Prantsusmaa alistas Nigeeria ja pääses veerandfinaali

Prantsusmaa meeskond väravat tähistamas.
Prantsusmaa meeskond väravat tähistamas. Foto: SCANPIX

Brasiilias toimuval Jalgpalli MM-il kohtusid kaheksandikfinaalis omavahel Prantsusmaa ja Nigeeria. Veerandfinaali pääses edasi Prantsusmaa, kes alistas Nigeeria seisuga 2:0. Teisel poolajal survestas Prantsusmaa mängu, lüües kahel korral palli vastu väravalatti. 79. mänguminutil sahises viimaks Nigeeria väravavõrk, kui Paul Pogba viis Prantsusmaa nurgalöögist mängu juhtima. Teise poolaja teisel lisaminutil lõi aga Joseph Yobo õnnetul kombel omavärava, mis tõi Prantsusmaale kindla võidu.

Prantsusmaa kohtub veerandfinaalis Saksamaa-Alžeeria mängu võitjaga.

Prantsusmaa - Nigeeria 2:0 (0:0)

Väravad: 79. Pogba, 90+2. ov. Yobo

Hoiatused: 54. Matuidi (Prantsusmaa)

Prantsusmaa: Hugo Lloris; Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Laurent Koscielny, Patrice Evra; Yohan Cabaye, Paul Pogba, Blaise Matuidi; Mathieu Valbuena (90+4. Moussa Sissoko), Karim Benzema, Olivier Giroud (62. Antoine Griezmann)

Nigeeria: Vincent Enyeama; Efe Ambrose, Kenneth Omeruo, Joseph Yobo, Juwon Oshaniwa; John Obi Mikel, Ogenyi Onazi (59. Reuben Gabriel), Ahmed Musa; Peter Odemwingie, Emmanuel Emenike, Victor Moses (89. Uche Nwofor).

Mängu käik (Prantsusmaa-Nigeeria):

Prantsusmaa algkoosseis: Hugo Lloris; Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Laurent Koscielny, Patrice Evra; Yohan Cabaye, Paul Pogba, Blaise Matuidi; Mathieu Valbuena, Karim Benzema, Olivier Giroud

Nigeeria algkoosseis: Vincent Enyeama; Efe Ambrose, Kenneth Omeruo, Joseph Yobo, Juwon Oshaniwa; John Obi Mikel, Ogenyi Onazi, Ahmed Musa; Peter Odemwingie, Emmanuel Emenike, Victor Moses

Mängule antakse avavile 15 minuti pärast.

Kollased kaardid enne mängu:
Prantsusmaa: Evra ja Pogba

Nigeeria: Mikel, Oshaniwa, Omeruo

Prantsusmaa ja Nigeeria meeskonnad tulevad staadionile.

Kõlavad Prantsusmaa ja Nigeeria hümnid.

Avavile on kõlanud!

Staadionil on 27 kraadi sooja.

0:0

2. minut: Esimene nurgalöök Nigeeriale.

0:0

3. minut: Musa lööb nurgalöögi lahti.

0:0

3. minut: Matuidi viib palli karistusalasse, kuid Prantsusmaa ei pääse löögile.

0:0

4. minut: Esimene nurgalöök Prantsusmaale.

0:0

5. minut: Odemwingiel värava ees väga hea võimalus, kuid ei pääse löögile.

0:0

7. minut: Nigeeria lööb oma kaitsetsoonis valesöödu, Prantsusmaa võidab palli, kuid kaotab selle taaskord.

0:0

9. minut: Emenike pääseb löögile, kuid lööb selle prantslaste jalgadesse.

Nigeeria on saanud kiiremini mängu sisse kui Prantsusmaa.

0:0

11. minut: Karistuslöök Nigeeriale! Valbuena teeb Emenikele vea.

0:0

13. minut: Onazi on väljakul pikali maas - tema jalg jäi Pobga ja teise Nigeeria mängija jala vahele. Ta viiakse väljakult minema.

0:0

14. minut: Odemwingie lööb karistuslöögi värava tagaposti. Pall püsib mängus.

0:0

14. minut: Benzema söödab palli Giroudile, kes palli väravast üle lööb.

0:0

15. minut: Matuidi niidab Odemwingie pikali maha. Teine karistuslöök Nigeeriale!

0:0

17. minut: Karistuslöök tuleb 25 meetri pealt. Palli lööb väravale peale Emenike, kes lööb palli väravast kõrge kaarega üle.

0:0

18. minut: Emenike saadab palli väravasse! SULUSEIS!

0:0

19. minut: Benzemal väga hea võimalus värav skoorida, kuid ta oli suluseisus.

