Holland alistas pronksiheitluses Brasiilia

Priscilla Õmblus
Õnnelikud Arjen Robben ja Stefan de Vrij said pronksmedalid kaela.
Õnnelikud Arjen Robben ja Stefan de Vrij said pronksmedalid kaela. Foto: SCANPIX

Tänases jalgpalli MM-i pronksimängus võtsid kolmanda koha eest omavahel mõõtu Brasiilia ja Holland. Pronksi tõi turniirilt koju Hollandi koondis, kes alistas Brasiiliat seisuga 3:0. Teisel mänguminutil niitis Thiago Silva karistusalas Arjen Robbeni pikali ja Holland teenis penalti, mille Robin van Persie kindlalt sisse lõi. 17. mänguminutil sahistas Daley Blind Brasiilia väravavõrku. Teise poolaja esimesel lisaminutil viis Georgio Wijnaldum Hollandi kohtumise 3:0 juhtima.

Brasiilia - Holland 0:3 (0:2)
Väravad: 3. pen. Robin van Persie, 17. Daley Blind, 90+1. Georginio Wijnaldum

Hoiatused: 2. Thiago Silva, 54. Fernandinho, 68. Oscar - 9. Arjen Robben, 36. Jonathan de Guzman

Brasiilia: Cesar, Maicon, Silva, Luiz, Maxwell, Gustavo (46. Fernandinho), Paulinho (57. Hernanes), Ramires (73. Hulk), Oscar, Willian, Jo

Holland: Cillessen (90+3. Vorm), Kuyt, De Vrij, Vlaar, Martins Indi, Blind (70. Janmaat), Clasie (90. Veltman), Wijnaldum, Sneijder, Robben, Van Persie

Mängu käik (Brasiilia-Holland):

Brasiilia algkoosseis: Cesar, Maicon, Silva, Luiz, Maxwell, Gustavo, Paulinho, Ramires, Oscar, Willian, Jo

Hollandi algkoosseis: Cillessen, Kuyt, De Vrij, Vlaar, Martins Indi, Blind, Clasie, Wijnaldum, Sneijder, Robben, Van Persie

Pronksimäng Brasiilia ja Hollandi vahel algab poole tunni pärast!

Pronksimängu alguseni on jäänud 15 minutit!

Meeskonnad tulevad väljakule.

Kõlavad mõlema riigi hümnid.

Kohtumist vilistab Djamel Haimoudi.

0:0

Avavile on kõlanud!

Snejider täna vigastuse tõttu ikkagi ei mängi ning teda asendab Jonathan De Guzman.

Brasiilia alustab mängu kõrge pressinguga.

0:0

1. minut: Silva niidab Robbeni karistusalas maha. PENALTI!

0:1

2. minut: VAN PERSIE LÖÖB PENALTI VÄRAVASSE SISSE!

0:1

2. minut: Thiago Silvale kollane kaart!

0:1

5. minut: Ramires tsenderdab värava ette, kuid väravat sellest söödust ei realiseerita.

0:1

7. minut: Ohtlik olukord Hollandi värava all, kuid hollandlased suudavad surve alt välja tulla ja palli värava alt minema toimetada.

0:1

8. minut: Robben saab Paulinho särgist tirimise eest kollase kaardi!

0:1

9. minut: Karistuslöök Brasiiliale, mis mängitakse lühikeselt lahti.

0:1

10. minut: Jo'l tekib võimalus peaga väravale peale lüüa, kuid ta ei jõua pallini.

0:1

12. minut: Ramires tsenderdab palli kasti, kuid pall toimetatakse rikošetiga värava juurest minema.

0:2

17. minut: BLIND LÖÖB TÄNASE MÄNGU TEISE VÄRAVA!

0:2

18. minut: Karistuslöök Brasiiliale, mis mängitakse lühikeselt lahti.

0:2

20. minut: Oscar lööb väravale kaugelt peale, kuid Cillessen saab palli kätte.

0:2

22. minut: Maiconil on suurepärane võimalus väravale peale lüüa, kuid Vlaar blokeerib löögi.

0:2

23. minut: Paulinhole vilistatakse viga.

0:2

24. minut: Kuyt tahab värava ette tsenderdada, kuid pall lendab kõrge kaarega väravast üle.

0:2

25. minut: De Guzmanile vilistatakse viga.

0:2

27. minut: Martins Indi niidab Oscari maha. Brasiilia saab väga hea koha pealt karistuslöögi!

0:2

27. minut: Oscar tsenderdab trahvikasti joone pealt karistuslöögi värava ette, kui hollandlased toimetavad palli kastist eemale.

0:2

29. minut: De Guzman saab suurepärase koha pealt väravale peale lüüa, kuid lööb palli väravast üle.

0:2

31. minut: Gustavo teeb Robbenile vea. Karistuslöök Hollandile, mille lööb lahti Robben.

0:2

32. minut: Robben lööb palli väravale peale.

0:2

33. minut: Wijnaldum teeb Maiconile vea. Karistuslöök Brasiiliale väga hea koha pealt!

0:2

34. minut: Oscar lööb karistuslöögi väravale peale, kuid Wijnaldum saab pea vahele.

0:2

34. minut: Nurgalöök Brasiiliale!

0:2

35. minut: Willian lööb nurgalöögi lahti.

0:2

36. minut: De Guzman saab kollase kaardi Oscari rebimise ja maha niitmise eest!

0:2

37. minut: Oscar lööb karistuslöögi tagaposti, kuid Paulinho ega David Luiz ei ulatu pallini.

