Argentina võitis põneva penaltiseeria järel Hollandit ja jõudis finaali

Argentina kangelaseks tõusis väravavaht Sergio Romero
Argentina kangelaseks tõusis väravavaht Sergio Romero Foto: SCANPIX

Brasiilias toimuva jalgpalli MMil teises poolfinaalis võitis Argentina penaltiseeria järel Hollandit ning kohtub pühapäevases finaalis Saksamaaga.

Argentina ja Holland ei suutnud ei noormaalajal ega lisaajal väravani jõuda. Penaltiseerias olid selgelt paremad argentiinlased, kes lõid sisse kõik neli lööki. Hollandi poolelt eksisid aga Ron Vlaar ja Wesley Sneijder. Mõlemal korral sai tõrje kirja mängu parimaks valitud väravavaht Sergio Romero.

Holland - Argentina 0:0, penaltiseeria 2:4

Hoiatused: 45. Martins Indi, 105. Huntelaar - 49. Demichelis

Holland: Cillessen, De Vrij, Vlaar, Martins Indi (46. Janmaat), Kuyt, De Jong (62. Clasie), Sneijder, Wijnaldum, Blind, Robben, van Persie (96. Huntelaar)

Argentina: Romero, Zabaleta, Demichelis, Garay, Rojo, Perez (81. Palacio), Biglia, Mascherano, Lavezzi (100. Rodriguez), Messi, Higuain (82. Agüero).

Otsekajastus:

-

Kas peale jääb imeline Messi või Hollandit toetav ajalugu?

Tänases Postimehe paberlehes ilmunud mängu eelvaade, mille juures on ka informatiivne meeskondasid tutvustav graafik

-

Kohtumise alguseni on jäänud kaks tundi. Umbes tunni pärast toome teieni ka tänased algkoosseisud

-

Argentina algkoosseis: Romero, Zabaleta, Demichelis, Garay, Rojo, Perez, Biglia, Mascherano, Lavezzi, Messi, Higuain

Hollandi algkoosseis: Cillessen, De Vrij, Vlaar, Martins Indi, Kuyt, De Jong, Snejder, Wijnaldum, Blind, Robben, Van Persie

-

Kohtumise eel küsimärgi all olnud Robin van Persie ja Nigel De Jong kuuluvad algkoosseisu. Argentina poolelt pole aga Angel Di Maria imelist paranemist läbi teinud

-

Hetkel on mängu toimumiskohas Sao Paulos 15 kraadi sooja ja vahelduva pilvisusega ilm. Ideaalsed tingimused. Kohtumine algab kohaliku aja järgi kell 17

-

Jalgpallurid sammuvad väljakule. Ühe suure staari saadab täna platsile 6-aastane Eesti poiss Lukas

-

Senise MMi 61 mänguga on löödud 167 väravat. Ehk siis täna võiks oodata umbes kolme tabamust

-

Hümnid kuulatud ja kõik on poolfinaali alguseks valmis. Finaalis ootab tänase kohtumise võitjat Saksamaa

-

KOHTUMINE ON ALANUD!

2min

Esimeste minutitega kumbki meeskond erilist tulevärki veel käima pole tõmmanud

5min

Pall püsib keskväljal ja kumbki meeskond pole initsiatiivi haaranud

7min

Holland käib Argentina kaitseliinile kõrgelt peale ning on seni veidi särtsakam olnud

11min

Argentina teenib küljejoone juurest karistuslöögi. Korraliku tsenderduse löövad hollandlased siiski klaariks

13min

Mascherano eksib söödul ning Sneijder proovib kauglööki. Seekord siiski veel mööda

14min

Argentinale 20 meetri pealt karistuslöök! Messile suurepärane võimalus

15min

Messi lööb tugevalt väravavahipoolsesse nurka. Cillessen püüab

19min

Argentina teenib kohtumise esimese nurgalöögi

20min

Viimastel minutitel on Argentina mänguohjad enda kätte saanud. Holland seisab aga kaitses tihedalt koos ja palju ruumi vastastele ei anta

21min

Taas nurgalöök Argentinale

24min

Argentiinlaste kolmanda nurgalöögi järel saab Garay ohtlikult löögile, kuid pall lendab üle värava. Esimene ohtlikum olukord tänases mängus

28min

Mascherano põrkas vastasega pead pidi kokku ning kaotab tasakaalu. Mees tuigub veidi aega ja kukub siis murule

29min

Mees tõuseb siiski jalule ning tuleb väljakule tagasi. Veel mõne minuti eest oli tema pilk ikka väga hägune

30min

Eilses poolfinaalis oli poole tunni järel löödud juba viis väravat. Tänane saldo on 4 pealelööki, millest üks läks ka raamidesse

34min

Argentina on vallanud palli 53 protsenti mänguajast. Pealelöögid on argentiinlaste kasuks 4:1

40min

Mõlemad meeskonnad proovivad kõigest väest vältida brasiillaste eilseid vigu. Pigem mängitakse ettevaatlikult ja liigseid riske ei võeta

43min

Poolaja lõpus hoiab Holland veidi rohkem palli. Laias laastus on olnud suhteliselt sündmustevaene poolaeg

