Kalju kaotas Euroopa Liiga teise eelringi kordusmängu Poznani Lechile

Nõmme Kalju ja Poznani Lechi kohtumine.
Nõmme Kalju ja Poznani Lechi kohtumine. Foto: Erik Prozes / Postimees

Täna pidas Euroopa Liiga teise eelringi teise kohtumise Nõmme Kalju jalgpalliklubi, kes kaotas võõrsil Poznańi Lechile 0:3.

Kalju jäi kaotusseisu avapoolajal, kui 33. mänguminutil sai jala valgeks Tomasz Kedziora. Napilt enne poolaja lõppu tõi tabloole seisu 2:0 soomlane Kasper Hämäläinen. Mängu lõppseisu vormistas 93. minutil Dawid Kownacki.

Kahe mängu kokkuvõttes pääses seisuga 3:1 edasi Lech.

Sillamäe Kalev kohtus samal ajal korduskohtumises Krasnodari meeskonnaga ja sai suure 0:5 kaotuse, kahe mängu kokkuvõttes kujunes kaotuseks koguni 0:9.

Mängu käik (Lech-Kalju):

Poznani Lechi ja Nõmme Kalju kohtumise alguseni on jäänud kümme minutit!

Mäng on alanud!

2. mänguminut - Teleš saab juba tööpäeva alustada ja teeb tõrje, Lech saab nurgalöögi, aga Jevtic lööb mööda

8. mänguminut - Lech on alustanud kohtumist agressiivsemalt

18. mänguminut - maruliselt alustanud Lech on tuure maha tõmmanud ja mäng on rahulikumaks muutunud

27. mänguminut - Jevtic saab kollase kaardi

Samal ajal on oma eurosarjakohtumist pidamas ka Sillamäe Kalev, kes on 67. minutiks Krasnodari vastu kaotamas 0:3, kahe mängu kokkuvõttes on seis 0:7

1:0

33. mänguminut - Lech saab värava kirja, tabamuse auoriks Kedziora

1:0

Praegune seis 1:0 tähendaks, et võitja selgitamiseks tuleks appi võtta lisaaeg ja penaltid, sest Kalju võitis avakohtumise kodus samuti 1:0 ja seetõttu on üldseis 1:1 viigis

1:0

Sillamäe Kalev on samal ajal Krasnodari vastu juba 0:5 kaotusseisu jäänud

2:0

43. mänguminut - Hämäläinen paneb Kalju raskesse olukorda, sest seis on Lechi kasuks 2:0 ja kokkuvõttes pääseks seisuga 2:1 edasi Poznani meeskond...

2:0

Poolaeg on lõppenud

2:0

Teine poolaeg on alanud

2:0

Sillamäe Kalevi ja Krasnodari kohtumine on vahepeal lõppenud ja lõppseisuks jäi täna 5:0, kokkuvõttes 9:0

2:0

54. mänguminut - Lechil on hea võimalus eduseisu suurendada, aga Ubiparip lööb mööda

2:0

56. mänugminut - omakorda Nunesel võimalus, aga värav jääb siiski sündimata

2:0

62. mänguminut - Hämäläinen saab taas peale lüüa

2:0

73. mänguminut - seis tablool on endine ja Kaljul hakkab varsti aeg otsa lõppema

2:0

75. mänguminut - Lechil hea võimalus, aga Teleš tõrjub

2:0

83. mänguminut - seis on endiselt Kalju kahjuks

2:0

88. mänguminut - kohtumine hakkab lõppema ja Kalju pole endiselt suutnud raamidesse teha mitte ühtegi pealelööki

3:0

90+3. mänguminut - kuigi Poola klubi mängijad olid juba ilmselt ootamas lõpuvilet, suudab Kownacki siiski ühe värava veel Kaljule ära lüüa ja seis on 3:0

3:0

Mäng on lõppenud!

Avamäng Kadriorus lõppes Kalju 1:0 võiduga.

«Meil on hea võimalus edasi pääseda, kuid ees ootab väga raske mäng Poolas. Favoriit on Lech, kuid usun meie meeskonda ning neljapäeva õhtuks oleme targemad,» tõdes Kalju peatreener Igor Prins klubi kodulehele vahetult enne väljalendu Poola.

Tänast matši vilistavad Sebastian Constantin Coltescu, Sebastian Eugen Gheorghe, Radu Adrian Ștefan Ghinguleac ja George Catalin Gaman Rumeeniast, delegaat on Martin Sturkenboom Hollandist ja kohtunike vaatleja John Ferry Põhja-Iirimaalt.