Saksamaa alistas USA 1:0, kuid mõlemad said edasi. Portugal ja Ghana lähevad koju

USA ja Saksamaa kohtumine.
USA ja Saksamaa kohtumine. Foto: SCANPIX

Brasiilias toimuval jalgpalli MMil G-alagrupi viimases voorus alistas Saksamaa 1:0 USA ja läks edasi grupi võitjana. Edasi pääses ka USA, sest teises kohtumises alistas Portugal Ghana kõigest 2:1.

Saksamaa värava lõi Thomas Müller 55. minutil. Portugali eest skoorisid ghanalane Boye 31. ja Cristiano Ronaldo 80. minutil, Ghana värava lõi Asamoah 57. minutil.

Saksamaa kogus alagrupis 9 punkti, USA 4, Portugal 3 ja Ghana 1 punkti.

USA - Saksamaa 0:1 (0:0)

55. Müller

Hoiatused: 37. Gonzalez, 62. Beckermann - 11. Höwedes,

USA: Tim Howard;  Fabian Johnson, Omar Gonzalez, Matt Besler, DaMarcus Beasley; Brad Jones (59. Bedoya), Kyle Beckerman, Jermaine Jones, Michael Bradley, Graham Zusi (84. Yedlin); Clint Dempsey.

Saksamaa: Manuel Neuer; Jerome Boateng, Mats Hummels, Per Mertesacker, Benedikt Höwedes; Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger (76. Götze), Toni Kroos; Mesut Özil (89. Schürrle), Thomas Müller, Lukas Podolski (46. Klose).

Portugal - Ghana 2:1 (1:0)

31. ov. John Boye, 80. Cristiano Ronaldo - 57. Asamoah Gyan

Hoiatused: - 39. Harrison Aflul, 55. Majeed Waris

Portugal: Beto; Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Miguel Veloso; William Carvalho, Joao Moutinho, Ruben Amorim; Nani, Cristiano Ronaldo, Eder.

Ghana: Dauda, Afful, Boye, Mensah, Asamoah, Rabiu, Atsu, A. Ayew, Gyan, Badu, Waris.

Mängu käik (Saksamaa - USA):

Meeskondade algkoosseisud

USA: Tim Howard;  Fabian Johnson, Omar Gonzalez, Matt Besler, DaMarcus Beasley; Brad Jones, Kyle Beckerman, Jermaine Jones, Michael Bradley, Graham Zusi; Clint Dempsey.

Saksamaa: Manuel Neuer; Jerome Boateng, Mats Hummels, Per Mertesacker, Benedikt Höwedes; Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger; Toni Kroos; Mesut Özil, Thomas Müller, Lukas Podolski.

Recifes, kus USA ja Saksamaa kokku lähevad, on sadanud lakkamatult vihma, kuid mäng algab siiski õigel ajal.

0:0

0:0

6. minut: Saksamaa ei kavatse palli keskringis veeratada, vaid ründab.

0:0

7. minut. Sakslased kasutavad mõlemat äärt ning paaril korral kenasti palli karistusalasse tsenderdanud, kuid midagi liiga ohtlikku pole sündinud.

0:0

10. minut: Nurgalöök Saksamaale, pall jõuab värava alla, kuid kaks mängijat puterdavad teineteist segades olukorra ära.

0:0

11. minut: Höwedes teenib kollase kaardi.

0:0

16. minut: USA pole mängust kinni saanud ja peab rügama kaitses.

Ghana - Portugal: Ronaldol ei lähe kohe mitte - ta pääses 6 meetrilt peaga vabalt löögile, kuid tabas täpselt Ghana väravavahti.

0:0

22. minut: Saksamaa on korda seitse palli USA karistusalasse saanud, kuid tulu sellest ei tõuse. USA kauglöök on sama "ohtlik" kui seitse tsenderdust.

0:0

29. minut: Kohtunik blokeerib jõuliselt karistusalasse jooksvat ameeriklast. Täiesti NFLi tase!

Ghana - Portugal: Portugal läheb kohtumist omaväravast 1:0 juhtima. Nüüd peaks Portugal ka ise mõne palli vastase võrku lööma, kui loodab USA kaotuse toel edasi pääseda.

0:0

37. minut: Podolski peaga, aga üle.

0:0

38. minut: Gonzalez saab kollase kaardi, sest katkestab veaga sakslaste rünnaku.

