Klavani punase kaardi tõttu vähemuses lõpetanud Eesti kaotas Inglismaale

Eesti-Inglismaa EM-valikmäng.
Eesti-Inglismaa EM-valikmäng. Foto: Erik Prozes, Liis Treimann, Tairo Lutter

Eesti jalgpallikoondisel kaotas kodumurul toimunud EM-valikmängus 0:1 Inglismaale. Mängu ainsa värava lõi Wayne Rooney 74. minutil otse karistuslöögist. Sergei Pareiko sai küll löögile näpud vahele, kuid pall maandus siiski eestlaste väravas.

Eesti lõpetas kohtumise arvulises vähemuses, kuna 48. minutil teenis teise kollase kaardi kapten Ragnar Klavan.

12. oktoobril kell 19:00 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)

EESTI - INGLISMAA  0:1 (0:0) LÕPPSEIS

Väravad: 74. Wayne Rooney

Hoiatused: 29., 48. Ragnar Klavan - 45.+1. Leighton Baines, 53. Jordan Henderson, 87. Jack Wilshere

Eemaldamine: 48. Ragnar Klavan

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 4-Igor Morozov, 15-Ragnar Klavan, 17-Enar Jääger, 18-Karol Mets, 19-Artur Pikk, 13-Martin Vunk (83. 5-Dmitri Kruglov), 14-Konstantin Vassiljev (46. 2-Joel Lindpere), 16-Ilja Antonov, 8-Henri Anier, 10-Sergei Zenjov (80. 11-Henrik Ojamaa).

Varus: 12-Mihkel Aksalu, 22-Pavel Londak, 3-Alo Bärengrub, 5-Dmitri Kruglov, 20-Gert Kams, 21-Artjom Artjunin, 2-Joel Lindpere, 6-Aleksandr Dmitrijev, 11-Henrik Ojamaa, 23-Taijo Teniste, 7-Kaimar Saag, 9-Rimo Hunt.

Inglismaa: 1-Joe Hart, 2-Calum Chambers, 3-Leighton Baines, 5-Gary Cahill, 6-Phil Jagielka, 4-Jordan Henderson (64. 19-Raheem Sterling), 7-Jack Wilshere, 8-Fabian Delph (61. 17-Alex Oxlade-Chamberlain), 11-Adam Lallana, 9-Danny Welbeck (80. 20-Rickie Lambert), 10-Wayne Rooney.

Varus: 21-Fraser Forster, 13-Ben Foster, 12-Nathaniel Clyne, 14-Kieran Gibbs, 15-Jonjo Shelvey, 16-James Milner, 17-Alex Oxlade-Chamberlain, 18-Andros Townsend, 19-Raheem Sterling, 20-Rickie Lambert.

Mänguolud: +10, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 10195

Peakohtunik: Marijo Strahonja

Abikohtunikud: Sinisa Premužaj, Igor Krmar

Neljas kohtunik: Ivica Modrić

Täiendavad abikohtunikud: Ante Vucemilović, Domagoj Vućkov (kõik Horvaatiast)

17:57

Suure mänguni on jäänud täpselt tund ning rahvas kogunub juba vaikselt Lillekülla

17:57

Eesti algkoosseis: 1-Sergei Pareiko, 4-Igor Morozov, 15-Ragnar Klavan, 17-Enar Jääger, 18-Karol Mets, 19-Artur Pikk, 13-Martin Vunk, 14-Konstantin Vassiljev, 16-Ilja Antonov, 8-Henri Anier, 10-Sergei Zenjov.

17:59

Erinevalt Leeduga mängust kuuluvad algkoosseisu vigastusega maadelnud Konstantin Vassiljev ja Igor Morozov. Möödunud mängus punase kaardi saanud Ken Kallaste asemel võtab vasakkaitses koha sisse Artur Pikk

18:12

Inglismaa algkoosseis: Hart, Chambers, Baines, Cahill, Jagielka, Henderson, Wilshere, Delph, Lallana, Welbeck, Rooney

18:23

Mõlemad meeskonnad on soojenduseks Lilleküla murule jooksnud

18:29

Täna õhtul kell 21.45 peetakse E-alagrupis ka teine mäng, kui Leedu võõrustab Sloveeniat

18:39

Eestlased läksid 20 minutit enne mängu algust riietusruumi,inglaste soojendus veel jätkub

MÄNG KÄIB!

1min

Suurepärane võimalus Eestil! Sergei Zenjov murdis vastaste karistusalasse ning pääses ka löögile, kuid pall läks napilt posti kõrvalt mööda.

1min

Järgnenud nurgalöögi järel pääses Eesti samuti löögile, kuid pall lendas selgelt üle värava

3min

Pärast rabedat algust on Inglased mängu oma kontrolli alla saanud

5min

Ohtlik tsenderdus inglaste poolelt. Meie õnneks ei ulatanud Welbeck pallini

8min

Inglismaa jätkab teravalt. Lallana löögi suudavad kaitsjad õnneks blokeerida

11min

Inglismaa domineerib täielikult, kuid Eesti loodab nõelata kiirete kontrarünnakutega. Seni on kodumeeskond ka kaitses suutnud kompaktne olla ja liiga palju ruumi pole inglastele antud

13min

Vunk teeb keskväljal Hendersonile vea ning kohtunik ähvardab poolkaitsjat ka kollase kaardiga. Seekord püsis kaart siiski veel taskus

15min

Ohtlik olukord Eesti värava all. Õnneks on Rooney lähilöök ebatäpne ning lendab üle värava

17min

Taas väga ohtlik olukord. Inglased tsenderdavad äärelt ette posti, kus on Rooney. Õnneks Pareiko tõrjub ründaja löögi

18min

Zenjov jääb vigastusega murule lebama, kui minuti pärast suudab ründaja taas jalgele tõusta ja saab jätkata

21min

Viimastel minutitel on Inglismaa surve vähenenud ning pall püsib rohkem keskväljal

23min

Delph lööb palli paarikümne meetri pealt kõvasti üle värava

26min

Mäng jätkub samas rütmis. Inglismaa hoiab palli, Eesti püüab kaitses kompaktne olla ja lööb pikka palli ette.

