Argentina võttis ülidramaatilise lisaaja järel südilt võidelnud Šveitsi üle raske võidu

Argentina koondislane Angel di Maria
Argentina koondislane Angel di Maria Foto: SCANPIX

Brasiilias toimuval jalgpalli MMil pääses seitsmenda meeskonnana kaheksa parema hulka Argentina, kes alistas põnevusmängus 1:0 Šveitsi. Otsustavaks sai Angel Di Maria lisaaja lõpu eel löödud värav.

Normaalaeg kulges ootuspärase stsenaariumi järgi. Šveits oli pigem kaitsev pool ning tekitas ohtu kiirete vasturünnakutega. Argentina valdas küll palju palli ning tegi kogu kohtumise jooksul ka 29 pealelööki, kuid tegelikult päris ohtlikke olukordi tekkis harva.

Šveitsi taktika paistis toimivat ka lisaajal, kuid 118. minutil võttis Lionel Messi keskväljalt palli, purjetas kuni Šveitsi karistusalani ning söötis Di Mariale, kes palli siseküljega kindlalt tagumisse alanurka suunas.

Šveits aga ei andnud alla ning viimastel minutitel rünnati kõigi 11 mehega. Korra sai löögile ka väravavaht Diego Benaglio. Blerim Džemaili pealöök lendas aga posti. 125. minutil teeniti 18 meetri pealt ka karistuslöök, kuid pall löödi Argentina müüri pihta.

Argentina - Šveits 1:0 (normaalaeg 0:0)

Väravad: 118. Di Maria

Hoiatused: 90. Rojo, 120+1. Di Maria, 120+4. Garay - 36. Xhaka, 73. Fernandes

Argentina: Sergio Romero; Pablo Zabaleta, Ezequiel Garay, Federico Fernandez, Marcos Rojo (105+1. Jose Maria Basanta); Fernando Gago (106. Lucas Biglia), Javier Mascherano, Angel Di Maria; Ezequiel Lavezzi (74. Rodrigo Palacio), Lionel Messi, Gonzalo Higuain.

Šveits: Diego Benaglio; Stephan Lichtsteiner, Johan Djourou, Fabian Schär, Ricardo Rodriguez; Valon Behrami, Gökhan Inler; Granit Xhaka (66. Gelson Fernandes), Xherdan Shaqiri, Admir Mehmedi (113. Blerim Džemaili); Josip Drmic (82. Haris Seferovic).

Mängu käik:

-

Argentina algkoosseis: Sergio Romero, Pablo Zabaleta, Ezequiel Garay, Federico Fernandez, Marcos Rojo, Fernando Gago, Javier Mascherano, Angel Di Maria, Ezequiel Lavezzi, Lionel Messi, Gonzalo Higuaín.

Šveitsi algkoosseis: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Johan Djourou, Fabian Schär, Ricardo Rodriguez, Valon Behrami, Gökhan Inler, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Admir Mehmedi, Josip Drmic.

-

Hümnid kuulatud ning kõik mängu alguseks valmis

-

KOHTUMINE ON ALANUD!

2min

Mängu algus midagi üllatavat kaasa ei too. Argentina asub palli kõigutama ja Šveits seisab organiseeritult kaitses. Võtmeküsimuseks saabki ilmselt see, kas šveitslased suudavad kaitses eksimusi vältida

6min

Esimene vähe põnevam olukord. Argentina teenib küljejoone juurest nurgalöögi, kuid Šveitsi kaitsjad klaarivad karistusalasse tulnud tsenderduse peaga

8min

Šveitsi esimene terav rünnak lõppeb nurgalöögiga, mis mängitakse lühidalt lahti. Lõpuks lööb Inler kaugelt peale, kuid pall läheb selgelt mööda

11min

Esialgu on kõik läinud rohkem Šveitsi plaani järgi. Argentina hoiab küll palli, kuid midagi ohtlikku pole korda saadetud

15min

Veerand tundi mängitud. Argentina on vallanud palli 71 % mänguajast

18min

Šveits kindlasti loodab pääseda paaril korral kiiretele vasturünnakutele, kuid seni on Argentinal õnnestunud selline asjade käik ära nullida. Pall püsib Šveitsi väljakupoolel ning kumbki meeskond veel eksinud ei ole

24min

Messi saab keskel veidi aega palli hoida ning kohe tekib ka mängu veidi elevust. Lõpuks teenib Argentina karistuslöögi umbes 30 meetri pealt

