Senegalist jagu saanud Hispaania kohtub kaheksa hulgas Prantsusmaaga

Hispaania superstaar Pau Gasol palli pealt surumas
Hispaania superstaar Pau Gasol palli pealt surumas Foto: SCANPIX

Hispaanias toimuval korvpalli MMil on selged neli esimest veerandfinalisti. Viimati kindlustasid pääsu kaheksa hulka peoperemehed, kes olid 89:56 üle Senegalist.

Hispaania paremuses ei tekkinud kahtlust terve kohtumise vältel. Avaveerand võideti kuue, poolaeg 13 punktiga. Teisel poolajal vahe üha suurenes ning lõpuks võeti 33 punkti suurune võit.

Võitjate resultatiivseim oli Pao Gasol 17 punktiga. Jose Calderon, Felipe Reyes ja Serge Ibaka said kirja 11 silma. Senegali parimatena viskasid Abdou Badji ja Mouhammad Faye 12 punkti.

Veerandfinaalis lähevad hispaanlased vastamisi aga valitseva Euroopa meistri Prantsusmaaga, kes täna võitis põnevas mängus 69:64 Horvaatiat. Lisaks jõudsid tänaste mängude järel poolfinaali ka USA ja Sloveenia.