Holland alistas põnevuslahingus Uruguay ja pääses finaali

Jalgpalli maailmameistrivõistluste esimeses poolfinaalis alistas Holland 3:2 Uruguay. Esimese poolaja keskel viis Hollandi kapten Giovanni van Bronckhorst Hollandi juhtima, kuid poolaja lõpus Diego Forlan viigistas.

Teisel poolajal sai Holland Wesley Sneijderi ja Arjen Robbeni väravatest 3:1 juhtima, kuid Uruguay polnud veel alla andnud. Üleaja teisel minutil lõi Max Pereira ühe värava tagasi ning lõuna-ameeriklastel tekkis veel võimalus. Hollandlased pidasid pressile lõpus siiski vastu ja ootavad finaalivastast paarist Saksamaa-Hispaania.

Mängu käik:

21:24

Uruguay koosseis: Muslera, Godin, Gargano, Victorino, Cavani, Forlan, A.Pereira, Perez, M.Pereira, Arevalo Rios, Caceres

21:25

Hollandi koosseis: Stekelenburg, Heitinga, Mathijsen, van Bronckhorst, van Bommel, Kuyt, van Persie, Sneijder, Robben, Boulahrouz, De Zeeuw

Omavahelistes mänguddes on kohtutud kaks korda. Mõlemad meeskonnad on teeninud ühe võidu ja löönud kaks väravat

Kohtumine algas!

1.minut: Uruguay on alustanud aktiivsemalt

2.minut: Alvaro Pereira mängitakse ilusti ääres vabaks, kuid uruguaylasele vilistatakse suluseus

3.minut: Hollandi ohtliku rünnaku järel pääseb Kuyt üsna vabalt löögile, kuid pall lendab üle

6.minut: Mõlemad meeskonnad on alustanud aktiivselt

7.minut: Alvaro Pereira proovib ülikaugelt, kuid pall lendab üle

9.minut: Holland on saanud mängu kontrolli enda kätte

Holland alistas alagrupis Taani 2:0, Jaapani 1:0 ja Kameruni 2:1. Kaheksandikfinaalis oldi 2:1 parem Slovakkiast ja veerandfinaalis sama tulemusega Brasiiliast

12.minut: Cavanile vilistatakse suluseis. Kordusest tundub, et kohtunik eksis

13.minut: Cavani annab hea tsenderduse Forlanile, kuid kohtunik vilistab suluseisus

17.minut: van Persie pääseb äärest läbi, kuid viimasel hetkel võetakse temalt pall

18.minut: van Bronckhorst lööb VÄRAVA!!!!!!

SUUREPÄRANE KAUGLÖÖK HOLLANDLASTE KAPTENILT

21.minut: Maximiliano Pereira tõmbab Robbeni maha ja teenib kollase kaardi

26.minut: Holland kontrollib nüüd mängu täielikult

27.minut: Uruguay nurgalöök...

28.minut:  De Zeeuw on maas pikali. Caceresi käärlöök tabas mehe lõuga

Caceres sai ka kollase kaardi

31.minut: Caceres võtab Robbenilt viimasel hetkel palli ära. Robben oli pääsemas väravavahiga 1-1 olukorda

34.minut: Uruguay näib paniustavat rohkem kiirrünnakutele

35.minut: Cavai saab äärest palli, kuid viivitab tsenderdusega ja kaotab lõpuks palli

36.minut: Alvaro Pereira lööb kaugelt Stekelenburgile kätte

38.minut: Cavani tsenderdab, kuid Forlani pealöök lendab selgelt üle

40.minut: Kuyt mängib ennast äärelt löögile, kuid Muslera püüab

41.minut: Forlan toob viigi!!!!!!!!!!!

Uruguay ründaja saab keskväljal palli ja põrutab selle väravasse. 1:1!

44.minut: Forlani karistuslöök lendab Stekelenburgi sülle

45.+2.minut: Kuyt saab tsenderdusele pea vahele, kuid midagi ohtlikku sellest ei tule

Poolaeg on läbi!

Teine poolaeg algas!

Esimesel poolajal viga saanud de Zeeuw vahetati van der Vaarti vastu välja

48.minut: Holland on üritavam pool. Sneijderile vilistatakse viga

51.minut: Stekelenburg päästab Hollandi, kui jõuab enne Cavanit pallini

53.minut: Hollandi kaitse eksib, kuid kiirrünnakut ei realiseerita

Holland, Uruguay ja alagrupis langenud Uus-Meremaa on kolm koondist, kes sel MMil pole veel kaotanud

56.minut: Uruguay nurgalöök....sellest midagi ei tule

58.minut: Uruguay kontrarünnakud paistavad järjest ohtlikumad

59.minut: Hollandi nurgalöök...kellegile hollandlastest vilistatakse viga

60.minut: keegi uruguaylastest tsenderdab, Forlan saab pea vahele, kuid Stekelenburg püüab. Holland paistab hädas

63.minut: van Persie tsenderdab, kuid Sneijderi löök ebaõnnestub täielikult

64.minut: Hollandi nurgalöök....van der Vaarti nurgalöök lüüakse puhtaks

65.minut: Uruguay ohtlik karistuslöök...Forlani löögi tõrjub Stekelenburg. Hea sooritus

67.minut: Arvelo Rios proovib kaugelt, kuid pall lendab selgelt mööda

68.minut: van der Vaart mängitakse suurepärasest kohast löögile, kuid Muslera tõrjub. Pall lendab Robbenile, kes lööb selgelt üle. Suurepärane šanss

70.minut: Sneijder lööb 2:1!!!!!

Hollandi hea rünnak lõppeb Sneijderi löögiga, mis saab rikošeti Pereirast ja pall veereb posti kõrvale

Kas Uruguay suudab taas raskest olukorrast välja tulla?

72.minut: Forlani ülikauge karistuslöögi püüab Stekelenburg

73.minut: Sneijder mängib palli ääre peale Kuytile, kes tsenderdab ja palli lööb peaga väravasse Robben. 3:1!!!! URUGUAY ON VÄGA RASKES SEISUS!

77.minut: Uruguay küll üritab, kuid seis näib lootusetu

78.minut: Boulahrouz teenib kollase

80.minut: Uruguay valdab palli ja otsib oma võimalust

81.minut: Mäng on rahunenud

84.minut: Forlan vahetati välja. Sisse tuli Sebastian Fernandes

86.minut: Robben pääses Musleraga 1-1, kuid ei suutnud olukorda kasutada

89.minut: Cavani pääeb hästi löögile, kuid talle vilistatakse suluseis

90,+2.minut: Max Pereira toob tabloole 2:3!!!!!