0:0

20. minut: Giroud tegi vea, Nigeeria mängib palli kiirelt lahti.

0:0

21. minut: Pogba lööb palli õhust väravale peale, Enyeama tõrjub.

0:0

22. minut: Minuti jooksul on Prantsusmaa lahti löönud kaks nurgalööki.

0:0

24. minut: Lloris saab palli väga keerulise koha pealt kätte - väravavaht tuli väravast välja ning püüdis palli õhust.

0:0

25. minut: Nurgalöök Nigeeriale, palli lööb lahti Musa.

0:0

26. minut: Musa lööb palli ette posti, kuid Giroud saab pea vahele.

0:0

27. minut: Debuchy lööb palli Nigeeria värava ette, kuid pall kukub väljakust välja.

0:0

29. minut: Giroudil ja Mikelil tekib sõnelus.

0:0

30. minut: Nurgalöök Nigeeriale, palli lööb lahti Musa.

0:0

31. minut: Lloris tuleb väravast välja ja püüab palli õhust kinni.

0:0

31. minut: Nurgalöök Prantsusmaale, Valbuena lööb palli lahti.

0:0

32. minut: Prantsusmaa teeb rünnakufaasis vähemalt kümme söötu, avangut ei toimu.

0:0

34. minut: Pogba söödab palli värava ette, kuid Cabaye jääb hiljaks.

Prantsusmaa pressing ei ole agressiivne, pigem üritatakse nigeerlasi suunata, kuhu tarvis on.

0:0

37. minut: Nurgalöök Nigeeriale, Musa lööb palli lahti.

0:0

39. minut: Debuchy saab värava ees söödu ning lööb palli väravale peale, kuid lööb selle väravast mööda.

0:0

41. minut: Terve Nigeeria meeskond mängib kaitses oma värava all.

0:0

42. minut: Debuchy tsenderdab värava ette, kuid löögile ei pääseta.

Poolaja lõpul on Prantusmaa hakkanud mängus domineerima.

0:0

43. minut: Lloris tõrjub Nigeeria rünnaku.

0:0

45. minut: Mänguajale lisatakse kaks minutit.

0:0

45 + 2 minutit: Onazi teeb Valbuenale haiget, karistuslöök Prantsusmaale.

0:0

45 + 2 minutit: Valbuena lööb palli karistuslöögist väravale ette, Koscielny pääseb peaga löögile, kuid eksib.

Kõlab kohtuniku vile! Esimene poolaeg on lõppenud!

Teine poolaeg on alanud! Seis on 0:0.

0:0

46. minut: Moses viib palli karistusalasse, Emenike on kastis olemas, kuid löögile ei pääse.

0:0

47. minut: Nurgalöök Nigeeriale!

0:0

48. minut: Väga lihtne pallikaotus Nigeeriale keskväljal, Prantsusmaa läheb rünnakule.

0:0

49. minut: Oshaniwa vigastab jalga ning lahkub väljakult.

0:0

50. minut: Nurgalöök Prantsusmaale!

0:0

51. minut: Valbuena lööb nurgalöögi lahti, pall suunatakse kastist eemale.

0:0

52. minut: Mosesel tekib suurepärane võimalus Nigeeriale esimene värav lüüa. Rünnak jätkub Emenike pääseb löögile, kuid Nigeeria on suluseisus.

0:0

53. minut: Varane saab palliga meelekohta. Ta peab väljakult mingiks ajaks lahkuma.

0:0

54. minut: Matuidi astub Onazile valusalt jala peale. Onazi on väljakul pikali maas. Matuidile kollane kaart!

0:0

54. minut: Meedikud kutsutakse väljakule.

0:0

55. minut: Onazi jaoks on tänane kohtumine lõppenud. Olukord tundub olevat päris hull. Mees viiakse kanderaamiga minema.

0:0

57. minut: Nurgalöök Nigeeriale, mille lööb lahti Odemwingie.

0:0

58. minut: Nigeeria teeb esimese vahetuse: Onazi vahetatakse Gabrieli vastu välja.

0:0

59. minut: Emenike pääseb löögile, kuid lööb palli väravast üle.

0:0

60. minut: Nigeerial võimalus minna rünnakule, Emenike tõste jääb lühikeseks ja Nigeeria kaotab palli.

0:0

62. minut: Giroud vahetatakse Griezmanni vastu välja.

0:0

64. minut: Odemwingie lööb väravale peale. Lloris tõrjub!

0:0

65. minut: Odemwingie teeb Evrale haiget.

0:0

66. minut: Karistuslöök Prantsusmaale. Pall läheb kasti, kuid viiakse sealt välja.

