Valikmängud: Soome pääses ehmatusega, Gibraltari debüüt lõppes saunaga

Poola koondise ründaja Robert Lewandowski (paremal) lõi Gibraltarile neli väravat. Foto: SCANPIX

Jalgpalli EM-valiksarja tänastes mängudes pääsesid ehmatusega põhjanaabrid soomlased, kes kohtusid avavoorus Fääri saartega.

Avapoolaja viimastel minutitel viis Christian Holst võõrustajad juhtima, kuid erinevalt mängust Eestiga Fääri saared siiski seekord magusat võitu kätte ei saanud. Riku Riski viigistas 53. minutil ja 78. minutil viis sama mees juba Soome juhtima. 82. minutil vormistas lõppseisu Roman Eremenko.

Samas F-alagrupis oli Rumeenia võõrsil 1:0 parem Kreekast. Mängu ainsa värava lõi juba 10. minutil penaltist Ciprin Marica. Teise poolaja alguses, 53. minutil sai sama mees teise kollase kaardi ja Rumeenia jäi kümnekesi, kuid suutis eduseisu lõpuni hoida.

Valitsev maailmameister Saksamaa alustas teed EM-finaalturniiri suunas 2:1 võiduga Šotimaa üle. Thomas Müller viis sakslased 18. minutil juhtima, kuid 66. minutil viigistas Ikechi Anya seisu. Mülleril vastas neli minutit hiljem, viies sakslased uuesti ja lõplikult ette. Šotimaa lõpetas mängu kümnekesi, sest üleminutitel sai punase kaardi Charlie Mulgrew.

Esmakordselt iseseisva riigina EM-valiksarjas kaasa tegeva Gibraltari debüüt lõppes suure 0:7 kodukaotusega Poolale. Avapoolaeg lõppes poolakate napi 1:0 eduseisuga, kui 11. minutil lõi värava Kamil Grosicki. Teise poolaja alguses pani Poola aga võimu maksma, lüües 11 minutiga neli väravat - korra olid täpsed Grosicki ja Lukasz Szukala ning kaks korda Robert Lewandowski. Mängu viimastel minutitel lisas Lewandowski veel kaks tabamust.