Saksamaa purustas võimsalt Brasiilia kuue väravaga

Thomas Müller väravat tähistamas.
Thomas Müller väravat tähistamas. Foto: SCANPIX

Täna kohtusid Brasiilias jalgpalli MM-il tulises heitluses finaali pääsemise eest Brasiilia ja Saksamaa. Saksamaa näitas unustamatut mängu, sahistades Brasiilia väravat koguni seitsmel korral. Need olid hetked, mis šokeerisid jalgpallimaailma: sakslased lõid kuue minuti jooksul neli väravat. 11. mänguminutil sahistas Brasiilia väravavõrku Thomas Müller, kes jäeti karistusalas vabaks ning kasutas soodsat olukorda koheselt ära. 23. minutil lõi teise värava Miroslav Klose, kelle jaoks oli see koondisekarjääri 71. värav. 24. ja 26. minutil sahistas Brasiilia väravavõrku Toni Kroos. Kolm minutit hiljem, 29. mänguminutil lõi Sami Khedira kohtumise viienda värava. 69. ja 79. minutil sahistas Andre Schürrle Brasiilia väravavõrku. Oscar suutis brasiillaste au mingil määral päästa ja tõi neile 90. mänguminutil ühe värava tagasi.

Sakslased tegid tänasega ajalugu: viimati löödi MM-i poolfinaalis vähemalt viis väravat 1958. aastal, kui Brasiilia sai Prantsusmaa vastu kirja viis tabamust.

Samuti lõi Miroslav Klose tänases kohtumises oma koondisekarjääri 71. värava. Jalgpalli MMidel on see vanameistri 16. tabamus, mis teeb temast selles arvestuses kõigi aegade rekordimehe.

Saksamaa pääses kaheksandat korda finaali ja kohtub seal Hollandi-Argentiina mängu võitjaga.

Brasiilia - Saksamaa 1:7 (0:5)
Väravad: 90. Oscar - 11. Thomas Müller, 23. Miroslav Klose, 24., 26. Toni Kroos, 29. Sami Khedira, 69., 79. Andre Schürrle

Hoiatused: 68. Dante

Brasiilia: Julio Cesar; Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo; Luiz Gustavo, Fernandinho (46. Paulinho); Oscar; Hulk (46. Ramires), Fred (70. Willian), Bernard.

Saksamaa: Manuel Neuer; Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels (46. Per Mertesacker), Benedikt Höwedes; Sami Khedira (77. Julian Draxler), Bastian Schweinsteiger; Thomas Müller, Toni Kroos, Mesut Özil; Miroslav Klose (58. Andre Schürrle).

Mängu käik (Brasiilia-Saksamaa):

Brasiilia algkoosseis: Julio Cesar; Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo; Luiz Gustavo, Fernandinho; Oscar; Hulk, Fred, Bernard

Saksamaa algkoosseis: Manuel Neuer; Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels, Benedikt Höwedes; Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger; Thomas Müller, Toni Kroos, Mesut Özil; Miroslav Klose

Tänast poolfinaali kohtumist vilistab Mehhiko kohtunik Marco Rodriguez.

Brasiilia-Saksamaa kohtumine algab poole tunni pärast!

Brasiilia ja Saksamaa koondised tulevad väljakule.

Kõlavad mõlema riigi hümnid!

Neymar on mängijate mõtetes platsil kohal: Brasiilia koondis on hümni laulmise ajaks ka Neymari särgi kaasa võtnud.

0:0

Poolfinaali avavile on kõlanud!

0:0

1. minut: Esimene nurgalöök Brasiiliale, mille lööb lahti Oscar!

0:0

1. minut: Oscar lööb palli väravale peale, kuid pall viiakse sealt eemale.

0:0

2. minut: Marcelo lööb väravale kaugelt peale, kuid eksib. Saksamaa kaitse laseb mehe vabalt löögile.

Mäng on alanud kiire tempoga!

0:0

6. minut: Ohtlik olukord Brasiilia värava all! Khedira lööb väravale peale, kuid lööb palli vastu Kroosi.

0:0

8. minut: Klosele vilistatakse David Luizi särgist tirimise eest viga.

0:0

10. minut: Esimene nurgalöök Saksamaale! Kroos on palli taga.

0:1

11. minut: MÜLLER VIIB SAKSAMAA NURGALÖÖGIST MÄNGU JUHTIMA! Müller jäeti karistusalas vabaks ja tal ei olnud sellisest kohast keeruline Brasiilia väravavõrku sahistada.

Saksamaa mängib kõrge pressinguga.

0:1

13. minut: Saksamaal tekib Brasiilia värava all võimalus, kuid David Luiz saab palli enda valdusesse.

0:1

17. minut: Nurgalöök Brasiiliale!

0:1

20. minut: Klose tekitab Brasiilia värava all ohtliku olukorra, kuid David Luiz päästab taaskord olukorra.

0:1

21. minut: Klose lööb väravale peale, kuid pall veereb otse Cesarile sülle.

0:2

22. minut: KLOSE VIIB SAKSAMAA 2:0 MÄNGU JUHTIMA!

Klose lastakse väga lihtsalt löögile: Cesar tõrjub küll tema esimese löögi, kuid teise löögi lööb ta sisse.

0:3

24. minut: KROOS LÖÖB SAKSAMAALE KOLMANDA VÄRAVA!

0:4

25. minut: KROOS LÖÖB VEEL ÜHE VÄRAVA! SAKSAMAA JUHIB 4:0! USKUMATU MÄNG!

0:5

29. minut: KHEDRIA LÖÖB KOHTUMISE VIIENDA VÄRAVA! SAKSAMAA JUHIB MÄNGU 5:0! Brasiilia kaitse lasi vea läbi ja Khedira pääses löögile.

