Eesti alustas EM-valikturniiri võiduga Sloveenia üle

Eesti jalgpallikoondis alustas täna 2016. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja 1:0 võiduga Sloveenia üle. Eestile tõi võidu 85. minutil vahetusest sekkunud Ats Purje, kes lõi mängu ainsa värava 86. minutil. Sloveenia mängis viimased 11 minutit ka arvuliseses vähemuses, kuna teise kollase kaardi teenis Dalibor Stevanovic.

Teistes E-alagrupi mängudes said võidud kirja Leedu ja Inglismaa. Leedukad alistasid Deivydas Matuleviciuse ja Arvydas Novikovase tabamuste järel 2:0 San Marino. Inglismaa oli alagrupi favoriitide heitluses samuti 2:0 üle Šveitsist. Mõlema värava autoriks märgiti Danny Welbeck.

EESTI - SLOVEENIA  1:0 (0:0) LÕPPSEIS

Värav: 86. Ats Purje

Hoiatused: 36. Ilja Antonov - 63., 79. Dalibor Stevanović

Eemaldamine: 79. Dalibor Stevanović

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 4-Igor Morozov, 5-Ken Kallaste, 15-Ragnar Klavan, 18-Karol Mets, 2-Joel Lindpere (85. 7-Ats Purje), 13-Martin Vunk, 16-Ilja Antonov (67. 20-Gert Kams), 23-Taijo Teniste (71. 17-Enar Jääger), 8-Henri Anier, 10-Sergei Zenjov.

Varus: 12-Mihkel Aksalu, 22-Pavel Londak, 3-Alo Bärengrub, 17-Enar Jääger, 19-Artur Pikk, 20-Gert Kams, 21-Artjom Artjunin, 6-Aleksandr Dmitrijev, 11-Henrik Ojamaa, 7-Ats Purje, 9-Rimo Hunt, 14-Kaimar Saag.

Sloveenia: 1-Samir Handanovič, 2-Mišo Brečko, 3-Miral Samardžić, 5-Boštjan Cesar, 15-Andraž Struna, 7-Josip Iličić (62. 10-Valter Birsa), 8-Jasmin Kurtič, 18-Rajko Rotman (87. 14-Dejan Lazarevič), 20-Kevin Kampl, 21-Dalibor Stevanović, 11-Milivoje Novakovič.

Varus: 12-Vid Belec, 16-Jan Oblak, 4-Gregor Balažic, 6-Branko Ilič, 17-Mitja Viler, 19-Dominic Maroh, 10-Valter Birsa, 13-Damjan Bohar, 14-Dejan Lazarevič, 22-Aleš Mertelj, 9-Zlatan Ljubijankič, 23-Tim Matavž.

Mänguolud: +20, selge sügisõhtu; muruväljak väga heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 6561

Peakohtunik: Szymon Marciniak

Abikohtunikud: Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz

Täiendavad abikohtunikud: Paweł Raczkowski, Tomasz Musiał

Neljas kohtunik: Radosław Siejka (kõik Poolast)

-

Eesti koondise algkoosseis tänaseks mänguks: Sergei Pareiko, Taijo Teniste, Igor Morozov, Ragnar Klavan, Ken Kallaste, Sergei Zenjov, Joel Lindpere, Martin Vunk, Karol Mets, Ilja Antonov, Henri Anier.

-

Seega lähevad Magnus Pehrssoni hoolealused väljakule täpselt sama koosseisuga, millega mängiti neli päeva tagasi Rootsi vastu.

-

Sloveenia tänane algkoosseis: Handanovic, Brecko, Samardžic, Cesar, Andraž Struna, Ilicic, Kurtic, Rotman, Kampl, Stevanovic, Novakovic

-

EM-valikturniiri esimese mängu alguseni on jäänud täpselt tund aega!

-

Varumeestepingilt võivad Eesti poolelt sekkuda täna Mihkel Aksalu, Pavel Londak, Alo Bärengrub, Enar Jääger, Artur Pikk, Gert Kams, Artjom Artjunin, Aleksandr Dmitrijev, Henrik Ojamaa, Ats Purje, Rimo Hunt ja Kaimar Saag

-

E-alagrupi teises kahes mängus on täna vastamisi Šveits - Inglismaa ja Leedu - San Marino. Hoiame ka nende kohtumiste tulemustel silma peal.

