USA alistas korvpallis Argentina

Luis Alberto Scola ja Chris Bosh
Luis Alberto Scola ja Chris Bosh Foto: AFP / Scanpix

USA alistas olümpiamängude korvpalli poolfinaalis Argentina 101:81 ning kohtub finaalis Hispaaniaga.

USA ei jõudnud 2002. aasta MMil isegi esikolmikusse ning tuli 2004. aasta olümpial ja 2006. aasta MMil pronksile. Seejuures oli Argentina võitnud USAd mõlemal viimasel suurturniiril.

Ameeriklased alustasid täna tugevalt, võites avaveerandi 30:11. Argentiinlased vähendasid enne esimese poolaja lõppu kaotuse 46:40-le ja neil oli küll mõned minutid enne lõppu veel õrn lootuskiir seisul 88:75, kuid ameeriklaste võtsid lõpuks 20-punktise võidu.

Ameeriklaste suurim skooritegija oli Carmelo Anthony 21 punktiga, ehkki ta tabas mängus tehtud 14 viskest vaid kolm. Argentiinlaste suurim skoorija oli Luis Alberto Scola 28 punktiga (tabas 21 viskest 13).

Hispaania alistas teises poolfinaalis Leedu 91:86. USA alistas oma finaalivastase alles eelmisel pühapäeval seisuga 119:82.