Kurzeme ralli võitis Lukjanuk, eestlastest parim Abram

Markus Abram Kurzeme ralli.
Markus Abram Kurzeme ralli. Foto: Ray Põder

Kurzeme ralli jätkus täna kuue kiiruskatsega. Ralli võitjatena finišeerisid Aleksei Lukjanuk – Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer Evo X), kes võitsid esikoha ka klassis N4. Läti meistrivõistluste etapi kõrval oli tegu Eesti meistrivõistluste etapiga.

Enne viimast katset hoidsid absoluutarvestuses teist kohta avapäeva liidrid Jānis Vorobjovs - Andris Mālnieks, kuid viimase katse sõiduviga kukutas lätlased neljandaks.

Absoluutarvestuse ja klassi N4 teine koht kuulus Markus Abramile – Rein Jõessaarele (Mitsubishi Lancer Evo X), kes hoolitsesid Kurzeme rallil ka eestlaste parima resultaadi eest. Kaotust ralli võitnud Venemaa võistluspaarile kogunes 42,27 sekundit.

Parimate eestlastena avapäeva lõpetanud Siim Plangi – Marek Sarapuu katkestasid ralli liidrikohalt peale seitsmendat kiiruskatset, kui nende Mitsubishi Lancer Evo X purunes kütusepump.

Absoluutarvestuse kolmandana lõpetasid ralli kohalikud sõitjad Mārcis Ķenavs - Gatis Cimdiņš (Mitsubishi Lancer Evo X), kaotust võitjatele 43,43 sekundit.

Eesti meistrivõistluste arvestuses klassis N4 lõpetas Lukjanuki ja Abrami järel kolmandana Roland Murakas.

Kuni 1,6 liitrise mootoriga esiveoliste autode klassi võitsid Sander Pärn ja James Morgan (Ford Fiesta R2), kelle edu teisena lõpetanud möödunud aastase Kurzeme ralli 2WD klassi võitjate Rainer ja Rauno Rohtmetsa (Citroen C2 R2 Max) ees oli 14,45 ja kolmandana lõpetanud Sander Siniorg – Annika Arneki ees 36,34 sekundit.

Samas järjestuses lõpetati ka Eesti Juunioride meistrivõistluste arvestuses, kus liidrina jätkavad Sander Pärn ja James Morgan. Enne Kurzeme rallit 2WD 1600 klassi üldliidrid olnud Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk (Ford Fiesta R2), olid kahjuks sunnitud teisel võistluspäeval väljasõidu tõttu ralli katkestama.

2WD 2000 klassis said etapivõidu Kristo Subi ja Teele Sepp (Honda Civic Type-R), teised Renault Clio R3 autoga sõitnud Mihhail Skripnkiov ja Anton Grechko (+20,45) ja kolmandad Alexey Iofin - Evgenii Eliseev (Honda Civic Type-R) , kes kaotasid klassi võitjatele 2.42,64.

E9 klassis said klassivõidu Rainer Meus ja Kaupo Vana (Lada VFTS), E10 klassis Alvar Kuusik - Riho Kens  (VW Golf II), E11 klassis  Toomas Vask - Taaniel Tigas (BMW M3) ja E12 klassis lätlased Jurijs Osokins - Ainārs Kalniņš (Mitsubishi Lancer Evo VIII).