-

Meeskonnad marssisid staadionile. Kõlavad Eesti ja Sloveenia hümnid. Esimest esitab täna Ott Lepland.

-

Mängu alguseni on jäänud kõigest mõni hetk. Korra veel Eesti algkoosseis: Sergei Pareiko, Taijo Teniste, Igor Morozov, Ragnar Klavan, Ken Kallaste, Sergei Zenjov, Joel Lindpere, Martin Vunk, Karol Mets, Ilja Antonov, Henri Anier.

-

PALL ON MÄNGUS!

2min

Sloveenid annavad suurepärase söödu Eesti kaitseliini selja taha. Pallini jõuab esimesena Ragnar Klavan, kes suunab palli oma värava alumise nurga suunas, kuid õnneks Pareiko tõrjub

4min

Teniste pika audi järel teenitakse esimene nurgalöök

6min

Viimasel paaril minutil on Eesti suutnud palli vastaste poolel hoida. Ühe hea sööduga paistis silma Karol Mets, kes hästi mängu avas.

7min

Eesti hoiab palli ning Sloveenia kõrget pressingut ei tee

7min

Lindpere karistuslöögi järel pääseb Klavan peaga löögile, kuid jõudu pallile taha ta ei saanud.

8min

Ohtlik olukord Eesti värava all. Kurtici löök läheb õnneks üle

10min

Kokku tekib Eesti värava all kolm ohtlikku olukorda, kuid kõik lahenes õnneks kodumeeskonna kasuks. Siiski on Sloveenia rünnakud olnud seni päris ohtlikud

12min

Zenjov mängib ühe kaitsja üle ning pääseb healt kohalt löögile. Pall lendab siiski kindlalt mööda

16min

Sloveenia mängija pääseb ohtlikult Eesti karistusalasse, kuid viimasel hetkel lööb Karol Mets palli üle otsajoone

20min

Üsna võrdne mängu algus. Eesti valdab rohkem palli, kuid Sloveenia tekitab rohkem olukordi

-

Leedul kulus kõigest viis minutit, et San Marino vastu juhtima minna

24min

Karistuslöögi järel pääseb peaga löögile Anier, kuid pall lendab üle värava

28min

Pareiko tõrjub Ilicici kauglöögi

30min

Palli hoiavad meeskonnad endiselt enam-vähem võrdselt. Eesti lükkab taga üsna palju söötu, kuid ettepoole käike eriti ei leita. Sloveenia on seevastu palju konkreetsem ja proovivad kiiremini väravat rünnata

34min

Sloveenia on teeninud juba viis nurgalööki, mis on ka üsna ohtlikuteks osutunud

36min

Antonov tabab käega vastase nägu ning teenib kollase kaardi

-

Leedu on vahepeal San Marino vastu 2:0 juhtima läinud

40min

Antonov saab haiget ning Ats Purje läheb sooja tegema, kuid paistab, et Antonov saab siiski jätkata. Vigastusega paistab probleeme olevat ka Igor Morozovil

44min

Teniste audi järel pääseb löögile Klavan, kuid suurt ohtu see sloveenidele ei valmista

45min

Esimesele poolajale lisatakse kaks minutit

-

ESIMENE POOLAEG ON LÕPPENUD

-

Eesti abitreener Janno Kivisild ütles ETVle, et kümnenda minuti paiku läks Eesti koondis 4-1-4-1 formatsioonilt üle 4-2-3-1 peale. Üldiselt on Kivisilla arvates tegemist mänguga, kus kumbki meeskond liigseid riske ei julge võtta ning mängitakse väga kindla peale.

TEINE POOLAEG

46min

Paistab, et vahetusi pole kumbki meeskond teinud

50min

Väga võitluslik teise poolaja algus. Pall on rohkem õhus kui maas. Palju söödupraaki, palju kehamängu

54min

Sloveenia on teise poolaja alguses olnud siiski selgelt teravam pool. Eesti rünnakutest pole asja saanud

56min

Ründavad Eesti mängijad (Zenjov, Anier, Lindpere) ei saa pea üldse palli

57min

Nüüd suudab Eesti vasaku äära kaudu siiski korraliku rünnaku üles ehitada. Lõpuks siiski löögile ei pääsetud, kuid Lindperel palju puudu ei jäänud

59min

Antonov annab suurepärase nurgalöögi täpselt Morozovi pea peale, kuid keskkaitsja löök lendab üle värava.

