Taaramäe võitis Prantsusmaal ühepäevasõidu

Rein Taaramäe Türgi velotuuril etapivõitu tähistamas
Rein Taaramäe Türgi velotuuril etapivõitu tähistamas Foto: Tour of Turkey

Viimaseid starte Cofidise särgis tegev Rein Taaramäe võitis täna Prantsusmaal sõidetud ühepäevasõidu Tour du Doubs (UCI kategooria 1.1).

Taaramäe alustas Prantsuse karikasarja kuuluvat sõitu väga aktiivselt ning üritas mitu korda peagrupist põgeneda. Üks ponnistustest kandiski vilja ning formeerus tugev 15-meheline jooksikute grupp, vahendab Rattaprofid.ee. Kui 185 kilomeetri pikkuse sõidu finišini oli jäänud umbes 40 kilomeetrit, läks jooksikute grupp omakorda pooleks. Kümmekond kilomeetrit enne finišit ei teinud ette jäänud 7 meest enam korralikult koostööd ning ükshaaval hakati ründama. Peagi jäi Taaramäe üksi ette ning teda kätte enam ei saadudki.

Teise koha sai täna Angelo Tulik (Europcar), kaotades Reinule 31 sekundit ning kolmas oli Pierre-Luc Périchon (Bretagne-Séché Environnement +0.40).

Alo Jakin (BigMat-Auber 93) lõpetas sõidu grupis, mis kaotas võitjale 2.33 ja sai 27. koha.