Leedu jäi teist olümpiat järjest medalita

Leeduka Rimantas Kaukenase (valges) viskele pani käe peale argetiinlane Carlos Delfino. Foto: AFP / Scanpix

Pekingi olümpiamängude meeste korvpalliturniiril jäi Leedu koondis teist olümpiat järjest neljandaks - pronksikohtumises kaotati kindlalt 75:87 Argentina koondisele.

Tasavägist mängu jätkus vaid esimeseks veerandajaks, mille Leedu kaotas vaid kolme punktiga 21:24.

Teisel veerandajal läks Argentina oma teed ja poolajaks oli vahe kärisenud juba kaheteist punkti peale.

Kolmas veerandaeg oli täpne teise koopia ja Argentina kasvatas edu veelgi - viimasele kümnele minutile mindi vastu Argentina juhtimisel 68:49.

Neljandal veerandajal Leedu küll vahepeal ärkas ja vähendas vahe hetkeks isegi üheteistkümnele punktile, kuid lähemale tulla neile ei õnnestunud ja Argentina võitis pronksmedali lõpptulemusega 87:75.

Võitjate parimana viskas Carlos Francisco Delfino 20 punkti, Luis Alberto Scola lisas 16 punkti.
Ramunas Šiskauskas tõi kaotajatele 15 punkti ja Rimantas Kaukenas 14 punkti.

Leedu, kes juba viiendat olümpia järjest mängib pronksikohtumises, pole enam viimased kaks korda medalit võitnud.

Ateena olümpiavõitja Argentina on seevastu just teist olümpiat järjest medalil.

Kohtumise käik:

Mäng on läbi. Argentina võitis 87:75.

39. minut: Seis on 86:73.

38. minut: Argentina hoiab turvalist edu, seis on 82:66.

36. minut: Argentina ja Leedu mängivad praegu tasavägist mängu, seis on 75:64.

34. minut: Leedu on vähendanud vahet, seis 59:71.

32. minut: Argentina ees 71:55.

Kolmanda veerandaja järel on Leedu jäänud juba väga suurde 49:68 kaotusseisu.

28. minut: Argentina ikka suurelt ees 66:44

23. minut: Argentina juhib 52:37.

Leedu on esimese poolaja järel kaotusseisus 34:46.

18. minut: Argentina juhib 38:30.

15. minut: Argentina kasvatas edu, seis on 35:27.

13. minut: Argetina juhib, kuid vaid ühe punktiga 26:25.

Esimese veerandaja võitis Argentina 24:21.

8. minut: Argentina on ees 20:16.

5. minut: Argentina juhtib 13:12.