0:2

38. minut: Kuyt saab küünarnukiga vastu pead ja ta peab väljakult ära tulema, sest veri on vaja kinni saada.

0:2

39. minut: Meeskonnad kasutavad tekkinud pausi ära ja teevad väljaku ääres joogipausi.

0:2

40. minut: Van Persie lööb väravale peale, kuid Cesar saab palli kätte.

0:2

42. minut: Ramires võetakse karistusala joone lähedal maha. Karistuslöök Brasiiliale väga hea koha pealt!

0:2

44. minut: Oscar lööb karistuslöögi väravale peale, kuid löök blokeeritakse. Brasiilial tekib ka teine võimalus väravale peale lüüa.

0:2

45. minut: Mänguajale lisatakse kaks lisaminutit.

0:2

45 + 1 minutit: Hollandil tekib väga hea võimalus Brasiilia värava all!

Esimene poolaeg on lõppenud seisuga 2:0 Hollandile!

Esimesel poolajal valdas Brasiilia palli 59% ja Holland 41%. Brasiilia tegi kokku seitse viga, Holland seevastu 10 viga.

Teine poolaeg on alanud!

0:2

46. minut: Nurgalöök Brasiiliale, pall jääb küll kasti sisse, kuid hollandlased toimetavad palli kastist eemale.

0:2

49. minut: Robben pääseb ohtliku koha pealt löögile!

0:2

50. minut: Wijnaldum pääseb värava peale löögile!

Brasiilia on teise poolaja alguses mängu domineerivam pool.

0:2

54. minut: Fernandinho saab kollase kaardi!

0:2

57. minut: Paulinho vahetatakse Hernanese vastu välja.

0:2

58. minut: Vlaar lööb väravale peale, kuid Cesar saab palli kätte.

0:2

60. minut: Ramires lööb eemalt väravale peale, kuid eksib paari meetriga.

0:2

60. minut: Maxwell pääseb hea koha pealt löögile, kuid Kuyt saab jala vahele.

0:2

62. minut: Maicon tõuseb suurepäraselt värava ette ja teenib Brasiiliale karistuslöögi.

0:2

63. minut: David Luiz lööb karistuslöögi otse väravale peale, kuid Cillessen tõrjub palli.

0:2

65. minut: Ohtlik olukord Hollandi värava all!

0:2

66. minut: David Luiz üritab värava ette tsenderdada, kuid seal valitseb tühjus ja pall lendab kõrgelt üle värava.

0:2

68. minut: Kollane kaart Oscarile teesklemise eest!

0:2

70. minut: Blind vahetatakse vigastuse tagajärjelt Janmaati vastu välja.

0:2

71. minut: Väga ohtlik olukord Brasiilia värava all! Robben ei pääse kastis löögile!

0:2

72. minut: Hulk vahetatakse Ramirese vastu välja.

0:2

73. minut: Robben viib palli kasti, kuid ei pääse löögile, sest ta viskub kastis pikali. Vilet ei tule.

0:2

74. minut: Hulk keerutab palli väravale peale, kuid pall lendab üle värava.

0:2

76. minut: Hulk viib palli kasti sisse, kuid kaotab palli.

0:2

77. minut: Robben niidetatakse maha ja Holland teenib karistuslöögi, mis mängitakse lühikeselt lahti.

0:2

78. minut: Oscar lükkab palli värava ette, kuid Vlaar lööb palli väravast eemale.

0:2

79. minut: Nurgalöök Brasiiliale!

0:2

80. minut: Robben annab palli värava alla, kuid SIlva toimetab palli väravast eemale.

0:2

81. minut: Willian tsenderdab palli tagaposti, kuid Cillessen saab palli kätte.

0:2

81. minut: Kuyt annab suurepärase söödu värava ette, kuid Robben kukub värava ees ja ei pääse löögile.

0:2

84. minut: Brasiilia teenib suurepärase koha pealt karistuslöögi!

0:2

85. minut: Hulk lööb karistuslöögi teravalt kasti, kuid hollandlane saab pea vahele.

0:2

87. minut: Nurgalöök Hollandile!

0:2

87. minut: Robben annab nurgalöögi teravalt värava peale, kuid Kuyt lööb palli peaga väravast üle.

0:2

88. minut: Clasiel tekivad krambid. Aeg tiksub Brasiilia kahjuks.

0:2

89. minut: Clasie viiakse kanderaamil väljakult minema ja vahetatakse Veltmani vastu välja.

0:2

90. minut: Teisele poolajale lisatakse viis lisaminutit.

0:3

90 + 1 minutit: JANMAART LÖÖB VÄRAVA! SEIS ON 3:0 HOLLANDILE!

0:3

90 + 2 minutit: Väravavaht Cillessen vahetatakse Vormi vastu välja.

0:3

90 + 3 minutit: Brasiilia värava all tekib väga ohtlik olukord, neljas värav oli väga lähedal!

0:3

90 + 4 minutit: Maicon lööb väravale eemalt peale, kuid pall lendab kõrgelt üle värava.

Pronksimäng on lõppenud seisuga 3:0 Hollandile!

Omavahel on Brasiilia ja Holland varem kohtunud 11 korda, neist neljal korral on vastamisi oldud MMil. Hollandlased on MMil peetud vastasseisus võitnud kaks korda, Brasiilia on suutnud Hollandi alistada ühel korral normaalajal (1994) ning korra penaltiseeria abil (1998).