0:0

43. minut: Mäng veereb mõõdukas tempos eikuhugi.

0:0

Esimene poolaeg on lõppenud, skoor jäi avamata, mõlemad meeskonnad on rahul.

0:0

Teine poolaeg on alanud.

0:0

48. minut: Platsile on tulnud Miroslav Klose. Kui ta värava lööb, saab temast MMidel kõige enam skoorinud mängija.

0:0

50. minut: Saksamaa valdab palli, valdab ja valdab.

0:1

55. minut: VÄRAV! Müller lööb võrku tagasipõrkunud palli! Mehe 4 värav sel MMil.

20:17

Ghana - Saksamaa: Ghana viigistab seisu ja kui lööb teise värava veel, on USA asemel veerandfinaalis.

0:1

60. minut: USA on hädas. Seda juhul, kui Ghana suudab Portugali võita. Paraku ameeriklaste rünnata ei suuda. Vähemalt tõsiselt mitte.

0:1

68. minut: Kuskilt maalt pole näha, et USA vajab väravat, sest initsiatiiv püsib jätkuvalt sakslaste käes.

0:1

71. minut: USA udune rünnak, mis lõpeb untsuläinud nurgalöögiga.

0:1

74. minut: Taas USA rünnak. Tulemus: kaks ameeriklast põrkavad peadpidi kokku.

0:1

79. minut: Saksamaa on maha rahunenud. Kui ründab, siis mitte liiga innukalt.

Ghana - Portugal: Ronaldo aitab USA-d, viies Portugali 2:1 juhtima.

0:1

83. minut: Sakslastel üsna hea rünnak, kuid pall jääb karistusalas USA väravavahi kinnastesse pidama.

0:1

88. minut: Mäng on muutunud pehmelt öeldes uimaseks.USA ei suuda, Saksamaa ei taha, kuigi võiks gaasi lisada.

0:1

90+3: USA-l suurepärane rünnak, kuid pealelöögi tõrjuvad Saksamaa kaitsjad, seejärel lüüakse pall peaga üle värava.

0:1

Mäng lõppenud. Saksamaa 1:0, kuid mõlemad pääsevad edasi. Saksamaa grupi võitjana, USA teisena. Portugal alistas 2:1 Ghana, ent mõlemad meeskonnad sõidavad koju.

0:1

Eriti intrigeeriv on sakslaste ja ameeriklaste mõõduvõtt, kus peatreenerite duellis lähevad vastamisi vanad sõbrad Jürgen Klinsmann ja Joachim Löw. 2006. aastal juhtis nende kahe mehe paarisrakend Saksamaa koondise MMil pronksile. Kusjuures toona juhendas peatreenerina koondist praegune USA loots Klinsmann, Löw oli kõigest tema abiline. Nüüd minnakse vastamisi olukorras, kus mõlemad mehed on oma meeskondade kindlad liidrid.

Mängule lisab vürtsi tõsiasi, et viigiga pääseks mõlemad meeskonnad kaheksandikfinaali. Seega on spekuleeritud, kas emb-kumb üldse täna ründama läheb ning kas üldse mingisuguseid riske võetakse. USA lootsile Klinsmannile siiski selline jutt ei meeldi ja tema läheb oma sõnul Saksamaad võitma, mis võib asjaolude kokkulangemisel lõppeda ka kodumaa turniirilt väljalangemisega.

Kui Saksamaal ja USAl on mõlemal kirjas neli punkti, siis Portugal ja Ghana on ühe punkti peal. Cristiano Ronaldol ja Portugalil läheb kindlasti vaja suurt võitu, kui üldse edasipääsulootusi hellitada tahetakse. Nende turniir algas mäletatavasti 0:4 lüüasaamisega Saksamaalt ning see väravate vahe tuleb täna tagasi lüüa. Ghana peab lihtsalt võtma võidu ja ootama sobivat tulemust teisest kohtumisest. Nagu senine turniir on tõestanud, siis jalgpallis on kõik võimalik.

Ilmselt teeb jaanuaris maailma parimaks jalgpalluriks valitud Cristiano Ronaldo kõik endast oleneva, et Ghana puur väravaid täis laduda, kuna tema suurim rivaal Lionel Messi on sellel MMil tõeliselt fenomenaalse mänguga löönud juba neli väravat. Ronaldo püsib nulli peal ning ilmselt selline olukord Madridi Reali staarile rahu ei anna.