Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Soome korvpallikoondise fännid.
Soome korvpallikoondise fännid. Foto: SCANPIX

Täna Hispaanias alanud korvpalli MMil kaotas Soome turniiri avavoorus NBA staardisest kubisevale USA meeskonnale 60 punktiga 54:114. Võitjate suurim korvikütt  oli neli kolmest tabanud Klay Thompson 18 punktiga, Soome kasuks tõi  Shawn Huff 12 silma.

Mängu käik:

Soome - USA

4:4

Soomlased tegid enda jaoks ajalugu ja läksid kohtumist 2:0 juhtima. Esimesed kaks minutit on platsil valitsenud võrdne mäng

18:44

Soome viskaed on pisut arglikud ja seepärast jätab tabavus soovida. USA koondis mängib endale omaselt kiiret korpalli 5 minutit veerandaja lõpuni

18:51

4 minutit veerandaja lõpuni. Sellel veerandil on Soome visanud vaid 2 punkti

18:60

Esimene poolaeg on lõppenud

18:60

Soome viskas teisel veerandajal kõigest kaks punkti ja needki saadi vabavisetest. Nende tabavusprotsent on kõigest 17. USA sama näitaja on aga 63. Lisaks on Soome teinud 17 pallikaotust

20:64

Vhemalt kolmandal veerandajal said soomlased kiiresti punktid kirja

29:70

Koponen tabab soomlaste selle mängu esimese kolmese ja pilt muutub juba rõõmsamaks

32:79

Soome mäng kipub taas lagunema

34:84

Pole vahet, kes ameeriklastest platsil viibivad, mängitakse ikka sama ladusalt ja võimsalt

Kohtumine on lõppenud

Väidetavalt on Bilbaos kohal 14 000 soomlast ning tänasele mängule on saanud pileti 7 500 soomlast.
Soome jaoks on see esimene kord MMil mängida, wild-cardiga pääseti osalema tänu headele esitustele kahel viimasel EMil ja tänu ala kasvavale populaarsusele riigis. Viimasel kahel EMil oli Soome suurimaid üllatajaid, saades mõlemal korral 9. koha.