Tiitlikaitsja Madridi Real alustas Meistrite liigat väravatesajuga

Mariel Gregor
Madridi Reali mängijad Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Karim Benzema ja James Rodriguez järjekordset väravat tähistamas. Foto: SCANPIX

Täna õhtul algas uus hooaeg Euroopa klubijalgpalli tippsarjas Meistrite liigas, kus tiitlikaitsjana astus võistlustulle Madridi Real. Hispaania suurklubi sai Baseli klubi üle 5:1 võidu. Skoori avas Baseli omavärav, ent jala said valgeks ka kõik Reali tähed - Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Karim Benzema ja James Rodriguez.

Tulemused:

Torino Juventus – Malmö 2:0 (Tevez 59., 90)

Piraeuse Olympiacos – Madridi Atletico 3:2 (Masuaku 13., Afellay 31., Mitroglou 73. - Mandžukic 38., Griezmann 86.)

Lissaboni Benfica – Zeniit 0:2 (Hulk 5., Witsel 22.)

Liverpool – Razgradi Ludogorets 2:1 (Balotelli 82., Gerrard pen 93. - Dani Abalo 91.)

Monaco – Leverkuseni Bayern 1:0 (Joao Moutinho 61.)

Dortmundi Borussia – Londoni Arsenal 2:0 (Immobile 45.,Aubameyang 48.)

Istanbuli Galatasaray – R. S. C. Anderlicht 1:1 (Burak Yilmaz 91. - Praet 52.)

Madridi Real - Basel 5:1 (Suchý 14. ov, Bale 30., Ronaldo 31., Rodriguez 37., Benzema 79. - Gonzalez 38.)

Loe ka Postimehe Meistrite liiga päevikut!

Meeskondade koosseise näeb SIIT.

Ja juba on löödud ka esimene värav! Hulk viib 5. minutil Peterburi Zeniidi 1:0 Lissaboni Benfica vastu juhtima.

8. minut: Reali ja Baseli mängus pääseb löögile Pepe, ent pall läheb mööda. Reali poolel on väravale saanud lüüa ka Ronaldo ja Modric. Hetkel on tiitlikaitsja väga ründav.

On sündinud mänguõhtu teine värav, kui Olympiacos pääseb Madridi Atletico vastu 1:0 juhtima. 13. minutil on täpne Masuaku.

Madridi Real pääseb 14. minutil samuti 1:0 eduseisu. Omavärav läheb kirja Baseli mängijale Suchýle. Eeltöö väravale tegi Rodriguez, kes andis hea söödu Nachole, pall puutus enne väravasse minemist Suchýd.

22. mänguminut: Zeniit asub Benfica vastu juba 2:0 eduseisu. Seekord on täpne Witsel.

Real jätkab suurte jõududega ründes, 26. minutil teeb hea pealelöögi Modric, ent Baseli väravavaht tõrjub.

Bale lööb 30. minutil Reali poolel kauni värava ja tiitlikaitsja juhib Baseli vastu 2:0. Hea sööt Modricilt.

Kohe lööb Real ka oma kolmanda värava. Autoriks Ronaldo, söötjaks Bale. Mängitud 31 minutit.

37. minut: 4:0 Realile! Baseli väravavaht ei suuda Madridi suurklubi rünnakutetulva peatada. Värava autoriks Rodriguez.

Minut hiljem lööb Basel ühe vastu, autoriks Gonzalez.

Skoori on tehtud ka Olympiacose ja Madridi Atletico vahelises mängus. Seal on Olympiacos haaranud 2:1 eduseisu. Olympiacose viis 31. minutil 2:0 juhtima Afellay, ent Mandžukic lõi 38. ühe tagasi.

Dortmundi Borussia asub Londoni Arsenali vastu samuti eduseisu. 45. minutil saab jala valgeks Immobile.

Avapoolajad on lõppenud!

Poolaja skoorid:

Piraeuse Olympiacos – Madridi Atletico 2:1 (Masuaku 13., Afellay 31. - Mandžukic 38.)

Lissaboni Benfica – Peterburi Zeniit 0:2 (Hulk 5., Witsel 22.)

Dortmundi Borussia – Londoni Arsenal 1:0 (Immobile 45.)

Madridi Real - Basel 4:1 (Suchý 14. ov, Bale 30., Ronaldo 31., Rodriguez 37. - Gonzalez 38.)

Algasid teised poolajad!

Dortmund pääseb Arsenali vastu 2:0 ette, kui teise poolaja alguses teeb skoori Aubameyang.

Anderlicht saab samuti eduseisu nautida, kui kohtumise 52. minutil lööb palli Galatasaray väravasse Praet.

Real jätkab ka teisel poolajal sama hoogsalt, ent seni pole neljale väravale lisa tulnud. 60. minutil tõmmatakse karistusala lähistel maha Pepe ja karistuslööki läheb andma Ramos, ent see pall lendab väga kõrgelt üle värava.

Ka Juventus avab skoori. 59. minutil lööb Malmö meeskonna vastu värava Tevez.

Mitroglou viib 73.mänguminutil Olympiacose Madridi Atletico vastu 3:1 juhtima.

Samal ajal on Basel lähedal oma teisele tabamusele, kui posti tabab Shär.

5:1 Madridi Realile. Ka Benzema saab jala valgeks. Õige pea vahetatakse Benzema ka puhkama ja tema asemel sekkub ManUst üle tulnud Hernandez.

Ka Liverpool avab mängu lõpus Ludogoretsi vastu skoori, värav läheb Balotelli arvele.

86. minutil teeb Madridi Atletico poolel skoori Griezmann ja vähendab kaotusseisu Olympiacose vastu 2:3-le.

Ludogorets viigistab esimesel lisaminutil Liverpooli vastu. Palli lööb väravasse Dani Abalo. Ent kolmandal lisaminutl teeb penaltist skoori Gerrard ja toob Liverpoolile siiski 2:1 võidu. Mängu lõpus lööb oma teise värava ja Tevez ja toob Juventusele 2:0 võidu Malmö üle. Galatasaray viigistab esimesel lisaminutil Yilmazi väravast Anderlichtiga 1:1.

Mängud on lõppenud!

Mängude eel:

Eeldatavalt põnevaim vastasseis on Dortmundi Borussia ja Londoni Arsenali vaheline mäng, need meeskonnad olid ühes alagrupis ka eelmisel hooajal. Tiitlikaitsja Madridi Real kohtub avamatšis FC Baseliga, põnevust peaks pakkuma Madridi Atletico ja Piraeuse Olympiacose mäng. Üle mitme aasta saab end Euroopa tugevaimas sarjas proovile panna FC Liverpool.