Kalev/Cramo alistas Baronsi, Tarvas oli üle Moskva Dinamost

Mariel Gregor
Kalev/Cramo mängumees Armands Škele
Kalev/Cramo mängumees Armands Škele Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Korvpalli Balti liigas seisab täna ees suur mängude õhtu, kus võistlustules on ka neli Eesti klubi. Keskses mängus alistas valitsev Eesti meister Kalev/Cramo 90:71 Riia Baronsi. Armands Škele oli Kalevi resultatiivseim, tema arvele jäi 19 punkti, 6 söötu ja 5 lauapalli. 14 punkti jäi Reinar Halliku arvele. Baronsi ridades viskasid nii Jekabs Rozitis kui Ernests Kalve 15 punkti.

Põnev lahing peeti maha Rakveres, kus kohalik Taravas sai 83:77 jagu Moskva Dinamost. Roberts Štumbris ja Kaspars Cipruss tõid Tarvale kumbki 15 punkti, Dinamo kasuks viskas Pavel Gromõko 17 punkti. Valga kaotas Jekabpilsile 65:86 ja TLÜ/Kalev jäi Panevežyse Lietkabelisele alla 68:86.

10:5

Kalev on kohtumist hästi alustanudja juhib vaatamata sellele, et Frank Elegar ei saa hüppeliigese vigastuse tõttu täna meeskonna aidata

15:8

Škele on Kalevi kasuks toonud 7 punkti

15:8

Seni on Kupšas võimsa Kambalaga üsna hästi hakkama saanud, Kambala saab viimasel rünnakul ründaja vea ja võetakse pingile.

21:12

Singler tabab kolmepunktiviske ja Škele samuti kaugelt täpne ning Kalev jätkuvalt juhtimas, kui avaveerandaja lõpuni jääb kaks minutit

33:29

Läti klubi ridades on hea viskekindluse leidnud Ernests Kalve, kelle kaugviske järel on vahe vaid 4 silma

41:35

Kambala tuleb pärast pikka pausi taas mängu. Hallikult kahel järjestikusel rünnakul täpsed kaugvisked

43:42

Kui poolaja lõpuni jääb vaid minut, on Barons jõudnud punkti kaugusele

46:42

Halliku neljas kaugvise suurendab taas kalevlaste eduseisu, time-out, poolaja lõpuni jääb 40 sekundit

48:42

Dorbek teeb vaheltlõike ja söödab palli Singlerile, kes selle kerge vaevaga korvi viskab. Taas time-out, mängida 33 sekundit

50:44

Škele korv lõpetab avapoolaja!

Alanud on ka Rakvere Tarva ja Moskva Dinamo kohtumine, kus Venemaa klubi 18:16 juhtimas on, kui avaveerandit on mängida 2.43.

64:47

Škelelt kaks pluss üks ja Kalevi eduseis suureneb veelgi. Vabavise on samuti täpne. Järgmisel Baronsi rünnakul teevad kalevlased vaheltlõike ja Škele lõpetab kiirrünnaku pealtpanekuga

67:47

Kupšas teeb ründaja vea, mis on tema jaoks viies ning leedulasel tuleb mängust lahkuda

67:53

Kambala toob Halliku vastu korvi alt kaks puntkti ja Alar Varrak võtab 1.50 enne kolmanda veerandaja lõppu minutilise mõtlemisaja

Tarva ja Dinamo mängu avapoolaeg lõppes 37:37 viigiga.

72:55

Keedus tabab kaks vabaviset, teisel pool väljakut saab samaga hakkama Kaleve. Järgmisel rünnakul tabab Sten Olmre kolmese, veerandaja lõpuni 30 sekundit

72:56

Kolmas veerandaeg on lõppenud!

76:58

Algas neljas veerandaeg!

Pärast Dorbeku järjekordset vaheltlõiget (5) lõpetab kiirrünnaku pealtpanekuga Kitsing

78:62

Hallik tabab korvi alt ja ei ole lätlased oluliselt lähemale saanud, mängu lõpuni 6 minutit

84:65

Kitsingu ja Škele korvide järel on Kalev üsna kindlalt mängu võidu suunas minemas, 4 minutit lõpuni

90:71

Käimas on mängu viimane minut ja Kalev on turvalises eduseisus. Balti liigas on see Kalevile teine võit järjest.

90:71

Mäng on lõppenud!

90:71

Armands Škele oli Kalevi resultatiivseim, tema arvele jäi 19 punkti, 6 söötu ja 5 lauapalli. 14 punkti jäi Reinar Halliku arvele.

Tarvas on samal ajal Rakveres Moskva Dinamo vastu juhtimas 58:55. Käimas on kolmanda veerandaja viimased minutid

TLÜ/Kalev on Panevežyse Lietkabelise vastu avaveerandil 11:20 kaotusseisus ja Valga on Jekabpilsi vastu poolajaks 39:45 kaotusseisus.

4 minutit enne neljanda veerandaja lõppu on Tarvas juhtimas 69:62.

Tarva ja Dinamo kohtumise lõpuni jääb kaks minutit ja Rakvere klubi on 78:68 eduseisus.

Kui neljanda veerandaja lõpuni jääb 54 sekundit, on Tarva eduseis vaid 3 punkti - 78:75.

Tarvas saab Dinamost jagu 83:77!

Valga kaotas Jekabpilsile 65:86 ja TLÜ/Kalev jäi Panevežyse Lietkabelisele alla 68:86.

Mängu eel:

Baronsi kaks nimekaimat mängijat on Kaspars Kambala ja Kristaps Valters, mõlemad on siiani ka klubi resultatiivsemate seas.

Kell 19.00 algab põnev lahing Rakveres, kus kohalik Taravas võõrustab Moskva Dinamot. TLÜ/Kalev läheb samal ajal Kalevi spordihallis vastamisi Lietkabelise meeskonnaga. Valga kohtub kell 19.30 võõral väljakul Jekabpilsiga.

Lisaks leiavad aset veel kohtumised Prienai – Valmiera, Pyrintö – Jurmala ja Liepaja – Nevežis.