Prantsusmaa meeletu lõpuspurt ei võtnud Serbialt finaalikohta

Hispaanias peetaval korvpalli MMil selgus täna teine finalist, kui Serbia alistas põneva käiguga mängus 90:85 Prantsusmaa. Ehkki serblased juhtisid mängus korra juba 18 punktiga ja veel kolmanda veerandaja järel 15 punktiga, tuli Prantsusmaa tabavate kolmeste toel kahe punkti kaugusele. Enamaks aga jõudu ei jagunud ning Serbia pääses pühapäevasesse finaali, kus kohtutakse USAga.

Serblaste parimana tõi avapoolajal pidurdamatult tegutsenud Miloš Teodosic 24 punkti, viimasel veerandajal hoogu läinud Bojan Bogdanovic lisas 13 punkti ning Stefan Markovic, Nenad Krstic ja Miroslav Raduljica viskasid kõik 11 punkti. Üleplatsimees oli prantslastele 35 punkti toonud Nicolas Batum (kolmepunktivisked kaheteistkümnest kaheksa!), Boris Diaw lisas 13 ja Thomas Heurtel 12 punkti.

10:17

Diaw kaotab palli ja nurka vabaks unustatud Markovic tabab vasturünnakul kolmese, 2.40 esimese veerandaja lõpuni

Prantslased kaotavad neljandat korda palli, Teodosicile tehakse viga ja Collet võtab mõttepausiks aja maha

10:18

Teodosic teeb midagi üsna haruldast ja viskab kahest vabaviskest ainult ühe sisse

10:20

Prantslased söödavad taas auti ja Serbia harutab omakorda nende kaitse nii lahti, et Markovic jääb korvi alla ihuüksi, 11:0 spurt serblastelt

12:20

Fournier lõpetab Prantsusmaa punktipõua

12:21

Veel üks punkt vabaviskest serblastele

15:21

Prantslased võitlevad ründelauast palli tagasi ja lõpuks tabab Batum väga raske, aga väga vajaliku kolmese

Esimene veerandaeg läbi!

15:24

Teodosic ei küsi, tuleb üle ja viskab kohe kolmese sisse

15:26

Järgmisel rünnakul on Teodosic korvi alla lõikaja rollis ja toob veel kaks punkti juurde, tema arvel on pooled Serbia punktidest

Batum saab õnnetul kombel obaduse vastu pead ja vajab toibumiseks aega

15:30

Raduljica tabab kaks vabaviset, prantslased teevad rünnakul täiesti arusaamatu pahenduse ning Raduljica tuleb uuesti ja vajutab võimsalt pealt

15:30

Collet võtab serblaste järjekordse 9:0 spurdi peatamiseks aja maha, poolaja lõpuni 7.30

Serbia tuleb viiekesi kahe vastu rünnakule ja Bjelica saab ka käe valgeks

Teise veerandaja seis on 20:10 Serbiale ja prantslastel kipub see mäng käest libisema

25:43

Taas pallikaotus, taas kiirrünnak ja Kalinic toob kahe mehe vastu ikkagi kaks punkti juurde

28:43

Platsile tulnud Jackson mängitakse ilusti kolmese joone taha vabaks ja vise läheb

35:51

Bjelica võtab ühes väljakuotsas Batumilt palli ja lükkab mõni sekund hiljem juba teises platsi otsas ründelauapalli korvi

Krstic toob veel kaks punkti

Diaw viskab kolmese taas mööda, prantslaste 20st kaugviskest on täna tabanud vaid viis

43:57

Heurtel toob kaks punkti Prantsusmaale juurde, aga vahe püsib ikka 14 punkti peal

51:61

Batum teeb vaheltlõike, paneb pealt, vahe on kümme punkti ja vaid 40 sekundit pärast veerandaja algust on Djordjevic sunnitud aja maha võtma!

Tegu on seejuures alles esimese prantslaste resultatiivse kiirrünnakuga selles mängus

51:63

Prantsusmaa suudab Serbiat peaaegu kolm minutit nulli peal hoida, kuid ise rünnakul palli korvi ei saada ja lõpuks toob Markovic korvi alt taas kaks punkti serblastele. Collet võtab mõtlemisaja, 7.15 mängida

54:63

Diaw kolmene vähendab vahe üle pika aja alla kümne punkti

57:63

Batum tabab veel ühe kolmese ja Prantsusmaa on tagasi mängus!

57:65

Serblased saavad uskumatu korvi, kui pall Raduljica näpuotstest läbi rõnga põrkab

61:65

Viga Batumile, kes tabab ühe vabaviske, prantslased saavad ründelaua ja Fournier paneb veel ühe kolmese sisse!

Serblased võtavad uuesti aja maha, Prantsusmaa on tulnud -18 pealt -4 peale. Mängida veel natuke üle viie minuti

66:70

Batumi kolmene!!! Batum on kokku toonud juba 27 punkti, tabades seejuures kaheksast kaugviskest kuus

66:72

Bogdanovic vastab taas!

Batumi kolmene keerab rõngast välja, vasturünnakul teevad prantslased vea ja kuna vead on ammu täis, tähendab see taas kahte vabaviset Serbiale. Collet võtab veel korra aja maha, mängida 3.15.

74:78

Diaw kolmene ja vahe jälle neli, kaks minutit mängida!

79:82

Heurtel mängitakse kolmese taha vabaks ja jälle sees!

79:84

Krstic hoiab serblaste edu kindlana

81:84

Heurteli vabavisked, lõpuni jääb 44,5 sekundit

Teodosic viskab mööda ja võtab ise Heurteli veaga maha, mängida 17,7 sekundit

82:84

Heurtel tabab ühe, prantslased teevad kiirelt vea Kalinicile, kes on täna mõlemad vabavisked mööda visanud

82:86

Kalinic ei põe ja viskab mõlemad sisse, Prantsusmaa võtab 16,7 sekundit enne lõppu veel korra aja maha

85:90

Platsile pandud Simonovic võtab aga esimese vabaviskega pinged maha! Teine tabab samuti

Mäng läbi, Serbia on finaalis!

Prantslased serveerisid veerandfinaalis käesoleva turniiri suurima üllatuse, lülitades 65:52 võiduga konkurentsist korraldajamaa ja ühe suursoosiku Hispaania. Meeskondlikku mängu näidanud prantslate leeris oli kangelasi mitu: nii 15 punkti visanud Boris Diaw, 13 lauapalli võtnud noor Rudy Gobert kui ka lõpuminutitel ilmeksimatult tegutsenud tagamees Thomas Heurtel.

Serbia jaoks kujunes veerandfinaal märksa lihtsamaks, kui Brasiiliast saadi jagu koguni 84:56. Üleplatsimees oli 25 punktiga Miloš Teodosic. Serbia ja Prantsusmaa on sel turniiril juba omavahel mänginud, kui alagrupis jäi napilt 74:73 peale Prantsusmaa. Mäng tõi endaga kaasa skandaali, sest lõpusekundil vilistati vaieldav viga serblasele Miroslav Raduljicale ning Jeffrey Lauvergne'i vabavisked tõid prantslastele võidu. Vea vilistanud kohtunik Guerrino Cerebuch eemaldati pärast kohtumist turniiri vilemeeste nimekirjast.

Eilses teises poolfinaalis näitas USA jõudu Leedu vastu, kui kaheksa punktiga võidetud avapoolaja järel võeti lõpuks suur 96:68 võit. Finaal peetakse pühapäeva õhtul Eesti aja järgi kell 22 Madridis, pronksimäng päev varem kell 19 samuti Madridis.