45min

Martins Indi teenib kohtumise esimese poolfinaali

45min

ALGAS TEINE POOLAEG

47min

Mitte kunagi pole mitte ükski MMi poolfinaal 0:0 viigiga lõppenud

49min

Demichelis teeb Robbenile vea ning teenib kollase kaardi

50min

Sneijder proovib karistuslöögist otse peale lüüa, kuid löök ebaõnnestub

54min

Teisel poolajal proovib Holland initsiatiivi enda kätte saada. Ka Robben on vähe rohkem pildis olnud kui avapoolajal

58min

Viimastel minutitel on mõlemad meeskonnad lihtsalt oma kaitseliinis palli veeretanud ning korralikku rünnakut pole ammu üles võetud

58min

Lõpuks annab Lavezzi poolohtliku tsenderduse, mille Janmaat puhtaks lööb

62min

Holland vahetab: De Jong välja, Clasie tuleb väljakule

65min

Teisel poolajal on Holland rohkem palli hoidnud. Nüüd võetakse üles pikk rünnak, mis lõppeb ka tsenderdusega. Omadeni pall siiski otsustaval hetkel ei jõua

70min

Taktikaline heitlus. Ootusärevus on suur - kes eksib esimesena? Ilmselt see üks ja ainus otsustav eksimus tänase mängu saatuse ka otsustab

74min

Holland on pallivaldamise enda kasuks kallutanud, 53:47. Peolelöögid Argentina kasuks 4:2

76min

Higuain virutab palli lähedalt küljevõrku. Äärekohtunik tõuseb aga suluseisu märgiks lipu

78min

Argentina on vajunud oma väljakupoolele, Holland ründab. Kas argentiinlased loodavad kiiretele vasturünnakutele? Igal juhul peaks Hollandi selline pressing natukene mängu avama

81min

Argentina teeb kaks vahetust: Higuain ja Perez lahkuvad, Agüero ja Palacio tulevad väljakule

84min

Rojo kauglöögi püüab Cillessen kindlalt

86min

Hollandile nurgalöök. Sneijderi tsenderdus aga omadeni ei jõua

87min

Messi suurepärane sööt leiab Agüero, kuid kaitsjad suuavad tema löögi blokeerida

89min

Mäng tiksub rahulikult lisaaja suunas. Argentina mehed veeretavad kaitseliinis üksteisele palli ja rünnakuteks käike eriti otsita

90min

Mängu parim võimalus tekib esimesel lisaminutil. Robben pääseb väravavahiga silmitsi, kuid otsustav puude läheb mehel liiga pikaks. Mascherano jõuab viimasel hetkel päästma.

-

NORMAALAEG ON LÕPPENUD!

-

Kui lisaajal mängupilt kohe kiiresti muutuma ei hakka, siis näeme ilmselt täna penaltiseeriat

-

Huvitav, kas Holland otsustab ka täna enne penaltiseeriat väravavahti vahetada

-

ALGAS LISAAEG!

93min

Klaas Jan Huntelaar teeb end soojaks. Seni on Holland suutnud vaid ühe löögi raamidesse lüüa. Kokku on sooritatud neli pealelööki

95min

Kõik läheb samas taktis edasi. Holland hoiab palli, aga midagi eriti põnevat ette ei võta

96min

Mõlemad meeskonnad nagu ootaks vastase otsustavat eksimust

96min

Holland vahetab: Van Persie lahkub, Huntelaar tuleb väljakule. Van Persie andis kaptenipaele Robbenile

97min

See oli Hollandi kolmas vahetus, seega on kindel, et penaltide ajal väravavahti seekord ei vahetata

99min

Robben teeb kaugelt väga hea pealelöögi, kuid Romerol õnnestub püüda.

100min

Kohe tekib ohtlik olukord Hollandi värava all, kuid Palacio terva tsenderduse võtab kaitsja vahelt

101min

Argentina vahetab: Lavezzi välja, Rodriguez sisse

104min

Huntelaar teenib kollase kaardi

-

LISAAJA ESIMENE POOLAEG ON LÕPPENUD

107min

Kuyt teeb Zabaletale haiget ja mäng pannakse seisma. Zabaleta on pikalt maas pikali. Kõik vahetused on tehtud

110min

De Vrij proovib umbes 30 meetri pealt õnne, kuid pall lendab selgelt mööda

112min

Mängu tempo on väga madal. Eriti pärast Zabaleta vigastust

114min

Paistab, et keegi enam mingeid riske ei võta. Kumbki meeskond ründesse erilisi jõude ei saada. Meeskonnad on leppinud oma saatusega ning valmistutakse penaltiseeriaks

116min

Hollandi kaitse nüüd lõpuks eksib. Palacio pääseb Cillesseniga silmitsi, kuid mees lükkab peagi palli väravavahile kätte

117min

Argentina siiski veel proovib. Rodriguez saab Messi tsenderduse järel löögile, kuid Cillessen püüab

120min

Kohtunik lisab lisaajale ühe lisaminuti

-

LISAAEG ON LÕPPENUD. JÄRGNEB PENALTISEERIA!

-

Holland võitis veerandfinaalis penaltiseeria järel Costa Ricat, kuid siis seisis nende väravas Tim Krul. Täna kaitseb hollandlaste väravat Jasper Cillessen