Kotenko aitas koduklubi Euroopa Liigas edasi

Artur Kotenko.
Artur Kotenko. Foto: Mati Hiis / Õhtuleht

Soligorski Šahtari jalgpalliklubi väravavaht Artur Kotenko tegi Euroopa liiga teise eelringi korduskohtumises Derry City vastu näo, et laseb end üllatada, kuid tegelikult ei lasknud.

Nädala eest võõrsil Põhja-Iirimaa võistkonna üle 1:0 võidu saanud Šahtar lasi täna end Valgevenes peaaegu üllatada, kui Derry 19-aastase Michael Duffy tabamusest juhtima läks, ent vastus sellele oli kiire: Kolm minutit hiljem oli seis juba viigis ja 28. minutiks võõrustajad juhtisid, vahendas Soccernet.ee.

Mängu alguses ühe palli enda võrgust välja noppinud Kotenko edaspidine sooritus oli kindel ja nii sai ta kirja neli tõrjet. Teisel poolajal lisas Šahtar veel kolm palli võõrustajate selja taha, võttes 5:1 ning kokkuvõttes 6:1 võidu.

Kolmandas ringis ootab Kotenko koduklubi tõenäoliselt Zulte Waregem.