25min

Higuain pääsen Messi tsenderduse järel ka löögile, kuid pall läheb selgelt mööda. Ei midagi ohtlikku. Endiselt

27min

Šveits teenib järjepanu karistuslöögi ning kaks nurgalööki

28min

Mängu parimad võimalused! Xhaka ja Lichtsteiner pääsevad mõnesukundise vahega löögile, kuid Romero head tõrjed päästevad Argentina

29min

Mäng on lõpuks veidi avanenud. Lavezzi pääseb viiekasti nurgast löögile, kuid pall läheb täpselt väravavahile sülle

30min

Väga ohtlik nurgalöök Di Marialt. Pall lendab värava eest läbi. Mitte keegi nahkkerale pihta ei saa

34min

Shaqiri teenib küljejoone juurest karistuslöögi. Pika trikitamise järel kaotab Argentina lõpuks kannatuse ning teravale ründajale tehakse viga

35min

Hea tsenderdus, kuid Romero suudab raskustega palli rusikatega klaariks virutada

39min

Šveitsi kaitse on seni päris hea olnud. Vahepeal tundub, et Argentinal on rünnakufaasis mõtted otsas. Messit on vahepeal näha, kuid tegelikult on ta korralikult kinni võetud

39min

Üliohtlik olukord Šveitsi poolelt. Drmic pääseb Romeroga silmitsi, kuid mehe juhe jookseb viimasel hetkel kokku. Noormees proovib väravavahist üle tõsta, kuid Romero püsib jalgadel ning püüab palli

41min

Messile antakse taas natukene liiga palju ruumi. Ohtlik rünnak lõppeb küll löögiga, kuid Benaglio tõrjub

43min

Läbi aegade üks parimaid Šveitsi sportlasi Roger Federer jagab samal ajal Twitteris fotot, kus ta massažilaual rahvuskaaslastele kaasa elab

45min

Šveits teenib kiire vasturünnaku järel nurgalöögi

45min

TEINE POOLAEG ON ALANUD

47min

Šveits alustab teist poolaega kõrge pressinguga, kuid kohe toob Argentina kiiresti palli üle ning tekib ohtlik olukord. Šveits on keerulise dilemma eest. Mõnes mõttes on vaja rünnata, kuid sellisel juhul jääb Argentina üliteravatele ründajatele liiga palju ruumi

49min

Šveits võidab keskväljal palli ja tuleb kiiresti üle. Lõpuks teenitakse umbes 30 meetri pealt karistuslöök. Ilmselt tuleb tsenderdus

49min

Shaqiri lööb hoopis esimesse ristnurka, Romero tõrjub läbi raskuste

51min

Šveits jätkab teravalt ning endiselt käiakse kõrgelt peale. Taas võidetakse pall ning Drmic pääseb ka löögile, kuid pall lendab kindlalt üle värava

56min

Šveitsi kaitse peab ning Argentina rünnakud midagi ohtlikku kaasa ei too. Mida rohkem Argentina ründasse läheb, seda rohkem jääb šveitslastele ruumi kiireteks kontrateks

59min

Rojo pääseb terava nurga alt löögile, Benaglio tõrjub läbi raskuste. Argentina on nüüd tempo justkui kõrgemaks ajanud

62min

Benaglio tõrjub Higuaini hea löögi. Nurgalöögi järel midagi ohtlikku ei sünni

65min

Argentina pressing muutub üha tugevamaks, kuid Šveits peab vastu

66min

Šveits vahetab: Xhaka välja, Fernandes sisse

68min

Messi tahab taas kohtumise saatuse ise ära otsustada. Mees lööb 20 meetri pealt palli poolpõrkest napilt üle ristnurga. Fännid elavnevad

71min

Kui poolaja alguses käis Šveits kõrgelt peale, siis nüüd jälgitakse olukorda oma poolelt ning kõik panused on pandud enda värava puhtana hoidmise peale. Loomulikult loodetakse kiirete vasturünnakute peale, kuid neid pole teisel poolajal tekkinud

73min

Vahetusest sekkunud Fernandes teenib kollase kaardi

74min

Argentina esimene vahetus: Lavezzi lahkub, Palacio tuleb asemele

75min

Palaciol kohe suurepärane võimalus! Mehe peaga sooritatud löök lendab väga napilt väravast mööda. Messilt väga hea tsenderdus

78min

Messil supervõimalus! Benaglio peab kõik oskused mängu panema, et see löök tõrjuda. Väravavaht sai samas olukorras ka viga

81min

Šveits pole väga ammu korralikku rünnakut üles võtnud. Argentina pressing jätkub

82min

Šveits vahetab: Drmic välja, Seferovic sisse

84min

Di Maria löök blokeeritakse. Järgnenud nurgalöök midagi põnevat kaasa ei too

87min

Läheneme järhekordsele lisaajale. Argentina liiga suuri vägesid ründesse ei vii. Liigseid riske ei taheta võtta

88min

Hoopis Šveits on viimastel minutitel ründama hakanud

90min

Messi tekitab veel lõpus paar ohtlikku olukorda, kuid Šveits kestab

90min

Kolm lisaminutit!

