USA korvpallikoondis võttis trooni tagasi

Finaalis 20 punkti visanud Kobe Bryant.
Finaalis 20 punkti visanud Kobe Bryant. Foto: AFP / Scanpix

Pekingi olümpiamängude korvpalliturniiri finaal oli tõeline põnevusetendus - USA võttis küll võidu, aga pidi selle nimel täie jõuga võitlema, Hispaania alistus lõpuks vaid 11 punktiga 118:107.

Kardeti, et finaalist tuleb ühepoolne mäng, aga nii see õnneks ei läinud. Mängu alustas paremini hoopis Hispaania, kes juhtis kohtumist suurema osa esimesest veerandajast. Veerandaja lõpus oli ikkagi teravam USA, kes võitis esimese neljandiku 7 punktiga 38:31.

Teisel veerandikul kärises vahe paaril korral ka 11 punkti peale, kuid Hispaania suutis ennast ikkagi mängus hoida ja poolajale mindi USA 69:61 eduseisus.

Kolmanda veerandaja esimesel poolel vähendasid hispaanlased vahe lausa nelja punkti peale, kuid veerandaja lõpuks suutis USA taastada 9 punktise eduseisu.

Neljanda veerandaja alguses tabas ameeriklasi väike mõõnaperiood ja Hispaania koondis tuli isegi kahe punkti kaugusele 91:89, kuid siis haaras ohjad Kobe Bryant ja paari õnnestunud rünnakuga taastati turvaline 9-10 punktiline eduseis. Mängu lõpus keevad hispaanlaste närvid natuke üle ja kohtunik vilistab neile kaks tehnilist viga ja kohtumine ongi otsustatud - USA võidab kuldmedali 118:107 võiduga Hispaania üle.

Dwyane Wade viskas võitjate kasuks 27 punkti ja Kobe Bryant lisas 20 punkti. Hispaania poolel oli resultatiivseim Rudy Fernandez 22 punktiga, Pau Gasol toetas meeskonda 21 punktiga.

USA tõusis nüüd taas pärast nelja aasta tagust «läbikukkumist» korvpalliturniiril olümpiavõitjaks, kokku on tegemist ameeriklaste 13nda meeste korvpallis võidetud olümpiakullaga.

Hispaania koondisele on see pärast 1984. aasta Los Angelese olümpiamängudelt võidetud hõbemedalit teiseks olümpiamedaliks meeste korvpallis.

Kohtumise käik:

Mäng on lõppenud,USA võitis finaali 118:107.

40. minut: USA juhib 115:105.

39. minut: USA juhib 111:104.

36. minut: USA veereb vägisi võidu poole, seis on 104:97.

34. minut: USA kasvatas jälle vahet, seis on 98:92 USA kasuks.

32. minut: Hispaania teeb supermängu, seis on 91:89 USA kasuks.

USA juhib kolmanda veerandaja järel 91:82.

28. minut: USA on edu natuke suurendanud, seis 84:76.

26. minut: USA juhib vaid 77:73.

24. minut: Hispaania võtab järgi, seis on 75:71 USA kasuks.

23. minut: USA juhib ikka, seis on 73:67.

Poolaja võitis USA 69:61.

19. minut: Mäng jätkub võrdselt, seis on 67:56 USA kasuks.

16. minut: USA ikka ees, seis on 55:44.

14. minut: USA  edu ei ole kasvanud, seis on 46:38.

12. minut: USA liigub eest ära, seis on 43:31.

Esimese veerandaja võitis USA 38:31.

9. minut: USA juhib 35:29.

8. minut: USA juhib 28:25.

6. minut: Hispaania ikka ees 22:20.

4. minut: Hispaania juhib 13:9.

3. minut: Kohtumist juhib Hispaania 7:6.