Hispaania alistas Saksamaa ning jõudis esmakordselt MM-finaali

Lõuna-Aafrika Vabariigis toimuval jalgpalli MM-finaalturniiril jõudis teise meeskonnana finaali valitsev Euroopa meister Hispaania, kes alistas poolfinaalis 1:0 Saksamaa (sama tulemusega alistas Hispaania Saksamaa ka kaks aastat tagasi EM-finaalis).

Hispaania jõudis sellega üldse esmakordselt MM-finaalturniiridel finaali.

Kohtumise ainsa värava lõi Carles Puyol mängu 73. minutil, kui ta suunas peaga väravasse Xavi nurgalöögi.

Hispaania on käimasoleval MMil seni play-off seerias alistanud kõik vastased 1:0. Varem on sarnase seeriaga finaali jõudnud vaid Saksamaa 2002. aastal, kui esikohamatšis jäädi alla Brasiiliale.

Finaalis kohtub Hispaania pühapäeva õhtul nüüd Hollandiga. Pronksmedali saatuse selgitavad laupäeval Saksamaa ja Uruguay.

Mängu käik:

-

Mäng käib!

1 min

Saksamaa paneb palli mängu

2 min

Mäng on alanud väga rahulikult

4 min

Mäng on korraks katkenud, kuna tribüünidelt jooksis keegi väljakule, kes turvameeste poolt kiiresti siiski ära toimetatakse

6 min

Pedro murrab trahvikasti, kuid Lahm võtab talt palli

7 min

Villa saab hea söödu värava ette, kuid Neueri hea väljatulek päästab Saksamaa

9 min

Kohtumise alguses hoiab Hispaania kindlamalt palli ja lükkab hästi söötu

13 min

Hispaania lükkab rahulikult enda väravapoolel palli

13 min

Hispaania teenib nurgalöögi

14 min

Hispaania mängib nurgalöögi lühidalt lahti ning Puyol leitakse värava alt hästi ülesse, Barcelona kaitsja saadab palli siiski kindlalt üle

15 min

Omakorda teenib nurgalöögi Saksamaa

16 min

Casillas saab näpud nurgalöögile vahele ja sakslased saavad uue nurgalöögi

16 min

Midagi ohtlikku sakslased nurgalöögist välja ei võlu

19 min

Ramose pealelöök lendab üle värava

22 min

Hispaania ründab, kuid seni ilma suurema eduta

23 min

Klose saab Özililt hea söödu, kuid Hispaania kaitsjad saavad õigel ajal jaole

27 min

Ülekaal püsib endiselt Hispaania käes, väravaarve on siiski avamata

29 min

Vahepeal kergelt vigastada saanud Podolski on uuesti väljakul

30 min

Alonso kauglöök lendab väravast mööda

32 min

Trochowski saadab hea löögi värava suunas, mille Casillas siiski üle otsajoone lükkab

35 min

Viimastel minutitel on ka Saksamaa rohkem ründama hakanud

36 min

Sakslastel on tekkimas hea võimalus, kuid Podolski on suluseisus

40 min

Käib rahulik palliveeretamine keskväljal

42 min

Hispaanlased saadavad karistusalasse kaks tsenderdust, kuid Saksamaa kaitsjad seisavad kindlalt ning löövad palli ära

42 min

Hispaania teenib karistuslöögi, mis mängitakse lahti, kuid tulemuseta

45 min

Pedro trikitab pikalt, kuid head löögikohta ta siiski välja ei teeni

45 min

Esimesele poolajale lisatakse üks minut

45 min

Saksamaa ründab ja Özil kukub karistusalas, kuid penaltit Saksamaale ei anta

45 min

Neuer püüab kindlalt Pedro kauglöögi

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Käib teine poolaeg

46 min

Hispaanlased otsivad pika sööduga Villat, kuid pall lendab kindlalt üle Villa pea

48 min

Pedro mängib paremal äärel üle mitu vastast ning söödab keskele Alonsole, kes lööb siiski väravast mööda

