Eesti esigolfar võitis koduse turniiri

Mariel Gregor
Mark Suursalu.
Mark Suursalu. Foto: Mihkel Maripuu

Jõelähtmel toimunud neljapäevase ja 72-rajalise golfiturniiri EGCC Trophy by Euronics võitis meestest Eesti esigolfar Mark Suursalu. Naistest oli parim Annika Meos.

Meeste arvestuses oli viimane päev erakordselt pingeline. Finaalpäeva alustas Eesti ainuke profigolfar Mark Suursalu (Estonian Golf & Country Club) neljalöögilise edumaaga 19-aastase Eesti tulevikulootuse Sander Aadusaare (Niitvälja Golfiklubi) ees. Võistluse liider Suursalu vääratas üheksandal rajal, kui teine löök lendas üle green’i pikka rough’i ehk kõrgema rohuga alale. Seal tuli Suursalul teha neli lisalööki.

Üheksa löögiga sooritatud üheksas rada viis võistlust juhtima Aadusaare, kuid Eesti hetkel parima mängutasemega amatöörmängija ei suutnud edu hoida ning ebaõnnestus 10. ja 11. rajal. 14. rajal tekkis Aadusaarel uus võimalus esikoha eest võidelda, kui bunkrist green’i löödud pall lendas 40 meetrit üle green’i Jägala jõe äärde. Sel rajal saadud seitse lööki andsid veel Aadusaarele võimaluse võistluse võidu eest võidelda, kuid Suursalu birdie ja Aadusaare bogey viimasel rajal panid lõplikult paremusjärjestuse paika. Võistluse võitis kahelöögilise edumaaga kogenud Suursalu. Mark Suursalu saavutas nelja päeva kokkuvõttes tulemuseks 296 lööki Sander Aadusaare 298 löögi vastu.

Kolmandaks tuli meeste arvestuses 2012. aasta Eesti löögimängumeister Egeti Liiv (Valgeranna Golfiklubi) 309 löögiga.

Naistest võitis turniiri 314 löögiga Annika Meos (Niitvälja Golfiklubi), edestades teiseks tulnud valitsevat Eesti löögimängumeistrit Mari Hütsit (Niitvälja Golfiklubi) üheksa löögiga. Meose viimane võistluspäev ebaõnnestus, andes tulemuseks 86 lööki, kuid eelnevatel päevadel saavutatud edu tagas esikoha. Naistest oli 384 löögiga kolmas Ave Epner (Estonian Golf & Country Club).

Turniiril EGCC Trophy by Euronics saadud punkte arvestakse ka World Amateur Golf Ranking edetabelis, kus parimana hoiab Sander Aadusaar hetkel Eesti golfaritest 2407. kohta.

Kolmel järjestikusel korral Euroopa saja parima väljaku hulka valitud Estonian Golf & Country Club võõrustas eelmisel nädalal naiste individuaalseid Euroopa meistrivõistlusi, augusti viimasel nädalavahetusel toimuvad Jõelähtmel ka Eesti löögimängumeistrivõistlused.