Arusaar kaotas maadluse MMil veerandfinaalis türklasele

Ardo Arusaar.
Ardo Arusaar. Foto: Toomas Tatar

Ardo Arusaar võitis Taškendis toimuvatel maadluse maailmameistrivõistlustel kaks matši ja jõudis kehakaalus kuni 98 kg veerandfinaali, ent kaotas seal Cenk Ildemile, saades passiivsuse eest kaks hoiatust türklase ühe vastu.

Esimeses alistas Arusaar ringis Hiinat esindava Abudurexiti Alimujiangi ilmse ülekaaluga. Matš katkestati 33 sekundit enne lõppu, kui eestlane surus vastase taaskord matile ja läks juhtima 10:1. Teises kohtumises oli eestlane 4:1 parem hindust Hardeep Singhist. Matši esimesel minutil tegi ta efektse heite, mille eest teenis neli punkti, misjärel asus kaitsesse. Arusaar sai seejärel küll kaks hoiatust, kuid eduseis oli piisav.