28min

Veidi elavust ka Inglismaa värava all. Anier pääses läbi, kuid Inglismaa kaitsjad lõi palli auti. Järgnenud olukorras lõi Jääger ka peale, kuid pall läks auti

29min

Klavan tõmbab maha Welbecki ning teenib kollase kaardi

30min

Pooletunnise mängu järel esitavad Inglismaa fännid taas oma rahvushümni

32min

Vassiljevi terav tsenderdus ei leia napilt Anieri

33min

Rooney saab hea söödu Eesti kaitseliini taha, kuid meie kaitsjad jõuavad õigel ajal jaole ja võtavad inglaselt palli ära

35min

Väga ohtlik olukord Eesti värava all. Welbecki löök/tsenderdus lendab õnneks värava eest läbi

36min

Wilshere pääseb sisuliselt Pareikoga silmitsi, kuid lööb palli õnneks napilt mööda

39min

Rooney pääseb peaga löögile, kuid suunab palli taas mööda

42min

Poolaja viimased minutid ning pall püsib suure osa ajast keskväljal.

44min

Hendersoni kauglöögi püüab Pareiko kindlalt

45min

Poolajale lisatakse üks minut

45min

Baines teeb Antonovi vastu vea ning teenib kollase kaardi

-

Esimene poolaeg on lõppenud

-

UEFA kodulehe andmetel tegi Eesti avapoolajal kolm pealelööki, millest ükski ei läinud raamidesse. Inglsimaa lõi peale üheksal korral ning üks pall lendas eestlaste värava suunas

-

Eesti jalgpallurid tegid 70 söötu, inglased andsid aga täpset 323 passi

46min

ALGAS TEINE POOLAEG

46min

Eesti tegi poolajal ka esimese vahetuse. Vassiljev lahkus, teda asendab Lindpere

47min

Anier murrab äärelt läbi ja annab ka tsenderduse, kuid mitte ükski teine eestlane rünnakuga kaasa ei liikunud

48min

Kapten Ragnar Klavan teenib teise kollase kaardi ning läheb duši alla

50min

Rooney karistuslöök lendab üle värava

53min

Klavani asemel liigub keskkaitsesse Karol Mets, kes enne alumise poolkaitsjana tegutses

55min

Esialgu Eesti mängus mingit paanikat märgata ei ole. Mäng liigub samas rütmis edasi

55min

Henderson teenib kollase kaardi

56min

Vunk blokeerib Welbecki löögi

58min

Bainesi karistuslöök lendab müüri põrkest väravast mööda

60min

Cahill teeb Anieri vastu vea ja Eesti teenib umbes 35 meetri kauguselt karistuslöögi

60min

Jäägeri karistuslöök lendab selgelt väravast mööda

61min

Inglismaa vahetab: Delph välja, Oxlade-Chamberlain sisse

64min

Inglismaale ohtlikust kohast karistuslöök

64min

Inglismaa vahetab: Henderson välja, Sterling sisse

66min

Anier teeb hea eeltöö ning söötis palli Zenjovile, kes oli väravavahiga vastamisi minemas. Kahjuks tõusis kohtuniku lipp suluseisu märgiks. Kui suluseis oli, siis igal juhul napilt

67min

Welbeck lööb nurgalöögist tulnud palli üle värava

70min

Pareiko tõrjub Rooney kauglöögi, mis ilmselt oli untsu läinud tsenderdus

73min

Sterling teenib karistusala joone pealt karistuslöögi. Vunk vea tegijaks. Palli taha asub Wayne Rooney

74min

0:1 ROONEY LÖÖB KARISTUSLÖÖGI PAREIKO SELJA TAHA

76min

Eesti plaanib ka esimest vahetust. Paistab, et väljakule tuleb Henrik Ojamaa

80min

Eesti vahetab: Zenjov välja, Ojamaa sisse

80min

Inglismaa vahetab: Welbeck välja, Lambert sisse

82min

Eesti on läinud üle kahe ründajaga mängule, ees toimetavad Anier ja Ojamaa

83min

Eesti vahetab: Vunk välja, Kruglov sisse

85min

Inglismaa hoiab kindlalt palli. Ei paista, kust kohast Eesti olukorrad tekkida võiksid

86min

Korraks tekib Ojamaal äärel natukene ruumi, kuid hetk hiljem võtavad kolm inglast talt palli ära

87min

Eesti teenib 40 meetri kauguselt karistuslöögi

87min

Hart tõrjub Kruglovi nõrga pealelöögi

89min

Inglismaa ei anna lihtsalt palli Eestile. Niimoodi on meil väga raske väravani jõuda

90min

Kohtunik lisab neli lisaminutit

90min

Sergei Pareiko supertõrje! Rooney pääseb eestlasega silmitsi, kuid Pareiko kohavalik on õige ning tõrjub kindlalt

90min

Inglismaa teenib 20 meetri pealt karistuslöögi. Taas Rooney palli taga

90min

Rooney löök lendab üle värava

-

MÄNG LÄBI!

EM-valikturniiri 1:0 võiduga Sloveenia üle alustanud Eesti tunnistas selle nädala neljapäeval võõral väljakul Leedu 0:1 paremust. Inglismaal on aga kirjas kaks kindlat võitu Šveitsi ja San Marino üle.

E-alagrupi tänases teises mängus võõrustab Leedu kell 21.45 Sloveeniat.