Saksamaa võitis lisaajal Argentinat ja tuli neljandat korda maailmameistriks

Vahetusmees Mario Götze (paremal) tähistab MMi finaalis löödud otsustavat väravat Foto: SCANPIX

Brasiilias peeti maha jalgpalli MMi finaalkohtumine, kus Saksamaa oli lisaaja järel 1:0 üle Argentina koondisest. Normaalajal kumbki meeskond väravani ei jõudnud ning otsustavaks sai vahetusmehe Mario Götze tabamus 113. minutil.

Saksamaa jaoks on tegemist neljanda MM-tiitliga - varem on ihaldatud karikas võidetud 1954, 1974 ja 1990 aastal.

Saksamaa - Argentina 1:0

Värav: 113. Götze

Hoiatused: 29. Schweinsteiger, 31. Höwedes - 64. Mascherano, 65. Agüero

Saksamaa: Manuel Neuer; Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels, Benedikt Höwedes; Bastian Schweinsteiger, Christoph Kramer (31. Andre Schürrle); Toni Kroos; Thomas Müller, Miroslav Klose (88. Mario Götze), Mesut Özil (120. Per Mertesacker)

Argentina: Sergio Romero; Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Ezequiel Garay, Marcos Rojo; Enzo Perez, Javier Mascherano, Lucas Biglia, Ezequiel Lavezzi (46. Sergio Agüero); Lionel Messi, Gonzalo Higuain (78. Rodrigo Palacio)

-

Saksamaa algkoosseis: Neuer, Lahm, Boateng, Höwedes, Hummels, Schweinsteiger, Özil, Khedira, Kroos, Klose, Müller

Argentina algkoosseis: Romero, Demichelis, Zabaleta, Garay, Rojo, Mascherano, Biglia, Perez, Messi, Higuain, Lavezzi

-

Kohtumise alguseni on jäänud veerand tundi

-

Saksamaa peab enne mängu tegema muudatuse. Sami Khedira sai soojendusel vigastada ning tema asemel alustab algkoosseisust Christopher Kramer

-

Hümnid kuulatud. Suur finaal on iga hetk algamas

-

FINAAL ON ALANUD!

3min

Saksamaa teenib suurepäraselt positsioonilt karistuslöögi. Umbes 30 meetri kaguselt on võimalik pealelööki proovida

3min

Löök lendab müüri. Ei midagi ohtlikku

4min

Järgmises olukorras pääseb löögile Higuain. Mäng on alanud suhteliselt tempokalt

6min

Mängu algus on tõesti olnud üllatavalt lahtine. Pall liigub kiiresti ühest väljaku otsast teise. Poolohtlikke olukordi on olnud juba mõlemal meeskonnal

9min

Messi murrab karistusalasse, kuid tema sööt värava ette ei leia omasid

11min

Seekord proovib Biglia kaugelt peale lüüa, kuid Saksamaa kaitse blokeerib tema ürituse

12min

Argentina tõuseb äärtelt kiiresti ja ohtlikult. Seni on Saksamaa kaitse küll kindel olnud, kuid elavust Argentina nende värava all pidevalt tekitab

13min

Lahm otsib tsenderdusega Kloset, kuid ründaja ei ulatu napilt pallini. Ilmselt sellised olukordi otsib täna Saksamaa veel. Sakslased pole kunagi kaotanud ühtegi mängu, kus Klose on värava löönud

18min

Kramer saab kõva paugu vastu pead ning jääb murule pikali. Viga kohtunik selles olukorras ei näinud

19min

Lõpuks ajab mees end siiski püsti ja paistab, et saab jätkata

20min

Saksamaa on hoidnud palli 58 protsenti mänguajast. Pealelöögid 2:1 Argentina kasuks

21min

Saksamaa eksib tagasisöödul ja Higuain pääseb Neueriga silmitsi. Mehe löök lendab siiski väravast mööda. Mängu parim võimalus!

24min

Saksamaa küll hoiab palli, kuid paaril korral on väga ohtlikus kohas eksitud. Selliseid apse finaalis rohkem lubada ei saa

27min

Saksamaa on teinud 164 täpset söötu Argentina 55 vastu

29min

Schweinsteiger teenib mängu esimese kollase kaardi

30min

Higuain lööb küll palli väravasse, kuid äärekohtunik tõuseb suluseisu märgiks lipu. Õige otsus. Higuain jõudis päris pikalt väravat tähistada, enne kui ta kohtuniku poole vaatas

31min

Sunnitud vahetus. Vigastatud Kramer välja, Schürrle sisse. Mäletatavasti asendas Kramer soojendusel viga saanud Khedirat.

34min

Höwedes teenib kollase kaardi

37min

Schürrle teeb väga hea löögi esimese nurga suunas, kuid Romero tõrjub palli üle otsajoone

39min

Saksamaa on palli hoidnud 65 protsenti mänguajast. Argentina üritab aga kontrarünnakutega nõelata

40min

Messi läbimurde järel jääb pall Saksamaa värava ette laokile, kuid lõpuks suudab Boateng olukorra klaarida

42min

Saksamaa küll ründab pidevalt, kuid samal ajal on Argentina kaitsel kõik kontrolli all

43min

Mascherano eksib söödul ning Saksamaal tekib suurepärane võimalus. Romero tõrjub Kroosi löögi

45min

Müller annab taas Klose suunas tsenderduse, kuid pall läheb õige napilt veidi pikaks. Värav oli tegelikult üsna lähedal

45min

Poolajale lisatakse kaks minutit

45min

Höwedes lööb nurgalöögist tulnud palli peaga posti!!!!