0:5

32. minut: Nurgalöök Saksamaale. Palli taga on Özil

Kohtumine on kindlalt Saksamaa kontrolli all.

0:5

37. minut: Karistuslöök Saksamaale väga ohtliku koha pealt!

0:5

38. minut: Karistuslöögi mängib lahti Özil, kes lööb palli väravast üle.

Viimati lõi jalgpalli MM-il poolfinaalis viis väravat ühes kohtumises Brasiilia 1958. aastal. Ajalugu teeb tänasega kannapöörde.

0:5

40. minut: Oscar pääseb löögile, kuid pall tõrjutakse. Lõpuks ometi pääseb ka Brasiilia löögile!

0:5

43. minut: Karistuslöök Brasiiliale, mis mängitakse värava ette.

0:5

44. minut: Brasiilial tekib võimalus, kuid keegi brasiillastest ei jõua õigeks ajaks värava ette.

0:5

45. minut: Esimesele poolajale lisatakse üks lisaminut.

0:5

45 + 1 minutit: Esimene poolaeg on lõppenud! Saksamaa juhib kohtumist 5:0!

0:5

Teine poolaeg on alanud!

0:5

Brasiilia vahetas poolajal Hulki ja Fernandinho välja. Asemele tulid Paulinho ja Ramires.

0:5

Saksamaa vahetas poolajal Hummelsi Mertesackeri vastu välja.

0:5

47. minut: Ramires pääseb löögile!

0:5

48. minut: Klosele vilistatakse viga.

0:5

49. minut: Ramires pääseb löögile, kuid Neuer tõrjub löögi.

0:5

51. minut: Brasiilial tekib suurepärane võimalus! Neuer tõrjub!

0:5

52. minut: Nurgalöök Brasiiliale, mille lööb lahti Bernard.

0:5

53. minut: Taaskord suurepärane võimalus Brasiilial värav skoorida! Paulinho pääseb löögile, kuid Neuer tõrjub.

0:5

54. minut: Nurgalöök Brasiiliale. Oscar on palli taga.

0:5

55. minut: Marcelo tõstab palli tagaposti, kuid Oscar ei jõua pallini.

0:5

56. minut: Neuer tuleb väravast välja.

0:5

57. minut: Klose vahetatakse Schürrle vastu välja.

0:5

58. minut: Brasiilia võidab palli keskväljal, Fred lööb väravale peale, kuid Neuer tõrjub.

0:5

59. minut: Saksamaal tekib võimalus kuues värav lüüa: brasiillased teevad sööduvea. Värav jääb realiseerimata.

0:5

60. minut: Nurgalöök Saksamaale!

0:5

60. minut: Müller lööb väga ohtlikult väravale peale, kuid Cesar teeb suurepärase tõrje!

0:5

61. minut: Ohtlik olukord Saksamaa värava all!

0:5

62. minut: Nurgalöök Brasiiliale! Oscar lööb palli värava ette, Neuer tuleb väravast välja.

0:5

65. minut: Paulinho niidab Höwedese maha ja talle vilistatakse viga.

0:5

66. minut: Saksamaal tekib suurepärane võimalus lüüa kuues värav, kuid Cesar tuleb väravast välja ja lööb palli eemale.

0:5

67. minut: Dante saab kollase kaardi Mülleri maha niitmise eest!

0:6

69. minut: SCHÜRRLE LÖÖB KOHTUMISE KUUENDA VÄRAVA!

0:6

69. minut: Fred vahetatakse Williani vastu välja.

0:6

73. minut: Paulinho lööb väravale peale, kuid Neuer saab palli kätte.

0:6

75. minut: Khedira vahetatakse Draxleri vastu välja.

0:6

77. minut: David Luizile vilistatakse viga.

0:7

78. minut: SCHÜRRLE LÖÖB VÄRAVA! SAKSAMAA JUHIB KOHTUMIST ÜLEKAALUKALT 7:0!

0:7

80. minut: Nurgalöök Brasiiliale, mis mängitakse lahti. Marcelo lööb väravale eemalt peale, kuid eksib.

0:7

82. minut: Schürrle lööb rikošetiga palli väravale peale, kuid Dante blokeerib löögi.

Saksamaa vajab veel ühte väravat, et korrata nende suurimat võitu jalgpalli MM-il. 2002. aastal lõi Saksamaa kohtumises Saudi-Araabia vastu kaheksa väravat.

0:7

88. minut: Nurgalöök Saksamaale. Özil on palli taga.

0:7

89. minut: Brasiilial tekib võimalus üks värav tagasi lüüa. Oscar lööb väravale peale, kuid väravat ei realiseerita.

0:7

90. minut: Özilil tekib võimalus kaheksas värav lüüa, kuid ta lööb väravast mööda.

1:7

90. minut: OSCAR LÖÖB VÄRAVA!

1:7

90. minut: Teisele poolajale lisatakse kaks lisaminutit.

1:7

90 + 1 minutit: Nurgalöök Brasiiliale, mis mängitakse lühikeselt lahti.

1:7

90 + 1 minut: David Luiz lööb väravale peale, pall veereb Neuerile sülle.

Teine poolaeg on lõppenud! Saksamaa võitis kohtumise ülekaalukalt seisuga 7:1 ja pääses juba kaheksandat korda finaali!

Omavahel on viiekordne maailmameister Brasiilia ja kolmel korral MMil triumfeerinud Saksamaa kohtunud korra: 2002. aasta finaalis ning siis jäi peale Brasiilia.

Võõrustajate suurimaks küsimuseks on, kuidas saada hakkama ilma vigastada saadud Neymarita, sakslastel tuleb omakorda üle olla seni Euroopa tiimide jaoks kohati keeruliseks osutunud ilmastikutingimustest.