Eesti epeenaiskond võitis MMil hõbemedali

Mariel Gregor

Kaasanis toimuval vehklemise MMil võitis Eesti epeenaiskond koosseisus Erika Kirpu, Irina Embrich, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk hõbemedali. Finaalis tuli tunnistada maailma esinumbri Venemaa kindlat 40:29 paremust.

Veerandfinaalis oli Eesti alistanud lisaajal dramaatiliselt Hiina 31:30, poolfinaalis saadi Itaaliast jagu 42:32. Eesti epeenaiste praegusele nelikule on tegu kolmanda tiitlivõistluste medaliga - mullu tuldi samas koosseisus Euroopa meistriks ja kaks aastat tagasi saadi EMil pronksmedalid.

Finaali käik (Eesti-Venemaa):

0:0

Erika Kirpu ja Ljubov Šutova minuti jooksul torkeid ei tee ning kohtunikud katkestavad matši seisul 0:0.

1:6

Irina Embrich jääb paraku Violetta Kolobova vastu kohe kaotusseisu ning minimatš lõppeb seisuga 1:6

3:8

Kristina Kuuse ja Tatjana Gudkova minimatš lõppeb seisuga 2:2, kuid Venemaa eduseis on endiselt kindel.

7:12

Kirpu pääseb küll Kolobova vastu juhtima, kuid matš lõppeb ikkagi viigiga 4:4.

8:16

Kuusk võtab Šutova vastu küll esimese punkti, kuid venelanna vastab neljaga ning matš lõppeb 1:4.

12:23

Embrich üritab Gudkova vastu aktiivne olla, kuid vastane on kaitses hea ja Embrich kaotab minimatši 4:7.

15:26

Peatreener Kaido Kaaberma saadab rajale Julia Beljajeva, kuid sellest ei muutu suurt midagi - minimatš Kolobovaga lõpeb 3:3 ja Venemaa edu on ikka üle kümne punkti.

20:33

Kirpu kaotab Gudkovale minimatši 5:7

29:40

Embrich võidab Šutova vastu viimase minimatši küll 9:7, kuid Venemaa ülekaal on selge.

Venemaa on maailmameister, Eesti võidab aga MMil hõbeda!

Enne finaali:

«Seni on hästi läinud, tüdrukud vehklevad kõik kenasti, annavad oma parima. Loodame, et finaaliks maha ei rahuneta, medal ju käes. Ja kui rahunetaks, küll ma siis üritan nad vihale ajada. Sõnadega,» kommenteeris Eesti epeenaiskonna peatreener Kaido Kaaberma.

Teises poolfinaalis olid vastamisi Venemaa ja Ungari naiskonnad, venelannad said 24:21 võidu. 16 parema seas oli Eesti täna hommikul Rootsi naiskonnast üle 45:24.