Levadia hävis Meistrite liigas Praha Spartale seitsme väravaga

Praha Sparta ja Levadia vaheline avakohtumine kujunes väga ühepoolseks.
Praha Sparta ja Levadia vaheline avakohtumine kujunes väga ühepoolseks. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liiga teise eelringia avamängus kaotas valitsev Eesti meister Levadia võõral väljakul suurelt 0:7 Tšehhi suurklubile Praha Sparta.

Poolajavileks oli Sparta edu juba 3:0 ning kõik väravad kanti David Lafata nimele. Teisel poolajal lisas sama mees veel kaks väravat, ühe tabamuse sai oma nimele Levadia kaitsja Toni Tipuric ja lõppseisu vormistas vahetusmees Tomas Prikryl.

Praha AC Sparta - Tallinna FC Levadia 7:0 (3:0)

Väravad: 22., 44., 45+4., 57., 60. David Lafata, 55. ov. Toni Tipuric, 84. Tomaš Prikryl

Sparta: 35-Bicik, 4-Švejdik, 26-Nhamoinesu, 6-Vacha, 8-Matejovsky, 9-Dockal, 16-Kaderabek, 22-Hušbauer (69. 11-Marecek), 23-Krejci (79. 7-Prikryl), 25-Holek, 21-Lafata (72. 29-Bednar).

Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 17-Podholjuzin, 18-Tipuric, 19-Kulinitš (58. 11-Teever), 22-Pikk, 27-Raudsepp, 5-El Hussieny (63. 2-Penic), 10-Subbotin, 33-Vukobratovic, 6-Antonov (82. 23-Kaljumäe).

33-kordne Tšehhi meister ja 14-kordne karikavõitja Sparta oli ka möödunud hooajal koduliigas täiesti omaette klassist – kaotati vaid üks mäng ning lähimat jälitajat edestati 13 punktiga.

Viimati kuulus kuus Sparta mängumeest ka Tšehhi rahvuskoondisesse. Kokku on kohalikku koondist esindanud 12 Praha meeskonna mängijat.

Levadia läheb aga mängule vastu suurepärase vormi pealt, kuna viimases 18 kohtumises pole endale lastud lüüa mitte ühtegi väravat. Meistrite liiga esimeses ringis võideti kahe mängu kokkuvõttes 8:0 San Marino meistrit La Fioritat. Viimases Eesti meistriliiga mängus purustati Narva Trans 7:0.

Levadia ja Sparta kordusmäng toimub nädala pärast 22. juulil Kadrioru staadionil.