Hispaania jõudis MMil viimasena poolfinaali

Jalgpalli MM-finaalturniiri viimases veerandfinaalis alistas valitsev Euroopa meister Hispaania 1:0 Paraguay ning pääses poolfinaali.

Kohtumise ainsa värava lõi David Villa matši 83. minutil. Mõlemal meeskonnal oli ka varem häid võimalusi värava löömiseks.

59. minutil ei suutnud Paraguay poolel penaltit realiseerida Oscar Cardozo ning kolm minutit hiljem eksis hispaanlaste poolel samalt positsioonilt Xabi Alonso (esimesel korral lõi Alonso palli väravasse, kuid hispaanlased olid varem alas sees ja löök läks kordamisele).

Poolfinaalis läheb Hispaania nüüd vastamisi Saksamaaga. Teises poolfinaalis kohtuvad Holland ja Uruguay.

Mängu käik:

-

Mäng käib!

3 min

mäng on alanud rahulikult

6 min

Hispaania otsib vaikselt oma võimalust

7 min

Hispaania teenib esimese nurgalöögi

7 min

midagi ohtlikku siiski Hispaania korda ei saada

8 min

Hispaania ei ole esimestel minutitel oma mängu käima saanud

11 min

Paraguay teenib karistuslöögi, kuid Morel saadab palli kindlalt mööda

15 min

Paraguay on kohtumist alustanud väga hästi ning Hispaania polegi suutnud midagi erilist korda saata

19 min

Hispaania on seni vallanud 56 % mänguajast palli ning Paraguay 44 %

21 min

Paraguay otsib Alcarazi, kuid pall lendab mehel napilt üle pea

23 min

Hispaanlased üritavad ka vahepeal rünnata, kuid asi lõppeb pallikaotusega

25 min

Hispaania otsib Torrest, kuid seni tulutult

27 min

Hispaanlased hakkavad rohkem oma mängu leidma ning teenivad teise nurgalöögi, mis siiski tulemust ei too

29 min

Xavi tulistab kaugelt, kuid siiski napilt üle

31 min

Hispaania hakkab rohkem palli hoidma ning ohtlikke olukordi tekitama

32 min

Xavi teenib Hispaaniale heast kohast karistuslöögi

33 min

Capdevalia lööb peale, kuid pall põrkab müürist Villari kätte

34 min

Iniesta otsib keskelt Torrest, kuid pall ei jõua ründajani

35 min

Paraguay otsib pika palliga Santanat, kuid pall lendab napilt üle Santana pea

36 min

Villa kauglöök lendab kindlalt mööda

40 min

Torres üritab kaitsjaid üle mängida, kuid tsenderdus ebaõnnestub täielikult

41 min

Valdez saadab palli Casillase selja taha, kuid vilistatakse suluseis

45 min

Esimesele poolajale lisatakse üks minut

45 min

Valdez mängib Puyoli kenasti üle, kuid löök ebaõnnestub ning pall lendab väravast mööda

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Käib teine poolaeg!

50 min

Iniesta saab keskelt hästi läbi, kuid Iniesta takerdub ning löögini ei jõutagi

52 min

Hispaanlased teevad küllaltki palju sööduvigu

54 min

Alonso suudab lüüa vastu ühemehelist müüri ja taas jookseb üks hispaanlaste võimalus liiva

56 min

Ramose tsenderdus lendab lihtsalt auti

56 min

Hispaania vahetab. Kahvatult esinenud Fernando Torres maandub pingile, Cesc Fabregas tuleb mängu

57 min

Pique hoiab Cardozol karistusalas tugevalt käest kinni ning saab selle eest kollase kaardi. Lisaks antakse ka Paraguayle penalt

59 min

Cardozo läheb ise ka lööma, kuid Casillas püüab penalti kindlalt

60 min

Villa on nüüd teisel pool karistusalas pikali ning Alcaraz saab kollase kaardi. Lisaks antakse Hispaaniale penalt

61 min

Alonso lööb penalti sisse, kuid hispaanlased on liiga vara alas sees ja penalt läheb kordamisele

62 min

Teisel katsel Alonso palli enam väravasse ei saa. Uskumatu, kuid seis püsib 0:0

63 min

Iniestal hea võimalus, kuid Villar tõrjub suurepäraselt

64 min

Sergio Busquets saab kollase kaardi

64 min

Paraguay vahetab. Edgar Barreto pingile, Enrique Vera mängu

69 min

Mõlemad meeskonnad on natuke rahunenud

70 min

Iniesta löök trahvikasti joonelt lendab kõrgelt üle värava

72 min

Xavi karistuslöök lendab napilt üle ristnurga

72 min

Paraguay vahetab. Nelson Haedo Valdez pingile, Roque Santa Cruz mängu

75 min

Xavi pommlöök lendab napilt tagumisest nurgast mööda

75 min

Hispaania vahetab. Xabi Alonso pingile, Pedro mängu

75 min

Vahepeal sai Paraguay poolel Claudio Morel kollase kaardi

79 min

Hispaanlased otsivad Villat, kuid pall lendab napilt üle Villa pea

83 min

Iniesta murrab läbi ja söödab pareamle Pedrole, kuid Pedro lööb posti. Pall põrkab sealt Villa kätte, kes lööb posti põrkest värava. Hispaania juhib 1:0.

84 min

Mõlemad meeskonnad vahetavad. Carles Puyol pingile, Carlos Marchena mängu. Victor Caceres pingile, Lucas Barrios mängu

88 min

Santana teenib kollase kaardi

89 min

Paraguay'l suurepärane võimalus. Kõigepealt tõrjub Casillas Barriose ja seejärel Santa Cruzi löögi

90 min

Omakorda suureprane võimalus Hispaanial, kuid Villa ei realiseeri head olukorda

90 min

Lisatakse kolm minutit

90 min

Santana sihib palli, kuid tabab Ramose pead ja Ramosel on kulm lõhki

90 min

Hispaanlased hoiavad palli

90 min

MÄNG LÄBI!

Paraguay algkoosseis: Justo Villar, Dario Veron, Paulo da Silva, Antolin Alcaraz, Claudio Morel, Victor Caceres, Jonathan Santana, Edgar Barreto, Cristian Riveros, Nelson Haedo Valdez, Oscar Cardozo.

Hispaania algkoosseis: Iker Casillas, Sergio Ramos, Gerard Piqué, Carles Puyol, Joan Capdevila, Sergio Busquets, Andrés Iniesta, Xavi Hernandez, Xabi Alonso, Fernando Torres, David Villa.

Kaheksandikfinaalis alistas Hispaania 1:0 Portugali ning Paraguay oli penaltiseeria (normaalaeg- ja lisaaeg 0:0, penaltiseeria 5:3 Paraguay'le) järel parem Jaapanist.

Hispaania ja Paraguay vahelise kohtumise võitja kohtub poolfinaalis Saksamaaga. Teises poolfinaalis kohtuvad Holland ja Uruguay.