Lionel Messi hoidis Argentinat võidulainel

Priscilla Õmblus
Lionel Messi ja Vincent Enyeama näitasid mängus oma parimaid külgi ning võivad nüüd rahulolevalt naeratada. Foto: SCANPIX

Argentina võitis tasavägises mängus Nigeeriat seisuga 3:2. Ühtlasi võitis Argentina üheksa punktiga ka F-alagrupi. Väravakütt Lionel Messi suutis tänases mängus  Nigeeria väravat kahel korral sahistada. Esimese värava lõi Lionel Messi juba neljandal mänguminutil, teise värava esimese poolaja esimesel lisaminutil. Kolmanda ning ühtlasi ka Argentinale võidu toonud värava lõi Marcos Rojo 50. mänguminutil. Nigeeria jalgpallur Ahmed Musa ei jäänud Lionel Messile väravate löömises alla ning sahistas Argentina väravat neljandal  ja 47. mänguminutil. Argentina ja Nigeeria pääsevad edasi kaheksandikfinaali.

Tänases teises mängus alistas Bosnia ja Hertsegoviina Iraani seisuga 3:1.

Nigeeria - Argentina 2:3 (1:2)

Väravad: 4., 47. Musa - 3., 45+1. Messi, 50. Marcos Rojo

Hoiatused: 49. Kenneth Omeruo, 51. Juwon Oshaniwa

Nigeeria: Vincent Enyeama; Efe Ambrose, Joseph Yobo, Kenneth Omeruo, Juwon Oshaniwa; Peter Odemwingie (80. Uche Nwofor), Ogenyi Onazi, Ahmed Musa, John Obi Mikel, Michael Babatunde (66. Michael Uchebo); Emmanuel Emenike.

Argentina: Sergio Romero; Pablo Zabaleta, Federico Fernandez, Ezequiel Garay, Marcos Rojo; Fernando Gago, Javier Mascherano, Angel Di Maria; Lionel Messi (63. Ricardo Alvarez), Sergio Agüero (38. Ezequiel Lavezzi), Gonzalo Higuain (90+1. Lucas Biglia).

Bosnia ja Hertsegoviina - Iraan 3:1 (1:0)

Väravad: 23. Džeko, 59. Pjanic, 83. Vršajevic - 82. Ghoochannejhad

Hoiatused: 78. Bešic (Bosnia ja Hertsegoviina)

Bosnia ja Hertsegoviina: Asmir Begovic, Emir Spahic, Muhamed Bešic, Miralem Pjanic, Edin Džeko (84. Edin Višca), Toni Šunjic, Avdija Vršajevic, Sead Kolašinac, Vedad Ibiševic, Tino-Sven Sušic (79. Sejad Salihovic), Anel Hadžic (61. Ognjen Vranješ).

Iraan: Alireza Haghighi; Jalal Hosseini, Amir Hossein Sadeghi, Pejman Montarezi, Mehrdad Pooladi; Masoud Shojaei (46. Khosro Heydari), Javad Nekounam, Andranik Teymourian; Ashkan Dejagah (68. Karim Ansarifard), Reza Ghoochannejhad, Ehsan Hajsafi (63. Alireza Jahanbakhsh).

Mängu käik (Nigeeria-Argentina):

Mängude alguseni on jäänud 15 minutit!

Nigeeria algkoosseis: Vincent Enyeama, Efe Ambrose, Joseph Yobo, Kenneth Omeruo, Juwon Oshaniwa, Peter Odemwingie, Ogenyi Onazi, Ahmed Musa, John Obi Mikel, Michael Babatunde, Emmanuel Emenike

Argentina algkoosseis: Sergio Romero, Pablo Zabaleta, Federico Fernandez, Ezequiel Garay, Marcos Rojo, Fernando Gago, Javier Mascherano, Angel Di Maria, Lionel Messi, Sergio Agüero, Gonzalo Higuain

Bosnia ja Hertsegoviina algkoosseis: Asmir Begovic; Emir Spahic, Toni Šunjic, Sead Kolašinac; Toni Sušic, Miralem Pjanic, Vedad Ibiševic, Edin Džeko, Avdija Vršajevic, Muhamed Bešic, Anel Hadžic

Iraani algkoosseis: Alireza Haghidi, Ehsan Haji Safi, Jalal Hosseini, Amirhossein Sadeghi, Javad Nekounam, Masoud Soleimani Shojaei, Andranik Timotian, Pejman Montazeri, Reza Ghoochannejhad, Ashkan Dejagah, Mehrdad Pooladi

Riikide hümnid on kõlanud!

