Poola šokeeris valitsevat maailmameistrit

Arkadiusz Milik tähistab Saksamaa võrku löödud väravat
Arkadiusz Milik tähistab Saksamaa võrku löödud väravat Foto: SCANPIX

Jalgpalli EM-valiksarjas sai D-alagrupis üllatusvõidu Poola, kes alistas koduväljakul 2:0 valitseva maailmameistri Saksamaa.

Väravateta lõppenud avapoolaja järel läks Poola juhtima 51. minutil, kui täpne oli Arkadiusz Milik. Seejärel tõi Saksamaa peatreener Joachim Löw väljakule värsket ründejõudu ning läks viigiväravat otsima, kuid ometi oli Poola see, kes taas sihile jõudis. 88. minutil vormistas lõppskoori Sebastian Mila.

Teistes õhtustes mängudes viigistasid F-alagrupis Soome ja Kreeka 1:1 ning Põhja-Iirimaa võitis 2:0 Fääri saari. I-alagrupis tegid Albaania ja Taani 1:1 viigi.