61min

Eesti on saanud sisse uue hingamise. Korraliku rünnaku järel teenitakse taas nurgalöök

62min

Vunk pääseb nurgalöögi järel täiesti vabalt löögile, kuid mees ei saa lihtsalt pallile korralikult pihta. Kindlasti mängu parim võimalus eestlaste poolelt

62min

Sloveenia vahetab: Birsa sisse, Ilicic välja

63min

Stevanovic teeb Antonovi vastu vea ning teenib kollase kaardi

-

Teise poolaja alguses viis värskelt Londoni Arsenaliga liitunud ründaja Danny Welbeck Inglismaa Šveitsi vastu juhtima

65min

Antonov on endiselt väljaku kõrval. Paistab, et ta ei saa jätkata. Gert Kams paneb end valmis

67min

Kuna pall ei auti ei läinud, siis pidi Eesti pikalt vähemuses mängima. Nüüd siiski vahetus: Antonov välja, Kams sisse

68min

Kams siirdus paremasse poolkaitsesse, Zenjov liikus vasakule

71min

Eesti on seni teinud 4 pealelööki (1 raamidesse) vastaste viie vastu (2 raamidesse)

72min

Eesti vahetab: Teniste välja, Jääger sisse

73min

Morozovil on krambid, kuid saab siiski jätkata

75min

Sloveenia on jälle tempot lisanud. Äärelt tõustakse kiirelt üles ning rünnakud lõpetatakse teravate tsenderdustega. Sellest on Eestil puudu jäänud

75min

Lilleküla staadionil on täna veidi üle 6500 pealtvaataja

77min

Lindpere tsenderdab karistuslöögist palli vastaste värava alla. Väikese sagina järel pääseb Vunk ka löögile, kuid sloveenid blokeerivad eestlase ürituse

78min

Lindpere pealelöök lendab väravast mööda

79min

Sloveenia poolkaitsja Dalibor Stevanovic teenib teise kollase kaardi ning peab väljakul lahkuma. Eesti saab viimased kümme minutit mängida arvulises enamuses

81min

Eesti on pressingu korraliku pressingu peale pannud

85min

Eesti teeb viimase vahetuse: Lindpere välja, Purje sisse

86min

1:0!!!!! ATS PURJE VIIB EESTI JUHTIMA!!

86min

Eesti pääseb Zenjovi tsenderduse järel mitu korda löögile ning lõpuks lükkab Purje palli Sloveenia väravasse

89min

Vähemuses Sloveenia on nüüd kõik väed ründesse suunanud

89min

Sloveenia viimane vahetus: Lazarevic sisse, Rotman sisse

90min

Purje läheb kiiresse kontrasse, kuid viimasel hetkel ei jõua tema Anierile suunatud sööt kohale

90min

Kohtunik lisab mängule neli minutit

90min

Sloveenia teenib nurgalöögi

90min

Nurgalöögijärgses olukorras saab sloveen ohtklikult löögile, kuid pall lendab üle Pareiko värava

-

KOHTUMINE ON LÕPPENUD! EESTI ALUSTAB VALIKSARJA 1:0 VÕIDUGA SLOVEENIA ÜLE

-

E-alagrupi mängude tulemused:
Eesti - Sloveenia 1:0
Šveits - Inglismaa 0:2

Esimest korda ajaloos pääseb EMile mängima koguni 24 koondist. Igast alagrupist pääseb otse finaalturniirile kaks meeskonda. Lisaks pääseb otse Prantsusmaal toimuvale suurturniirile ka parim kolmanda koha saanud riik. Ülejäänud kaheksa kolmanda koha meeskonda selgitavad neli edasipääsejat play-offides.

Eestiga samasse alagruppi kuuluvad lisaks Sloveeniale ka Šveits, Inglismaa, Leedu ja San Marino. Šveits kohtub grupi favoriitide heitluses täna Inglismaaga, Leedu võtab aga mõõtu autsaider San Marinoga.