Mängud on alanud!

0:1

3. minut: ESIMENE VÄRAV ON LÖÖDUD! MESSI SKOORIB VÄRAVA!

Di Maria lööb palli vastu värava posti, Messi realiseerib sellest värava!

1:1

4. minut: MUSA VIIB MÄNGU VIIKI!

1:1

8. minut: Di Maria lööb eemalt väravale peale. Enyeama tõrjub!

1:1

8. minut: Messi lööb väravale peale, kuid eksib paari meetriga!

1:1

9. minut: Aguero niidetakse maha. Argentina mängib karistuslöögi lahti.

1:1

10. minut: Väga ohtlik moment Nigeeria värava all. Enyeama teeb head tööd!

1:1

13. minut: Di Maria tekitab Nigeeria värava all väga ohtliku olukorra, kuid ei suuda väravat realiseerida.

1:1

14. minut: Aguero lööb väravale peale, kuid Enyeama saab palli kätte.

1:1

16. minut: Mängu esimene nurgalöök Argentinale! Löök tuleb väravale peale, kuid Enyeama saab palli kätte.

1:1

19. minut: Messi niidetakse pikali. Messi lööb karistuslöögi värava suunas. Enyeama saab palli kätte!

1:1

22. minut: Oshaniwa saab haiget, kui Gago talle peale kukub.

Bosnia ja Hertsegoviina on teisel väljakul läinud mängu Iraani vastu juhtima! Džeko viib Bosnia ja Hertsegoviina mängu juhtima! Seis 1:0!

1:1

28. minut: Messi söödab värava suunas, kuid pall veereb väravast mööda.

1:1

29. minut: Di Maria lööb suurepärase kauglöögi väravale peale. Enyeama tõrjub palli! Enyeama aplodeerib.

1:1

32. minut: Messi annab nurgalöögi. Enyeama saab haiget, kui Higuain lükatakse talle hüppe pealt otsa.

Argentina valdab palli 63%, Nigeeria 37%.

1:1

35. minut: Mascherano niidab Emenike pikali. Karistuslöök Nigeeriale!

1:1

36. minut: Aguero väljakul pikali maas.

1:1

36. minut: Aguero tuleb väljakult omal jalal ära. Aguero asemel vahetatakse mängu Lavezzi.

1:1

37. minut: Nigeeria karistuslöök, tekib väga ohtlik olukord Argentina värava all! Odemwingie lööb palli peaga väravast mööda.

1:1

39. minut: Nurgalöök Argentinale! Nigeeria jättis nurgalöögi ajal kaks ründajat ette, võtsid riski ja mängisid 2:2 vastu.

1:1

41. minut: Onazi väljakul pikali maas.

1:1

42. minut: Mikel niidab Lavezzi pikali. Karistuslöök Argentinale!

1:1

43. minut: Messi lööb karistuslöögi otse väravale peale. Pall oli ristnurka minemas, kuid Enyeama tõrjub palli. Suurepärane tõrje väravavahi poolt!

1:1

44. minut: Karistuslöök Argentinale - Messile astuti kanna ja sääremarja peale.

1:1

45. minut: Kaks lisaminutit lisatakse esimesele poolajale!

1:2

45 + 1 minutit: MESSI REALISEERIB KARISTUSLÖÖGIST VÄRAVA!

Esimesed poolajad on lõppenud!

Teised poolajad on alanud!

2:2

46. minut: MUSA LÖÖB VÄRAVA! SEIS ON VIIGIS 2:2!

2:2

48. minut: Omeruo saab kollase kaardi Lavezzi pikali niitmise ja tõukamise eest!

2:2

49. minut: Di Maria lööb väravale peale, kuid Enyeama tõrjub!

