Brasiilia võitles välja edasipääsu poolfinaali

Priscilla Õmblus
Brasiillased võitu tähistamas.
Brasiillased võitu tähistamas. Foto: SCANPIX

Jalgpalli MM-il võtsid tänases teises pingelises kohtumises poolfinaali koha eest omavahel mõõtu Brasiilia ja Kolumbia. Edasipääsu poolfinaali võitles välja Brasiilia, kes alistas Kolumbiat seisuga 2:1. Seitsmendal mänguminutil viis Thiago Silva Brasiilia mängu juthima. 69. mänguminutil lõi David Luiz karistuslöögist teise värava. 78. mänguminutil teenis Julio Cesar Carlos Bacca maha niitmise eest kollase kaardi ning Kolumbia teenis penalti, mille James Rodriguez kindlalt sisse lõi. Brasiilia ja Kolumbia kohtumine oli nii atraktiivne kui ka agressiivne, sest kohtunik pidi mängu jooksul kokku vilistama 54 viga. Mõlemas meeskonnas teeniti ka kaks kollast kaarti. 88. mänguminutil hüppas Juan Camilio Zuniga jalgadega Neymar da Silva Santos Juniorile selga ning brasiillane toimetati väljakult kanderaamil minema.

Brasiilia kohtub poolfinaalis Saksamaaga.

Brasiilia - Kolumbia 2:1 (1:0)
Väravad: 7. Silva, 69. Luiz - 78. pen. Rodriguez

Hoiatused: 64. Silva, 77. Cesar - 68. Rodriguez, 69. Yepes

BrasiiliaJulio Cesar; Maicon, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo; Fernandinho, Oscar, Paulinho (86. Hernanes); Neymar (88. Paulo Henrique), Fred, Hulk (83. Ramires)

Kolumbia: David Ospina; Juan Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero; Juan Cuadrado (80. Juan Quintero), Carlos Sanchez, Fredy Guarin, James Rodriguez, Victor Ibarbo (46. Adrian Ramos); Teofilo Gutierrez (70. Carlos Bacca)

Mängu käik (Brasiilia-Kolumbia):

Brasiilia ja Kolumbia kohtumiseni jalgpalliplatsil on jäänud 15 minutit!

Brasiilia algkoondis: Julio Cesar; Maicon, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo; Fernandinho, Oscar, Paulinho; Neymar, Fred, Hulk

Kolumbia algkoondis: David Ospina; Juan Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero; Juan Cuadrado, Carlos Sanchez, Fredy Guarin, James Rodriguez, Victor Ibarbo; Teofilo Gutierrez

Kõlavad Kolumbia ja Brasiilia hümnid.

Mängu vilistab Velasco Carballo.

Avavile on kõlanud!

0:0

2. minut: Esimene karistuslöök Brasiiliale väga heast kohast!

0:0

3. minut: Karistuslöögi lööb lahti Neymar, kes lööb otse väravale peale, kuid eksib.

0:0

4. minut: Maicon üritab tsenderdada palli värava ette, kuid pall kukub värava peale.

0:0

5. minut: Esimene nurgalöök Brasiiliale, mille lööb lahti neymar.

1:0

7. minut: THIAGO SILVA LÖÖB NURGALÖÖGIST SAADUD PALLI MEETRI PEALT VÄRAVASSE SISSE JA VIIB BRASIILIA MÄNGU JUHTIMA!

1:0

9. minut: Esimene karistuslöök Kolumbiale! Guarin lööb palli kaugelt väravale peale, kuid pall lendab kõrge kaarega väravast üle.

1:0

10. minut: Cuadrado pääseb löögile, kuid eksib väga napilt!

1:0

11. minut: Esimene nurgalöök Kolumbiale. Lüüakse väga pehme pall, pall lendab out'i.

1:0

14. minut: Cuadrado teeb vea.

1:0

16. minut: Nurgalöök Brasiiliale, mille lööb lahti Neymar ning mis toimetatakse esimese hooga väravast eemale, kuid Brasiilia võidab palli tagasi ning pääseb löögile. 2:0 ei olnud üldse kaugel!

Brasiilia on saanud initsiatiivi enda kätte.

1:0

18. minut: Ibarbo lööb löögiolukorras Maiconile jalaga vastu pead. Brasiiliale karistuslöök.

1:0

19. minut: Kolumbia värava all väga ärev olukord. Marcelo lööb väravale peale, kuid Ospina suudab palli tõrjuda.

1:0

19. minut: Nurgalöök Brasiiliale!

Mäng on muutunud väga agressiivseks: mehed tahavad juba kätt pidi kokku minna!

Mängu tempo on väga kiire!

1:0

26. minut: Marcelo lööb rikošetiga väravale peale, kuid eksib.

1:0

27. minut: Hulk pääseb löögile, kuid Ospina tõrjub palli.

1:0

28. minut: Karistuslöök Kolumbiale!

1:0

30. minut: David Luiz teeb kõik selleks, et värava suunas liikuda ning edestab kolm kolumbialast. Sellegi poolest kaotab ta palli. David Luiz näitas selle mängu ühte võimsaimat tõusu!

1:0

33. minut: Maicon viib palli kasti, kuid pall veereb väljakust välja. Nurgalöök Brasiiliale!

1:0

34. minut: Neymar lööb nurgalöögi lahti, kuid see venib liiga pikaks.

