lööb kohtumise järgmise värava USA, mitte Portugal

62min

Kontrarünnaku järel lööb Ronaldo palli selgelt väravast mööda

64min

1:1! JONES LÖÖB LIGI 30 MEETRI PEALT PALLI TAGUMISSE NURKA! VÄRAVAVAHT BETO ISEGI EI REAGEERI!

66min

USA väravavaht Tim Howard tõrjub Raul Meirelesi tugeva löögi

68min

Jermaine Jonesi värav oli MMide ajaloos 2300. tabamus

69min

Portugal vahetab: Meireles välja, Varela sisse

72min

USA teeb oma esimese vahetuse: Bedoya lahkub, Yedlin tuleb platsile

74min

Portugal on pärast USA väravat initsiatiivi haaranud. Nani, Ronaldo ja Eder tekitavad kordamööda teravusi

75min

Väravalööja Jones teenib kollase kaardi

80min

Nani lõpetab äbimurde löögiga, kuid pall lendab taas üle värava

82min

2:1!!! USA ASUB JUHTIMA! DEMPSEY!!!

82min

Portugali kaitse ei suutnud palli ära klaarida ning USA pressis palli väravasse. Dempsey suunas terava tsenderduse võrku oma kõhuga!

85min

Portugal surub kõvasti, kuid USA peab vastu

87min

Kõik USA mehed on oma väljakupoolel

89min

Ronaldo saab peaga löögile, kuid pall lendab mööda

90min

USA vahetab: Zusi lahkub, Gonzalez sisse

90min

Kohtumisele lisati viis lisaminutit

90min

Kolm lisaminutit on täis tiksunud

90min

2:2!!! RONALDO SUPERTSENDERDUS LEIAB VARELA PEA NING PALL ON VÄRAVAS

-

KOHTUMINE ON LÕPPENUD!

-

USA oli väga lähedal pääsule 16 parema hulka, kui võidust lahutas neid kõigest paarkümmend sekundit

-

Portugali edasipääsulootused on endiselt õrnad, kuna avamängus saadud 0:4 kaotuse tõttu on väravate vahe võrreldes teistega väga kehv

Alagrupiturniiri avavoor oli Portugali koondise superstaari Cristiano Ronaldo ja tema tiimikaaslaste jaoks õnnetu, sest 0:4 jäädi alla Saksamaale, USA võttis avavoorus aga 2:1 võidu Ghana üle.