Sel pildil saadab Pau Gasol senegallase Gorgui Diengi vastu palli korvi määrustepäraselt. Foto: SCANPIX

Korvpalli MMil on taas skandaali keskmesse sattunud kohtunikud, kes lugesid Hispaania ja Senegali kaheksandikfinaalis ära määrustevastase korvi.

Teise veerandaja lõpus tehti hispaanlaste 33:26 eduseisus Pau Gasolile viga ning Hispaania tsenter saatis palli korvi poole teele, et kas punkti ikkagi kirja läheksid. Pall läbis aga korvirõnga esmalt suunaga alt ülespoole, enne kui taas õiges suunas läbi rõnga kukkus. Kõrval seisnud ja olukorda jälginud Euroopa üks tippkohtunikke Robert Lottermoser luges hoolimata Senegali protestidest korvi määrustepäraseks.

Hispaania käristas poolajaks vahe 13 punktile ning pani teisel poolajal kindlalt jõu maksma, võites lõpuks 89:56. Veerandfinaalis minnakse kokku Prantsusmaaga.

Les arbitres accordent à l'Espagne un panier...