Täiseduga jätkav Islandi imemeeskond alistas Hollandi

Islandi ja Hollandi vaheline jalgpallilahing
Islandi ja Hollandi vaheline jalgpallilahing Foto: SCANPIX

Viimastel aastatel maailma jalgpalli tippseltskonnas kanda kinnitav Islandi koondis on 2016. aasta EM-finaalturniiri alustanud kolme suurepärase võiduga. Viimati käis 300 000 elanikuga Islandi jõud kindlalt üle Hollandist. Imegeneratsiooniks tituleeritud Islandi jalgpallurite põlvkond mängib oma nime vääriliselt.

Koduväljakul mänginud islandlased läksid kohtumist juhtima juba 10. minutil, kui Gylfi Sigurdsson realiseeris penalti. Sama mees tegi skoori ka kolm minutit enne avapoolaja lõppu. Rohkem väravaid täna ei löödud ning Island sai suvel MMi poolfinaalis mänginud Hollandi üle ajaloolise võidu.

Island juhib A-alagruppi täiseduga. Esimesed kaks mängu Türgi ja Läti vastu võideti 3:0. Seega on islandlaste väravate vahe kolme mängu järel 8:0.

Täiseduga jätkab ka Tšehhi, kes oli 4:2 üle Kasahstanist. Esimeses kahes mängus olid tšehhid 2:1 jagu saanud Hollandist ja Türgist.