Postimees Hispaanias: Eesti võitles südilt, ent kaotas Argentinale

Mariel Gregor
Eesti ja Argentina kohtumine Guadalajaras.
Eesti ja Argentina kohtumine Guadalajaras. Foto: CABB/Antonio Magan

Hispaanias Guadalajaras peetaval turniiril osalev Eesti korvpallikoondis tegi täna südi esituse Argentina vastu. Hästi alustanud Eesti võitis avaveerandi 18:14, poolajaks oli Lõuna-Ameerika koondis 40:28 eduseisus. Neljandal veerandajal jõudis Eesti veel viie punkti kaugusele 70:75, ent lõpuks tunnistasid eestlased vastaste paremust tulemusega 72:89.

Eestlaste parimana viskas Joosep Toome täna 14 punkti. Sten-Timmu Sokk lisas 11 punkti, 6 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Rain Raadiku arvele jäi 11 punkti ja 9 lauapalli. Argentina parimana viskas Andres Nocioni 17 punkti, Walter Herrmann lisas 15 silma.

Mängu käik (Eesti - Argentina):

Tere õhtust! Eesti ja Argentina mängu alguseni jääb veidi üle 40 minuti, mõlemad meeskonnad on soojendust tegemas.

Argentina võitis Ateena olümpial kulla, Pekingis saadi pronks. Maailma edetabelis hoitakse USA ja Hispaania järel kolmandat kohta. Maailmameistriks on tuldud korra - aastal 1950.

Kuigi suurtest tähtedest jäävad koondisemängudest seekord eemale nii Manu Ginobili kui Carlos Delfino, on siin kohal Luis Scola, Pablo Prigioni, Leo Gutierrez, Walter Hermann ja Andres Nocioni. Tegu on äärmiselt kogenud mängumeestega, kes siiski jätkuvalt tippliigadesse kuuluvad. Lisaks on peatreener Julio Lamas MM-koondisesse nimetanud mitu noorema generatsiooni pallurit nagu andekas mängujuht Facundo Campazzo.

Juba on saalis samapalju pealtvaatajaid kui eilse Eesti ja Senegeali mängu ajal. Pool tundi kohtumise alguseni ja meeskonnad läksid riietusruumidesse koosolekutele.

Eesti algviisik: Sokk, Arbet, Hallik, Dorbek ja Toome.

Argentina algviisik: Scola, Nocioni, Delia, Prigioni ja Laprovittola.

18:14

Avaveerand on lõppenud Eesti 18:14 eduseisul!

18:14

Teine veerandaeg algas!

20:14

Eichfuss korvi alt

20:14

Avaveerandil tõi Raadik Eesti poolel 6 silma. Laua võitsime 16:10!

22:16

Pärast Eichfussi realiseeritud kiirrünnakut Eesti eduseis 22:16

22:16

Argentina pressib üle välja, nagu ka Eesti

22:21

Argentiinlased teenivad järjest vabaviskeid, pärast Hermanni tabavaid viskeid on vahe vaid punkt

22:23

Gutierrez toob samuti vabaviskejoonelt Argentinale punkte juurde ja viib oma meeskonna juhtima

22:26

Gutierrez meelitab Halliku õhku ja tabab ka kolmese

22:30

Hermann meelitab Sokult vea välja ja pääseb taas vabaviskejoonele - mõlemad sees ja Argentina edu suureneb veelgi. Poolaja lõpuni 4 minutit

28:40

Eesti poolel on 7 punktiga resultatiivseim Timo Eichfuss, Reinar Hallik ja Rain Raadik on kumbki visanud 6 punkti. Argentina edukaim on seni olnud 11 punktiga Walter Hermann

28:40

Lauavõitlus 24:23 Eestile

28:40

Algas kolmas veerandaeg!

34:43

Kui teist poolaeg on mängitud 2 minutit, on Veidemani kolmese järel vahe üheksa silma

45:59

Mõlemad meeskonnad teenivad järjest vabaviskeid, sest vead on täis, viimasena toob Eestile punkte Sokk

Mängu eel:

Kuigi suurtest tähtedest jäävad koondisemängudest seekord eemale nii Manu Ginobili kui Carlos Delfino, on siin kohal Luis Scola, Pablo Prigioni, Leo Gutierrez, Walter Hermann ja Andres Nocioni. Tegu on äärmiselt kogenud mängumeestega, kes kõik tippliigadesse kuuluvad. Lisaks on peatreener Julio Lamas MM-koondisesse nimetanud mitu noorema generatsiooni pallurit nagu andekas mängujuht Facundo Campazzo.

Eile kaotas Eesti turniiri avamängu Senegalile 70:74, Senegaliga kohtutakse uuesti pühapäeval. Esmaspäeval on vastaseks Egiptuse rahvusmeeskond.