90min

Karistuslöögi järel saab peaga löögile Schär, kuid pall lendab kõvasti üle värava. Veidi üle minuti lõpuni

-

NORMAALAEG ON LÕPPENUD!

-

Argentina on teinud 20 pealelööki, millest 15 on läinud raamidesse. Võrku pole aga palli suudetud saata. Pallivaldamise protsent on Argentina kasuks 63:37

-

LISAAJA ESIMENE POOLAEG ON ALANUD!

92min

Argentina saab alustuseks kaks nurgalööki, kuid Šveits ei murdu ka nende järel

94min

Šveits suudab samuti kiire rünnaku üles võtta, kuid tsenderdus ei leia lõpuks oma ründajat

95min

Argentina laseb ka Šveitsil pikka rpnnakut mängida. Eks ka nemad ei jaksa tund aega järjest suruda

99min

Kummalgi meeskonnal ei ole kindlat ülekaalu. Šveits on lisaajal parem olnud, kui normaalaja teisel poolajal

103min

Argentina kaitses on isegi väikseid paanikamärke. Šveits hoiab palli. Nende taktika on tänases mängus täielikult peale jäänud. Samas lõpuni on veel aega

105min

Sunnitud vahetud Argentina poolelt: Rojo lahkub longates, teda asendab Basanta

-

POOLAEG!

-

Argentina vahetab: Gago välja, Biglia sisse

106min

Mäng jätkub! Viimased 15 minutit

108min

Mängu tempo on ikka päris alla läinud. Teravamaid liigutusi näeb väga harva

109min

Di Maria üllatab kauglöögiga, kuid väravavaht toob ristnurgast ära

112min

Šveits on lõpuks päris madalale vajunud ning Argentinal tekib võimalusi. Di Maria püüab mängu enda peale võtta, kuid seni on Šveitsi kaitse peale jäänud

113min

Šveits vahetab: Mehmedi välja, Dzemaili sisse

116min

Argentina jaks sai siiski otsa ning Šveits suudab samuti taas rünnata. Taktikaliselt väga põnev heitlus

118min

ARGENTINA LÖÖB VÄRAVA! ANGEL DI MARIA! 1:0!

118min

Lionel Messi võtab keskväljalt palli ning purjetab sellega karistusalani. Seejärel söödab Messi palli Di Mariale, kes palli siseküljega taha nurka suunab

120min

Šveitsi taktika tundus juba ära tasuvat, kuid viimasel hetkel võtsid Argentina staarid Messi ja Di Maria mängu oma peale ja otsustasid asja ära

120min

Šveitsil nurgalöök! Väravavaht karistusalas. Kõik šveitslased on kohal

120min

POST! Dzemaili peaga löök läheb posti!

120min

Uskumatu mängu lõpp! Šveits saab veel ühe karistuslöögi. Väravavaht taas karistusalas

120min

Di Marial proovib poolelt väljakult palli tühja väravasse vitutada, kuid läheb napilt mööda

120min

Karistuslöök Šveitsile! Umbes 18 meetri peale saab Shaqiri proovida!

120min

Shaqiri löök lendab müüri!

-

KOHTUMINE ON LÕPPENUD! ARGENTINA VÕIDAB DI MARIA 118. MINUTI VÄRAVAST! ŠVEITS ANDIS SUURFAVORIITIDELE VÄGEVA LAHINGU!

Omavahel on Argentina ja Šveits pidanud seni kuus kohtumist, MMil oldi viimati aga vastamisi 1966. aastal ning siis võttis 2:0 võidu Argentina. Käesoleval MMil tuli Argentina kolme võidu ja üheksa punktiga F-alagrupi võitjaks, sealjuures löödi vastastele kuus ja lasti endale lüüa kolm väravat. Šveits omakorda sai E-alagrupis teise koha ning kui vastastele löödi seitse väravat, siis enda puurist tuli välja korjata kuus palli.