1:0

35. minut: Brasiilia värava all tekib ärev olukord: Fernandinho jalg tõuseb liiga kõrgele. Karistuslöök Kolumbiale väga ohtliku koha pealt!

1:0

36. minut: Karistuslöök lüüakse 19 meetri pealt. Karistuslöögi lööb lahti Cuadrado, kes lööb palli vastu müüri.

1:0

37. minut: Uus karistuslöök Kolumbiale. Yepes lööb karistuslöögi lahti, tõstes palli värava ette. Julio Cesar saab palli õhust kätte.

1:0

38. minut: Brasiilia ehitab väga hea rünnaku üles, Hulk pääseb löögile, kuid pall lendab kõrgelt üle värava.

1:0

41. minut: Fred teeb vea.

1:0

42. minut: Ibarbo teeb vea.

1:0

43. minut: Zuniga niidab Neymari pikali, Brasiilia saab hea koha pealt karistuslöögi.

1:0

43. minut: Karistuslöögi annab Neymar, kes lööb otse väravale peale, kuid pall lendab väravast üle.

1:0

44. minut: Zuniga niidab Hulki pikali maha.

1:0

45. minut: Esimesele poolajale lisatakse üks lisaminut.

Esimene poolaeg on lõppenud. Brasiilia juhib kohtumist 1:0!

Teine poolaeg on alanud!

1:0

45. minut: Poolajal vahetatakse Ibarbo Ramose vastu välja.

1:0

47. minut: Maicon teeb vea.

1:0

48. minut: Hulk teeb vea, karistuslöök Kolumbiale väga heast kohast. Palli taga on Sanchez, kes lööb palli karistusalasse.

1:0

50. minut: Karistuslöök Brasiiliale! Karistuslöögi lööb lahti Neymar, kes lööb väravale otse peale.

1:0

53. minut: Marcelo tsenderdab värava ette, Ospina saab palli õhust kätte.

1:0

55. minut: Ramos teeb vea.

1:0

57. minut: Thiago Silva saab jalale haiget, kuid suudab mängu jätkata.

1:0

59. minut: Kolumbia asub rünnakule, kuid nad ei suuda Brasiilia kaitset murda.

1:0

60. minut: Yepes teeb vea ja Brasiilia teenib karistuslöögi.

1:0

62. minut: Karistuslöök Kolumbiale heast kohast. James lööb karistuslöögi karistusalasse.

1:0

62. minut: Neymarile tehakse liiga ja Brasiilia saab karistuslöögi. Neymar palli taga, lööb palli tagaposti, kuid Ospina saab palli õhust kätte.

1:0

63. minut: Thiago Silva saab kollase kaardi ning poolfinaalis ta platsile ei pääse!

1:0

65. minut: Karistuslöök Kolumbiale! Pall mängitakse värava ette, tekib suur segadus, keegi ei suuda palli enda valdusesse saada. Yepes sahistab Brasiilia väravavõrku, kuid kohtunik vilistab suluseisu.

1:0

67. minut: James Rodriguez saab kollase kaardi!

1:0

68. minut: Karistuslöök Brasiiliale, palli taga on David Luiz.

2:0

68. minut: DAVID LUIZ LÖÖB KARISTUSLÖÖGIST PALLI VÄRAVA RISTNURKA JA SAHISTAB KOLUMBIA VÄRAVAVÕRKU NING VIIB BRASIILIA MÄNGU 2:0 JUHTIMA!

2:0

70. minut: Yepes saab kollase kaardi!

2:0

70. minut: Teo vahetatakse Bacca vastu välja.

2:0

72. minut: Neymar lööb kaugelt väravale peale, kuid eksib.

2:0

75. minut: Cuadrado lööb väravale peale, kuid Cesar tõrjub.

2:0

77. minut: Julio Cesar saab Bacca maha niitmise eest kollase kaardi! PENALTI KOLUMBIALE!

2:1

79. minut: JAMES RODRIGUEZ LÖÖB PENALTI KINDLALT SISSE! SEIS ON 2:1 BRASIILIALE!

2:1

80. minut: Cuadrado vahetatakse Quintero vastu välja.

2:1

82. minut: Hulk vahetatakse Ramirese vastu välja.

2:1

83. minut: Nurgalöök Kolumbiale! Kohe lüüakse ka teine nurgalöök otsa!

2:1

85. minut: Paulinho vahetatakse Hernanese vastu välja.

2:1

86. minut: Nurgalöök Kolumbiale, millele järgneb kiire kontrarünnak Brasiilia poolt.

2:1

87. minut: Zuniga hüppab jalgadega Neymarile selga. Neymar on väljakul pikali maas.

2:1

88. minut: Neymar viiakse kanderaamil väljakult minema.

2:1

88. minut: Neymar vahetatakse Henrique vastu välja.

2:1

90. minut: Mänguajale lisatakse viis lisaminutit.

2:1

90 + 2 minutit: Nurgalöök Kolumbiale, mis suunatakse värava tagaposti.

2:1

90 + 4 minutit: Nurgalöök Kolumbiale!

Kõlab mängu lõpuvile!

Brasiilia võitleb välja edasipääsu poolfinaali, võites Kolumbiat 2:1!

Brasiilia vajas veerandfinaali jõudmiseks penaltiseeriat, kus võideti Tšiilit, Kolumbia suutis kaheksandikfinaalis alistada Uruguay. MMil pole Brasiilia ja Kolumbia kunagi omavahel varem kohtunud.