50 min

Alonso tulistab taas kaugelt, pall lendab jälle küllaltki vähe väravast mööda

52 min

Saksamaa vahetab. Boateng pingile, Jansen mängu

55 min

Xavi mängib Villa löögile, kuid Villa löök läheb siiski väravast mööda

58 min

Hispaanlased korraldavad sakslaste värava all tõelist tulevärki, kuid siiski jääb veel skoor avamata. Kõigepealt tõrjub Neuer Pedro löögi ning seejärel ei ulatu Villa Xavi hea sööduni

60 min

Hispaanlased jätkavad aktiivselt

61 min

Klose saab vasaku jalaga löögile, kuid pall lendab kindlalt üle

62 min

Saksamaa teeb teise vahetuse. Trochowski pingile, Kroos mängu

63 min

Ramos kukub karistusalas, kuid penaltit ei anta

65 min

Hispaania ülekaal on muutunud suuremaks

68 min

Sakslastel on viimastel minutitel raskusi juba üle poole väljaku saamisega

69 min

Kroos mängitakse suurepäraselt kohalt löögile, kuid Casillas tõrjub

70 min

Saksamaa ründab taas ja teenitakse nurgalöök

73 min

Iniesta üritab vasakust äärest läbi murda ja teenib nurgalöögi

73 min

JA VÄRAV! HISPAANIA JUHIB 1:0

73 min

Puyol realiseerib peaga Xavi nurgalöögi

76 min

Nüüd on ohjad haaranud Saksamaa

76 min

Casillas püüab Klose eest palli

79 min

Villa jookseb üksinda kahe Saksamaa kaitsja vastu, kuid kaotab siiski palli

81 min

Saksamaa teeb ka oma kolmanda vahetuse. Khedira pingile, Gomez mängu

81 min

Esimese vahetuse teeb ka Hispaania. Villa pingile, Torres mängu

82 min

Hispaanial suurepärane võimalus. Pedro paneb ennast siiski raskesse olukorda ja kaotab palli. Samal ajal oli Torres kõrval täiesti üksinda ning oleks saanud väravavahiga koheselt silmitsi

84 min

Alonso tõmbab Özili maha ja Saksamaa teenib karistuslöögi

85 min

Schweinsteiger kukub karistusala joonel, kuid mäng siiski jätkub

85 min

Hispaania vahetab. Pedro pingile, Silva mängu

88 min

Sakslased üritavad, kuid mäng läheneb vaikselt lõpule

89 min

Torres üritab kaitsjaid üle mängida, kuid sakslased jäävad peale

90 min

Mängule lisatakse kolm minutit

90 min

Hispaanlased teevad veel taktikalise vahetuse. Alonso pingile, Marchena mängu

90 min

MÄNG LÄBI! HISPAANIA JÕUAB FINAALI!

Algkoosseisudes on suurimaks üllatuseks see, et Hispaania koondise peatreener Vicente del Bosque jättis pingile Fernando Torrese ning pani algkoosseisu Pedro.

Saksamaa algkoosseis: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Jerome Boateng, Piotr Trochowski, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Mesut Özil, Lukas Podolski, Miroslav Klose.

Hispaania algkoosseis: Iker Casillas, Sergio Ramos, Gerard Pique, Carles Puyol, Joan Capdevila, Xabi Alonso, Xavi, Andres Iniesta, Sergio Busquets, Pedro, David Villa.

Samad meeskonnad olid teatavasti vastamisi ka kaks aastat tagasi Euroopa meistrivõistluste finaalis ning siis jäi tulemusega 1:0 peale Hispaania.

Kui Saksamaa on kolmekordne maailmameister, siis Hispaania koondis jõudis Lõuna-Aafrika Vabariigis oma jalgpalliajaloos alles teist korda nelja parema sekka. Seni pole Hispaania koondis kunagi MMi finaalis mänginud.

Tänase kohtumise võitja kohtub pühapäeval finaalis Hollandiga. Tänase kohtumise kaotaja mängib laupäeval Uruguay'ga kolmanda koha peale.