-

Esimene poolaeg on lõppenud! Argentina võib õnne tänada, et saavad viigiseisul riietusruumi minna

TEINE POOLAEG!

46min

Argentinal koha ohtlik olukord, kuid Higuain jääb napilt suluseisu

47min

Messi pääseb umbes 10 meetri pealt löögile, kuid pall veereb napilt väravast mööda. Argentina on teist poolaega alustanud väga teravalt

50min

Teise poolaja algus on väga lahtine. Paistab, et Argentina on võtnud väikese riski

53min

Saksamaa suudab tempo nüüd maha tõmmata ja hakata taas palli hoidma

55min

Saksamaal ohtlik olukord. Müller saab karistusalas palli ning proovib sööduga kaaslasi otsida. Lõpuks teenitakse nurgalöök, kuid sealt midagi ohtlikku ei teki

57min

Neuer mängib väga jõuliselt Higuaini vastu. Mees jääb esialgu murule pikali. Lõpuks saab siiski jalad alla.

60min

Klose saab peaga löögile, kuid vanameister ei saa pallile jõudu taha. Romero tõrjub

62min

Mülleri sööt leiab karistusalas olnud Özili, kuid mehe puude ebaõnnestub

64min

Mascherano sõidab Klosele jalgadesse ning teenib kollase kaardi

65min

Järgmises olukorras teeb vea Agüero, kes samuti kollase kaardi teenib

68min

Pallivaldamise protsent 63:37 Saksamaa kasuks. Pealelöögid 4:4. Söödud 417:184 Saksamaale

71min

Schürrle on mitu korda aktsioonis, kuid tema löögid lähevad selgelt väravast mööda

75min

Messi hoiab pikalt palli ning lõpetab olukorra ka pealelöögiga. Seekord veel mööda

78min

Argentina vahetab: Palacio sisse, Higuain lahkub

80min

Saksamaa toimetub mitmel korral järjest palli ohtllikult karistusalasse. Argentina pääseb

82min

Saksamaa hea periood jätkub. Kroos pääseb ilusa kombinatsiooni järel löögile, kuid pall lendab väravast mööda

85min

Normaalaja lõpp on viie minuti kaugusel. Saksamaa jätkab domineerimist

86min

Argentina vahetab: Perez välja, Gago sisse

88min

Saksamaa vahetab: Klose välja, Götze sisse

90min

Kohtunik lisab normaalajale 3 minutit

90min

Götze lööb kaugelt peale, kuid Romero püüab probleemideta

-

NORMAALAEG ON LÄBI!

-

ALGAS LISAAEG!

91min

Saksamaal kaks suurepärast võimalust järjest. Romero tõrjub Schürrle lähilöögi. Jätkuolukorras jääb löögile ette kaitsja

94min

Saksamaa algus on terav. Argentina polegi eriti palli veel saanud

97min

Palaciol suurepärane võimalus! Ründaja tõstab palli üle Neueri, kuid nahkkera läheb väravast mööda

100min

Mängu tempo väga kõrgeks siiski ei tõuse. Kõik kulgeb samas rütmis nagu varem - Saksamaa hoiab palli, Argentina proovib kiirete vasturünnakutega

105min

POOLAEG! Esimene lisaaja poolaeg väga palju sündmusi siiski kaasa ei toonud

106min

Viimane veerandtund on alanud

107min

Saksamaa teenib 40 meetri pealt karistuslöögi. Tsenderdus aga omasid ei leia

109min

Agüero lööb Schweisteigeril rusikaga näo veriseks. Argentiinlasel vedas, et ta oma teist kollast kaarti ei teeninud

112min

Schweinsteiger saab lõpuks väljakule tagasi. Lahtist verd enam näha pole

113min

1:0!!!!! SAKSAMAAAAAAA! MARIO GÖTZE!!!!

113min

Schürrle annab täpse söödu Götzele, kes palli suurepäraselt värava ees omaks võtab ja võrku lööb

116min

Saksamaa on neljandale MM-tiitlile väga lähedal

117min

Argentina saadab kõik väed ründesse

118min

Messi pääseb peaga löögile, kuid pall lendab üle. Neuer kontrollib olukorda

120min

Müller murrab väga ohtlikult karistusalasse, kuid sööt siiski oma mehi ei leia

120min

Saksamaa vahetab: Mertesacker sisse, Özil välja

120min

Kohtunik lisab kaks minutit

120min

Argentina teenib karistuslöögi umbes 30 meetri pealt

120min

Messi läheb palli taha

120min

Messi lööb selgelt üle värava

-

SAKSAMAA ON NELJAKORDNE MAAILMAMEISTER!!!

-

KOHTUMINE ON LÕPPENUD! VAHETUSMEES MARIO GÖTZE TÕUSEB SAKSAMAA KANGELASEKS

Saksamaa ja Argentina on varem omavahel kohtunud MMi finaalis kahel korral: 1986. aastal tulid meistriks argentiinlased, 1990. aastal sakslased. 2010. aasta MMil oldi omavahel vastamisi veerandfinaalis ja siis võttis veenva 4:0 võidu Saksamaa.

Käesoleval MMil purustasid sakslased poolfinaalis üheks suursoosiks peetud Brasiilia koguni 1:7, Argentina vajas finaalipääsemiseks penaltiseeriat, kus mängiti üle Holland.