Korvpallikoondis kaotas kindlalt Lätile

2015. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks ettevalmistust alustanud Eesti meeste   korvpallikoondis mängis täna kontrollkohtumise Läti koondisega ja pidi vastu võtma kindla 45:70 kaotuse.

Eesti parimana viskasid Tanel Kurbas ja Janari Jõesaar 10 punkti, Rait-Riivo Laane lisas kaheksa silma.

Mängu käik (Eesti-Läti):

Tere õhtust, head korvpallisõbrad! Eesti ja Läti koondiste kohtumine on Pärnus peagi algamas

Mäng on alanud!

0:6

Läti on saanud mängu alguses juhtima, Eesti seni punktiarvet pole avanud

0:9

Läti on endiselt juhtimas, võetakse time-out

0:12

Esimest veerandaega on mängitud juba peaaegu viis minutit ja Eesti pole endiselt ühtegi punkti saanud

17:21

Teise veerandaja keskel on omakorda sattunud skooritegemisel raskustesse lätlased

32:51

Kolmandat veerandaega on mängitud juba pool, Eesti on suutnud seni visata vaid kolm punkti sel poolajal

36:55

Veerandaja viimased sekundid

36:55

Seisul 36:55 kolmas veerandaeg lõppebki, Eesti suutis visata kolmandal veerandajal vaid seitse punkti

36:55

Neljas veerandaeg on alanud

38:60

Eesti kasutab mõtlemisaega, viimast veerandaega on mängida jäänud veidi vähem kui kuus minutit

45:64

Kohtumise lõpuni jääb kolm minutit

45:70

Mäng on lõppenud!

Lätlased valmistuvad nelja nädala pärast algavaks Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiriks ning nende jaoks on mängud Eestiga samuti esimesteks kontrollmängudeks. Läti tuleb  Eestisse kolmeteistkümne mängijaga. Mullu Sloveenias EM-il 11. koha saanud Läti koondisest on Eestisse tulemas 7 meest. Läti koondist juhendab kevadel Kiievi Budivelnikuga EuroCupi veerandfinaali jõudnud Aigars Bagatskis, kes uuel hooajal on euroliigas mängiva Nižni Novgorodi peatreener.

Eesti koondises saavad esimesetes sõprusmängudes võimaluse end näidata nooremad mehed. «Kõigil on võrdne võimalus jõuda  EM-ile mineva 12 mängija hulka,» sõnas Eesti koondise peatreener Tiit Sokk.

Pärast mänge lätlastega ootab koondist ees sõprusmängud Taani koondisega, 26. juulil Viljandis ning 27. juulil Tartus. Augusti alguses toimub uues Tondiraba spordihallis turniir, kus mängitakse Austria rahvuskoondise ning USA üliõpilasmeeskonnaga. Augusti lõpus siirdub koondis Hispaaniasse, kus mängitakse Senegali, Egiptuse ja Angolaga.