2:3

50. minut: ROJO LÖÖB KARISTUSLÖÖGIST PEAGA VÄRAVA NING VIIB ARGENTINA MÄNGU JUHTIMA! SEIS 3:2!

2:3

50. minut: Oshaniwa teenib kollase kaardi!

2:3

54. minut: Nigeeria värava all tekib ohtlik olukord. Higuain lööb väravale peale, kuid Eyeama tõrjub.

2:3

57. minut: Kaheksas nurgalöök! Messi lööb sissepoole keriva palli, millest väravat ei realiseerita.

2:3

59. minut: Rojo annab hea söödu Messile Nigeeria värava all, kuid Messi eksib.

2:3

60. minut: Oshaniwa tsenderdab kasti, tekib ohtlik olukord. Esimene nurgalöök Nigeeriale.

2:3

61. minut: Ambrose tahtis palli taha posti suunata ning söötis palli Romero käte vahele. Väga hea võimalus!

2:3

62. minut: Messi annab kaptenipaela edasi Alvarezele, kes tema asemel väljakule sööstab.

2:3

63. minut: Babatunde vigastas ohtlikus olukorras rannet. Tema käsi pannakse lahasesse. Videokorduses on vaatepilt õõvastav - Babatunde ranne läheb tagurpidi.

2:3

64. minut: Babatunde viiakse väljakult kanderaamiga minema ning ta vahetatakse Uchebo vastu välja.

2:3

65. minut: Lavezzi lööb nurgalöögi lahti.

Bosnia ja Hertsegoviina juhib teisel väljakul mängu Iraani vastu 2:0! Pjanic skoorib värava!

2:3

69. minut: Nigeeria võtab rünnaku üles, kuid Macherano võtab Nigeeria mängijalt jõuliselt palli ära.

2:3

71. minut: Lavezzil tekib Nigeeria värava all 1:1 olukord väravavahiga. Lavezzi eksib.

2:3

73. minut: Nurgalöök Nigeeriale. Argentina mängija suunab palli väravast eemale.

2:3

74. minut: Musa lööb väravale peale! Kolmas värav Nigeeriale oli käega katsutav.

2:3

75. minut: Oshaniwa tsenderdab kasti, pall tõrjutakse kastist välja. Odemwingie lööb väravale peale, Romero saab palli kätte!

2:3

76. minut: Karistuslöök väga hea koha pealt Argentinale!

2:3

77. minut: Karistuslöök mängiti nutikalt lahti. Di Maria tõstab kavalalt värava ette, kuid värav jääb realiseerimata.

2:3

78. minut: Musa pääseb löögile, kuid Alvarez blokeerib löögi sirutades jala välja.

2:3

79. minut: Nurgalöök Argentinale. Di Maria tsenderdab Garayle pea peale, kuid ta eksib löögiga.

2:3

79. minut: Odemwingie vahetatakse Nwofori vastu välja.

2:3

81. minut: Kolmas nurgalöök Nigeeriale. Pall löödi värava ette. Mascherano hakkas palli oma trahvikastis vedama. Tekkis väga ohtlik olukord.

2:3

83 minut: Emenike lööb kaugelt väravale peale, kuid eksib paari meetriga.

2:3

86. minut: Nigeeria võtab rünnaku üles. Ambrose saadab palli rikošetiga küljevõrku!

2:3

87. minut: Argentiina võtab üles kiire vasturünnaku, kuid kaotab palli.

Bosnia Hertsegoviina juhib teisel väljakul mängu Iraani vastu 3:1! Vršajevic toob Bosnia ja Hertsegoviinale kolmanda värava! Iraani esimese värava lööb Reza.

90. minut: Argentina teeb viimase vahetuse: Higuain vahetatakse Biglia vastu välja.

2:3

90 + 2 minutit: Nigeeria üritab rünnakut üles ehitada, kuid Argentina kaitse teeb head tööd.

Lõpuviled on kõlanud!

Tulemused:

Nigeeria-Argentina 2:3

Bosnia ja Hertsegoviina-Iraan 3:1

F-alagrupi tabeliseis pärast tänaseid mänge: 1. Argentina 9 punkti, 2. Nigeeria 4 punkti, 3. Bosnia ja Hertsegoviina 3 punkti, 4. Iraan 1 punkt.