0:0

68. minut: Hea avang Musa poolt, kes toimetas palli värava ette.

0:0

68. minut: Nurgalöök Nigeeriale! Odemwingie lööb selle lahti, kuid pall lendab "tühjusesse".

0:0

69. minut: Ohtlik olukord Nigeeria värava all! Benzema lööb väravale peale, kuid Enyeama tõrjub. Nigeeria kaitsja suudab palli joone pealt ära päästa. Esimene värav ei olnud kaugel!

0:0

73. minut: Benzema proovib eemalt väravale peale lüüa, kuid eksib.

0:0

75. minut: Nurgalöök Prantsusmaale, Nigeeria mängija saab pea vahele.

0:0

76. minut: Nurgalöök Prantsusmaale, pall tagaposti! Tekib kaks ohtlikku olukorda, kus pall lendab latti ning väravaid ei vormistata.

0:0

77. minut: Cabaye lööb kauglöögi väravale peale, aga lööb latti!

0:0

78. minut: Benzema pääseb kaitsjate vahelt peaga löögile, kuid pall lendab üle lati!

1:0

79. minut: POGBA LÖÖB VÄRAVA! POBGA PÄÄSEB NURGALÖÖGIST PEAGA LÖÖGILE, VÄRAVAVÕRK SAHISEB! PRANTSUSMAA LÄHEB MÄNGU JUHTIMA!

1:0

83. minut: Griezmann pääseb löögile, 1:1 olukord väravavahiga, kuid Enyeama tõrjub palli.

1:0

84. minut: Nurgalöök Prantsusmaale! Pall suunatakse kastist välja.

1:0

85. minut: Nurgalöök Nigeeriale! Odemwingie lööb palli kasti keskele, kuid prantslane saab pea vahele.

1:0

86. minut: Nurgalöök Prantsusmaale. Valbuena mängib palli lühikeselt lahti.

1:0

88. minut: Gabriel teeb Matuidile vea.

1:0

88. minut: Moses vahetatakse Nwofori vastu välja.

1:0

88. minut: Prantslased mängivad karistuslöögi lahti.

1:0

89. minut: Nurgalöök Prantsusmaale. Pall mängitakse lühikeselt lahti.

1:0

90. minut: Mänguajale lisatakse viis lisaminutit.

1:0

90 + 1 minutit: Nurgalöök Prantsusmaale, Valbuena lööb palli lühikeselt lahti.

2:0

90 + 1 minutit: YOBO LÖÖB OMAVÄRAVA! PRANTSUSMAA JUHIB 2:0!

2:0

90 + 3 minutit: Valbuena vahetatakse Sissoko vastu välja.

2:0

90 + 5 minutit: Kõlab mängu lõpuvile! Prantsusmaa võidab kohtumise seisuga 2:0. Prantsusmaa pääseb veerandfinaali!

Prantsusmaa kohtub veerandfinaalis Saksamaa või Alžeeriaga.

Prantsusmaa võitis seitsme punktiga F-alagrupi ning turniiri esimeses kahes mängus näidati väga head resultatiivsust – Hondurase võrku löödi kolm, Šveitsi kostitati viie väravaga. Alagrupi viimases mängus tehti väravateta viik Ecuadoriga, kuid sellest piisas täielikult, et võtta alagrupis esikoht.

Nigeeria võitis 1:0 Bosina ja Hertzegoviinat ning viigistas 0:0 Iraaniga. Neljast punktist piisas alagrupis teise koha saamiseks. Viimases mängus anti aga kõva lahing F-alagrupi täiseduga võitnud Argentinale, kes lõpuks Lionel Messi hea mängu abil raske 3:2 võidu sai.

Prantsusmaa koondise poolkaitsja Yohan Cabaye üritas kaheksandikfinaali eel madalat profiili hoida ning hoiatas oma meeskonnakaaslasi liigse ülbuse eest. «Me oleme juba päris kaugele pääsenud, kui arvestada seda, et jäime peaaegu MMilt üldse välja. See, et me nüüd grupifaasis hästi mängisime, peaks meile lisama enesekindlust, kuid mitte mingil juhul ei tohi me ülbeks minna,» arutles Cabaye.

Nigeeria koondis aga tunneb, et nad on võimelised Prantsusmaad võitma. «Me ei karda kedagi. Jalgpall on meie kultuur, jalgpall on meie elustiil! Enne turniiri oli mu unistuseks just Prantsusmaa vastu mängida,» tunnistas nigeerlaste väravavaht Vincent Enayama. «Täiesti ausalt – meie meeskonna enesekindlus on väga suur.»