Võimas Kolumbia purustas Uruguay. Kas järgmine ohver on Brasiilia?

Jaan Martinson
, ajakirjanik
Kolumbialane Mario Yepes (vasakul) ja uruguaylane Cristian Rodriguez palli pärast võitlemas Foto: SCANPIX

Jalgpalli MMi kaheksandikfinaalis ei andnud Kolumbia Uruguayle mingit võimalust ning võitis James Rodriguezi kahe kauni värava toel 2:0. Veerandfinaalis minnakse kokku Brasiiliaga.

Kolumbia näitas ilusat mängu juba alagrupiturniiril ja aina kaunimaks asi läheb. Rodriguezi esimene värav 28. minutil oli briljantne - mees võttis 20 meetri kaugusel väravast söödu rinnaga alla ja põrutas pöördelt üle puusa lati alla. Teine värav 50. minutil tuli briljantsest kombinatsioonist - sööt tagumise posti juurde, sealt peaga värava ette Rodriguezi jalale ja 2:0. Rodriguez on niisiis 5 väravaga turniiri resultatiivseim.

Kolumbia - Uruguay 2:0 (1:0)

28., 50. James Rodriguez

Hoiatused: 79. Pablo Armero - 55. Jose Maria Gimenez, 78. Diego Lugano

Uruguay: Fernando Muslera; Maximiliano Pereira, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Martin Caceres, Alvaro Pereira (53. Gaston Ramirez); Alvaro Gonzalez (67. Abel Hernandez), Egidio Arevalo Rios, Cristian Rodriguez; Diego Forlan (53. Christian Stuani), Edinson Cavani.

Kolumbia: David Ospina; Juan Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero; Juan Cuadrado (81. Fredy Guarin), Carlos Sanchez, Abel Aguilar, James Rodriguez (85. Adrian Ramos); Jackson Martinez, Teofilo Gutierrez (68. Alexander Mejia).

Mängu käik (Kolumbia - Uruguay):

Algkoosseisud:

Uruguay: Fernando Muslera; Maximiliano Pereira, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Martin Caceres, Alvaro Pereira; Alvaro Gonzalez, Egidio Arevalo Rios, Cristian Rodriguez; Diego Forlan, Edinson Cavani.

Kolumbia: David Ospina; Juan Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero; Juan Cuadrado, Carlos Sanchez, Abel Aguilar, James Rodriguez; Jackson Martinez, Teofilo Gutierrez.

Mäng toimub Rio de Janeiros kuulsal Maracana staadionil. Õhusooja on päikeselises ilmas 26 kraadi.

Kihlveokontorite ilmne soosik on Kolumbia, kes oli alagrupiturniiril muljetavaldav.

0:0

Läks lahti! Selgub Brasiilia vastane veerandfinaalis.

0:0

3. minut: Pärast esimest vilet alustavad mängijad jutuajamist hollandlasest peakohtuniku Kuipersiga. See on ka seni olulisim sündmus.

0:0

4. minut: Jälle peetakse vilemehele loengut.

0:0

7. minut: Kolumbial on kirjas kaks karistuslööki, Uruguai pole vastase poolel palli kontrollida saanud.

0:0

11. minut: Uruguai sai lüüa kaugelt trahvilöögi, siis tsenderdada ja siis auti välja visata. Statistikat kui palju.

0:0

14. minut: Meeskonnad vahetavad kesiseid kauglööke.

0:0

17. minut: Kaitse on mõlemal kui graniitmüür. Kaitsefännid saavad rahuldatud.

0:0

21. minut: Kolumbia nurgalöögi-järgne olukord sumbub meestemassi.

0:0

26. minut: Tempo on kui tasandikul voolav oja - aeglane.

1:0

28. minut: MILLINE VÄRAV!!!!!!!!!! Kolumbia 1:0. Rodriguez virutab 20 meetrilt, õhust, üle puusa, palli lati alla!

1:0

32. minut: Uruguai on jalad kõhu alt välja võtnud. Huvitav miks?

1:0

33. minut: Cavani lööb trahvilöögi üle värava, aga napilt.

1:0

39. minut: Uruguail hea võimalus, kuid Ospina tõrjub.

1:0

41. minut: Tempo on tõusnud ja mäng lahtisem.

1:0

43. minut: Cavani ja Furlan ründavad, teised uruguailased justkui mitte.

1:0

Esimene poolaeg, mis kuulus Kolumbiale, on läbi!

1:0

Teine poolaeg on alanud!

1:0

47. minut: Uruguai nurgalöök, väravavaht võtab palli endale.

2:0

50. minut: TAAS RODRIGUEZ!!!!!! Kolumbia 2:0!

2:0

51.  minut: Ilus värav - tsenderdus värava nurka, sealt sööt värava ette ja sealt võrku. Rodriguezi 5. värav sel MMil. Resultatiivseim mees.

2:0

54. minut: Uruguai vahetab. Furlan ära, Stuani asemele, Pereira ära, Ramirez  asemele.

2:0

57. minut: Uruguai väravat ei paista kusagilt. Seni. Klassivahe.

2:0

59. minut: Gonzales kaugelt, Kolumbia väravavaht on valvel.

2:0

64. minut: Gonzaleselt veel üks pomm, väravavaht venitab end pikaks ja püüab.

2:0

69. minut: Uruguai Rodriguezil võimalus, kui Kolumbia kaitsja jalg on vahel.

2:0

71. minut: Uruguai on haaranud initsiatiivi ja surub, kuid häid võimalusi pole.

2:0

75. minut: Uruguai tsenderdus kippus ristnurka minema, kuid kollkipper tõrjub.

2:0

80. minut: Ramirez pääseb 1:1 Kolumbia väravavavahiga ja jääb duellis alla.

2:0

84. minut: Kolumbia on koondunud kaitsesse. Cavani pealelöögi toob väravavaht altnurgast ära.

2:0

88. minut: Kolumbia väravavahti täna tsenderdustega üle ei mängi.

2:0

90+1. minut: Üks ei suuda, teine ei taha.